کد خبر: ۷۱۶۰۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر : ۷۱۶۰۶۲۸
گزارش/

وزارت کار از زمان شروع پرداخت کمک معیشت به خانوارها، در مورد نحوه ثبت درخواست متقاضیان راهکارهایی اعلام کرده است.

اطلاعیه های وزارت کار در مورد کمک معیشت خانواربه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،از ابتدای شروع طرح مدیریت مصرف سوخت، دولت متعهد شده است مبالغ حاصل از افزایش قیمت بنزین را به حساب خانواده‌ها واریز کند.

در مرحله اول، کمک معیشت خانوار به ۱۸ میلیون نفر پرداخت شد.

بسیاری از خانواده‌ها از عدم پرداخت کمک معیشت خانوار معترض شدند و خود را مستحق دریافت آن دانستند، در این میان وزارت کار از سوی دولت متولی شناسایی خانواده‌ها و پرداخت کمک معیشت دولت به آن‌ها شد.

وزارت کار از زمان آغاز اجرای طرح پرداخت کمک معیشت دولت به خانوارها تا کنون درخصوص نحوه ثبت درخواست خانواده‌های متقاضی ۷ اطلاعیه صادر کرده است.

اطلاعیه شماره ۱ وزارت کار

در اطلاعیه شماره ۱ وزارت کار در مورد نحوه درخواست دریافت کمک معیشت خانوار آمده است؛ کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی‌های انجام شده به حدود ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر ۷۰ درصد جمعیت کشور را در بر می‌گیرد تا پایان روز شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ به مشمولان ادامه خواهد داشت.

پس از تاریخ مذکور، کسانی که مشمول این طرح نشدند می‌توانند مراتب استحقاق خود را با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار از طریق شماره‌گیری #۶۳۶۹* اعلام کنند. تأکید می‌شود که شماره تلفن همراه، باید به نام سرپرست خانوار باشد.

پس از رسیدگی و بررسی استطاعت مالی افراد متقاضی، اقدام لازم برای واریز وجه مذکور صورت خواهد گرفت.

در صورتی‌ که استحقاق متقاضیان تأیید شود، مبلغ کمک حمایت معیشتی از ابتدای اجرای طرح به حساب آنان واریز خواهد شد.

یادآوری می‌شود، افراد از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی به کلیه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها از جمله این وزارتخانه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری کنند.

بعد از صدور این اطلاعیه افرادی که کمک معیشت دریافت نکرده بودند معترض بودند که کد دستوری اعلام شده توسط وزارت کار غیر فعال است.

اطلاعیه شماره ۲ وزارت کار

وزارت کار در اطلاعیه شماره ۲ اعلام کرده است که کد دستوری اعلام شده از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۳ آذرماه فعال خواهد شد.

روز یکشنبه نیز کد دستوری #۶۳۶۹* همچنان غیر فعال بود و متقاضیان قادر به ثبت درخواست خود نبودند.

وزارت کار حوالی ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۳ آذرماه با صدور اطلاعیه‌ای دلیل اختلال در سامانه دریافت تقاضای خانواده‌ها را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛ به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند که طی یک ساعت اخیر به دلیل بروز مشکل فنی در شماره گیری کد #۶۳۶۹* اختلالی پیش آمده است که تا ساعاتی دیگر این مشکل حل می‌شود.

با وجود اینکه وزارت کار از رفع اختلال در سامانه خبر داده بود، اما این مشکل تا ساعت‌ها ادامه داشت که این وزارتخانه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دلیل بروز مشکل فنی در شماره گیری کد #۶۳۶۹* اختلال در اپراتور همراه اول است که با هماهنگی‌های انجام شده این اختلال به زودی رفع می‌شود.

همچنین شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره راستی آزمایی خانوارهای متقاضی کمک معیشتی دولت گفت: از خانواده‌هایی که متقاضی درخواست دریافت کمک معیشت خانوار هستند راستی آزمایی می‌شود و آزمون وسع گرفته می‌شود.

وی گفت: افراد بعد از ثبت درخواست به همکاران ما اجازه می‌دهند که وضعیت مالی آن‌ها از طریق حساب‌های بانکی بررسی بیشتری شود.

این گفته وزیر باعث شد حواشی زیادی به همراه داشته باشد و بسیاری از افراد به چک شدن حساب‌های بانکی خود معترض شوند.

اطلاعیه شماره ۳ وزارت کار

وزارت کار در توضیح این صحبت وزیر با صدور اطلاعیه شماره ۳ اعلام کرد: به دنبال پرسش برخی از رسانه‌ها به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند، در انجام آزمون وسع، دسترسی به اطلاعات بانکی به معنای ممیزی حساب و اطلاعات مالی توسط نیروی انسانی نیست، بلکه همانند فرآیند آزمون‌های کنکور سراسری مبتنی بر قواعدی است که براساس آن درباره میزان درآمد افراد به صورت خودکار و رایانه‌ای تصمیم گیری می‌شود.

اطلاعیه شماره ۴ وزارت کار

وزارت کار در اطلاعیه شماره ۴ در مورد شاخص‌های خانوار‌هایی که مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند، اعلام کرد: افرادی که دارای این شاخص‌ها باشند نمی‌توانند از بسته حمایت معیشتی برخوردار شوند.

۱- شاخص اصلی بررسی درخواست: معیار عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی به شرح جدول زیر است:

اطلاعیه‌های وزارت کار در مورد کمک معیشت خانوار

۲- علاوه بر شاخص اصلی فوق شاخص‌های زیر نیز مد نظر قرار می‌گیرند:

الف- خانوار‌هایی که اعضای آن دارای "واحد مسکونی"، "شغل" و "خودرو" به طور "همزمان" هستند یا خانوار‌هایی که دارای "دو واحد ملکی" هستند.

ب- خانوار‌هایی که ارزش ملک آن‌ها در تهران و کلانشهر‌ها (۱۲) میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها (۹) میلیارد ریال باشد.

ج- خانوار‌هایی که دارای خودروی سواری با ارزش بیش از (۳۰۰) میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیش از (۴۰۰) میلیون تومان باشند.

د- کارفرمایانی که بیش از (۳) بیمه پرداز داشته باشند.

ه- خانوار‌هایی که بیش از (۳) سفر خارجی غیر زیارتی داشته‌اند.

و- گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ جمعاً بیش از (۳) میلیارد ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند.

با وجود گذشت چند روز از فعال شدن کد دستوری اعلام شده از سوی وزارت کار، همچنان خانواده‌ها معترض بودند که قادر به ثبت درخواست خود نیستند.

اطلاعیه شماره ۵ وزارت کار

وزارت کار با صدور اطلاعیه شماره ۵ اعلام کرد: به اطلاع هموطنان می‌رساند، به منظور رفاه حال سرپرستان خانوار که امکان مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی برای خرید سیم کارت و ثبت درخواست در سامانه *۶۳۶۹# ندارند و نیز افرادی که به دلیل برخی مشکلات ارسال پیامک، پس از ثبت درخواست در این سامانه کد رهگیری را دریافت نکرده اند از امروز ۱۱ آذرماه ۱۳۹۸، امکان وارد کردن شماره حساب واریز یارانه به جای کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir فراهم شده است.

اما در این میان این سایت نیز مانند سامانه قبلی دچار اخلال شد و افراد متقاضی قادر به ثبت درخواست خود نبودند.

اطلاعیه شماره ۶ وزارت کار

در ادامه وزارت کار با صدور اطلاعیه شماره ۶ در این باره اعلام کرد: به اطلاع می رساند تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده اند، آن دسته از افرادی که کد رهگیری دریافت نکرده اند ظرف امروز و فردا این کد را دریافت خواهند کرد و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست. 

همچنین هموطنان می‌توانند تا تاریخ ۲۰ آذر سال جاری برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

اطلاعیه شماره ۷ وزارت کار

در این میان باز وزارت کار با صدور اطلاعیه شماره ۷ اعلام کرد: با توجه به برخی اختلالات امکان دسترسی به کد دستوری #۶۳۶۹* و سامانه hemayat تا ۲۰ آذر وجود دارد.

با وجود تمام این اطلاع رسانی‌ها همچنان برخی از افراد نتوانستند تقاضای خود را ثبت کنند و کد رهگیری دریافت نکرده اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۳
در انتظار بررسی: ۰
رمضانی ام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
سلام اقایان مریضم تو خونه افتاده ام سیاتیک دارم چهار تا فرزند بیکار دارم پاداش پایان خدمتم را بعد از یکسال گرفتم جزو درامدم زدید مگه فکر نمیکنید چطوری من خرج اینها رابدم عروس ودامادم هم بیکارند تورو خدا رحم کنید ماشینمو هم فروختم تمام شد
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
بمن هم تعلق نگرفته به دلیل درآمد بالا
من مستاجرم پایین شهر
من کارگرم پول هایی که تو حسابم میاد همش مال من نیست برای همکارم هم هست و بعضا پول جنس برای مشتری هست
قرعه کشی ماهانه فامیلی هم داریم که همه پول هر ماه تو حساب همسرم جمع میشه بعد میره به حساب برنده
اینها رو کجا باید اعلام کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
سلام علت ندادن کمک مشعیتی منو زده برداشت پول بیش از حد
محسن
|
Japan
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سلام من‌ یک ماشین قسطی خریدم وفروختم چون سند دررهن شرکت خودروسازمیباشد نتوانستم سندقطعی بزنم وکالت زدم توی دفترخانه هم ثبت شده والان یارانه معیشتی من‌ که خانواده پنج نفره هستم راواریزنکردن پول ماشین قسطی راهم یک ماشین ارزانتر خریدم والباقی اون راداخل روستا منزل خریدم وبه خاطر هزینه زندگی زیاد بیشتراوقات باماشین داخل آژانس کارمیکنم ودر وستا مشغول کشاورزی هستم لطفا راهنمایی کنید کجا برم تاسندماشینی راکه الان متعلق به‌ من‌ نیست را ازسیستم مالی خودم حذف کنم استعلام ازدفترخانه هم میتوانم بیاورم ممنون
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سلام خودم و خانواده بیماری خاص داریم هیچ یک از شرایط گفته شده شامل ما نیست. چرا کمک معیشتی به بنده تعلق نمی گیرد؟
سامانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
امیدوارم به زودی امام زمان ظهور کنند و ریشه این بی عدالتی که در کشور ما ریشه دوانده نابود کنند.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
من از آذر ماه تعداد خانواده ام 5 نفر شده است ولی هنور تعداد خانواده من را 3 نفر محاسبه کردن!!!
حقوق من حدود 2.5 میلیون تومان است اما برداشت ماهانه حسابهای خانوار من در 9 ماه گذشته رو زده 7.2 میلیون تومان!!! اینکه دروغه و جای سوال داره یه بحثه که کسی جوابگو نیست!!
اما اگه تعداد خانوار من رو درست ثبت کنن که 5 نفر هستیم سقف حداقل درامد خانوار من میشه 8 میلیون تومان . حالا این درامد 7.2 میلیون تومان (که معلوم نیست از کجاست) کمتر از سقف حداقل درآمد میشه و باید به من تعلق بگیره!!!
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام، اطلاعات خانوارمن رابه جای ۳ نفر۲ نفرحساب کرده، بااین وجودمن با۱۰۰ ساعت اضاف کاردریافتی حقوقم ۴ میلیون و۶۰۰ هزارتومان است ولی جواب اعتراض آمده که شما۵ میلیون و ۲۰۰ میگیرید‌به کجا اعتراض کنم؟ وقتی تهدید میکنند که یارانه راقطع، اگرقطع کردند چه کارکنم؟
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
من خانواده ۳ نفره هستم.خانواده رادونفره حساب کردند‌وباحقوق ۴ میلیون وپانصدالبته با۱۰۰ ساعت اضافه کار جواب اعتراض آمده که دریافتی شما۵ میلیون ودویست میباشد، نمیدونم اعتراض بزنم یانه؟ میترسم یارانه هم قطع کنند.به کی بگم...‌..
محسن نادعلیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سلام من یک کارگر در بخش خصوصی ام و مسئول تنخواه و خرید شرکت هستم حقوقم زیر ۲ تومن هست ولی واریز های شرکت به کارتم جهت خرید واسه شرکت به حساب درآمدم محسوب شده و یارانه معیشتی به من تعلق نگرفته میگن اگه دوباره در سایت اعتراض کنی یارانه اصلیم قطع میشه آیا همین کار درسته آیا مملکت باید این طور اداره بشه به گوشی نباشه صدای ما رو بشنوه
نجف همراهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بنده ماهی زیریکونیم میلیون درامددارم چرا به من تعلق نمیگیره خواهش میکنم یه جائی نشون بدید بریم حرفمونو بزنیم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام به خانواده من بسته معیشتی ندادن و بنا به شرایطی که آقایون اعلام کردن بنده اعتراض کردم ولی بازم بهم تعلق نگرفت. روز23 بهمن به سایت مراجعه کردم که علتش بفهمم دیدم خودشونم قبول دارن هیچی ندارم فقط فقط یه پراید مدل88 به نام خانمم هست. حتما همین پرایده ارزش معنویات زیادی داره که ما از درک‌ عاجزیم.
مصطفی باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
من رانند هستم حقوق انقدر کمه که یک وام سه ملینونی از بنیا د مسکن کرمانشاه گرفتم نمی توانم پرداختش کنم وهیچ پولی تو حساب ندارم و حدود ۲۱سال رانند ماشین سنگین هستم یک ژیان هم از خودم ندارم در فقر متلق هستیم چرا به من معشیت تلق نگرفته هیچ پول تو بانک یا هر جا ی شما می گید ندارم تکلیف من چه
عزت اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
من فرهنگی هستم و چند سال یارانه قطع شده و شماره حساب که یارانه می گرفتم مسدود کردم حالا برای بسته همون شماره را میخورد و شماره حساب جدید را قبول ل نمیکنه؟ چه باید کرد
وحید باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
سلام آقای وزیر من به خاطر کمک درمانی شانزده میلیون آمده حسابم و خرج کردم هیچ خودرو و خانه ندارم مستاجرم کارگر ساختمانی ام بقیه ماها پانصد هزار درآمدم بوده چطور بخاطر یک ما به من یارانه نمی دید خدا حق بگیره بقران برای نان شب محتاجم کدام کارگر یک ما درآمد بالایی دارد حتما علتی داشته
فرشته رنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلام من تا حالا هیچ طرح معیشتی به من تعلق نگرفته

آیا خدا رو خوش میاد منی که مستاجر هستم و یه حقوق ناچیز میگیرم وماهیانه ۸۰۰ هزارتومان آجاره خونه میدم و یه مادر سالمند پوشاکی که ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان پوشاک میخرم آیا این انصاف هست که به من این طرح معیشتی الان سه بار به اونیکه میلیاردی حقوق و سرمایه داره یکی باشیم این نهایت بی انصافیه وعدالت هم تو ای مملکت وجود ندارد
فرشته رنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
چرا به من طرح معیشتی تعلق نگرفته من هم مستاجر هستم وهم خود سرپرست آیا خدا رو خوش میاد حداقل یه آب باریکی بود برای من بیچاره
شهناز کرداوغلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
آیا یه خانواده ۲نفره با حقوق حداقل ۵ میلیون وفقط تنها دارایی یه ماشین ۴۰۵ مدل پایین مستحق کمک معیشتی نیست
فضل اله مومنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
آیا معلم با حقوق ۲یا سه ملیون و ماشین پراید و منزل ۵۰متری مستحق دریافت کمک معیشتی نیست .طبق گفته شما شغل دارد منزل دارد ماشین هم دارد
میلاد طالبی مشکور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
دانشجو خرج دانشگاه ندارم
فیروز قره داغی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
سلام آقا من شغلم مسافرکش آژانس هستم کل دارایی خودم و خانواده ام هرچه داریم بفروشیم تبدیل به پول نقد کنیم به دویست میلیون نمیرسه پنج نفر هستیم کمک معیشتی بهمون ندادند اعتراض زدیم جواب اومده به شما تعلق نمیگیره به خاطر اینکه شما ده میلیاردتومان دارایی دارید خواهش میکنم یک کارشناس خبره بیاد این دارایی منو پیدا کنه ی میلیارد به به من بقیه مال خودش دیگه یارانه معیشتی هم نخواستم
رویا از تهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
سلام اینجانب مادر وسرپرست خانواده هستم که سه تا هم بچه دارم وی شوهر معتاد که سرویس مدرسه میبرم خودم کار میکنم وهزبنه زندگی رو میدم درحالی که کسانی میشناسم که به جای بخونه دوتا دارن ولی متأسفانه بنده به لحاظ این دولت امیدوعدالت جزمرفهین جامعه هستم واقعا حرفی برا گفتن ندارم
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
باسلام اینجانب دارای پنج سرعاعله ومستا جر وبی کار می باشم درکشور ما انقدر عدالت برقرار است که حق کسی ناحق نمیشه مگر ازقلم بیفته
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
عجب
زهرا
|
Germany
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
ماهم همه اینا ک گفتید انجام دادیم چرا با روح و روان مردم بازی میکنیدهنوز نمیتونین دقیق امار جمعیت در بیارید چرا اذیت میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
شاخص ها ضد عدالت است ..
کنکاش بیشتری در زنگی مردم بکنید . حالا که تشخیص دادید کی بگیره کی. نگیره ..
مردم هم انتظاری نداشته باشند .. در یک دولت عدل به کسی ظلمی نمیشود !!
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
سلام . من در یک شرکت خصوصی کار می کنم با حقوق دو میلیون و پانصد هست ولی حساب مشترک یکی شرکت به اسم خودم هست جهت واریز حقوق کارکنان هر ماه همان لحظه توسط کارفرما شارژ میشه و همون لحظه برداشت میشه باعث قطع سهمیه معیشتی هم میشه .
حسینعلی بایزیدی
|
Belgium
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
سایت اعلام شده مسدود بوده و نتوانستیم وارد سویم و ثبت نام نماییم واز طرفی یکروز فرصت مانده چکار کنیم
اسما منظوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
من تازه حساب یارانه امو از حساب پدرم جدا کردم و الان یک هفته است دارم تو سایت اطلاعاتمو وارد میکنم اما برام سایت باز نمیشه و میگه حساب شما وجود ندارد باید چکارکنم؟؟ برای پدرمم ثبت نمیشه در صورتی که مشمول این طرح هستند واقعا نمیدونم اصلا این طرح حقیقت داره یا بازم مردم سر کاراند
شکوری مهربان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
ماهم ثبت نام کردیم ولی کدرهگیری نیامدودوباره فرم واطلاعات درخواستی راثبت کردیم جواب دادشماثبت نام کرده ایدولی کدرهگیری نداد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
سلام آقا به من کد رهگیری ارسال نشد
شماره حساب هم میزنم میگه اشتباهه و جوابی نیس
من موندم چیکار کنم
لطفاً پیگیری کنید
باتشکر
محمد زاده خضری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
با سلام من بیکارهستم سرپرست 6نفر هستم یارانم قطع شده معیشتی نگرفتم چطور باید فعال بشه
حسن صولت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
من بارها شماره ملی ام را وارد کد دستوری کرده ام و می گوید کد ملی تکراری است چه کار کنم پولی هم دریافت نکرده ان بابا زندگی خرج دارد پول من را بدهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
سلام من یه کارگر هستم یارانه من رو قطع کردن و سرپرست 3نفر هستم و کمک معیشتی هم نمی‌گیرم چطور باید فعال بشه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
سلام
پیگیری کنین جواب این اعتراض ها کی داده میشه؟؟؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
من یه کارگر ساختمانی هستم دو ساله کار درستی ندارم به خاطر همین پول بیمه کارگران ساختمانی بودم نداشتم بدم قطع شده، با خانمم یه وام از بانک مسکن گرفتم، بعد بیست دوسال اجاره نشینی یه خونه هفتاد متری خریدیم با هم ماهی تقریبا دو میلیون قسطش میدیم دیگه چیزی برای پس انداز میمونه که باهاش زندگیم بگذرونم تو این اوضاع خرابه اقتصادی. عدالت نیست به خدا، چرا نباید به منم تعلق نگیره.........
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
خواهش میکنم یکی بگه سری دوم کی واریز میشود ؟؟؟؟
ادمین خواهش میکنم اگر خبر داری اطلاع رسانی کن ممنونم
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ثبت اعتراض در سامانه hemayat زمانیکه از اینترنت گوشی استفاده می شود امکان پذیر است. لطفا اطلاع رسانی نمایید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
برای صحت آزمون " وسع " باید یک نفر از 4 شرط بالا حداقل دارای 2 شرط باشد!
نه اینکه یک نفر چون گردش تراکنش بانکی اش 4 میلیون هست پس درآمدش هم 4 میلیون است!
اللهم عجل لولیک الفرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
واقعا میخوام بدونم ملاک برخورداری از بسته معیشتی چیه؟ اطراف ما که هرکه پولدارتر بود بهش تعلق گرفته، تو این تعلق گرفتن این بسته معیشتی نهایت بی عدالتی انجام شده،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
سلام خانوار‌هایی که دارای دو واحد ملکی بدون محاسبه ارزش ملک؟ شاید یک ملک 900 میلیون باشه ولی دو ملک یا شاید 3 ملک یک نفر 800 میلیون هم نباشه روش محاسبه شون در کل اشتباه است مثل افراد مسن هزینه درمانی زیادی دارند گردش مالی نشان میده که یک نفر برای بیماری هزینه کرده یا برای گردش ؟ یا یک شخص کل دارایی 60سال زندگش رو داده یک خونه بایه سوئیت برای پسر یا دخترش گرفته!
همه جای ایران سرای من است
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
واقعاً وعده رئیس جمهور این بود؟ روحانی گفت کاری میکنم کسی به یارانه اهمیت نده !
واقعاً ارزش یک ایرانی اینه ؟ که صد بار به یک سامانه مراجعه کنه برای یک ثبت نام ساده ای که حقشه !
چرا این نوع سامانه ها و این نوع بررسی حسابهای بانکی برای مسئولین نمی زارن ؟
جواب این سوالهای من رو چه کسی باید پاسخ بده ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
یه لیوان آب سرد بخور اعصابت راحت شه!
سرپرست 6 نفر عائله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
چون این طرح ناپخته و خام هست هم دولت و هم ملت را به درد سر انداخته
خدا به دولت یه عقل سلیمی که بتونه هم خودشو هم ملتو اداره کنه
و به ماهم چون پول بی ارزش شده یه گونی پول عطا کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ایا داماد اقای وزیر شاملش میشود حیف است ار قافله عقب بماند
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
خدایی ببینید دارن چکار میکنن.نگه میشه دولت از حساب من خبر نداشته باشه.پس چطور دارن حق بیمه و مالیات رو از من میگیره
Omid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
پرداخت در مراحل بعدی به سمتی می‌ره که اعلام میکنند،فقط افرادی که ۳چشم یا بیشتر دارند مشمول دریافت خواهند بود البته به شرط اینکه خودروشون بالای ۳۰۰ م نباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
من که خودرو ندارم چرا به من یارانه بنزین تعلق نگرفت آیا این ۶۰لیتر بنزینی که هیچ ترافیکی و آلودگی ایجاد نمیکنم حق من نیست؟
Mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
واسه من پیامک اومده سرپرست خانواده نیستی!!! من از سال ۹۵ ازدواج کردم، وام ازدواج هم گرفتم همون موقعه چطور الان سرپرست خانواده نیستم!؟ لطفا پیگیری کنین!!
پاسخ ها
Amin
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
برو یارانه جدا کن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
وزارت کار رو ول کن که از راس اون تا ابدارچیش دروغگو‌ان
شما بگو تو قران
پدر من با هشتاد سال سن چکار کنه درامدش ماهی نهصد هزاره
براش نریختن سواد درستی هم نداره بره دنبال کد دستوری و اینترنت و غیره
ما هم که یه اینقد دوریم نمیتونیم کاری کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
این روش اصلا درست نیست من شوهرم همراه برادرانش کار کشاورزی میکنن که درامد سالانه به حساب شوهرم واریر میشود چون دخل و خرج رو انجام میدهد حالا ما این وسط شدیم اش نخورده و دهن سوخته این ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ﺑﻲ ﻋﺪاﻟﺘﻲ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﻣﻮﺝ ﻣﻴﺰﻧﻪ ....اﻓﺮاﺩﻱ ﻫﺴﺘﻦ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﺧﻮﻧﻪ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﭘﻮﻝ ﻧﻘﺪ ...ﺑﻬﺶ ﻣﻌﻴﺸﺘﻲ ﺩاﺩﻥ اﻣﺎ ﺩاﻧﺸﺠﻮ ﺑﻲ ﭘﻮﻝ و ﺧﻮﻧﻪ و ﺩﺭاﻣﺪ ﻧﺪاﺩﻥ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
بگوئید امار بهتون بدن.. در صد خیلی کمی از بازنشستگان قبل از ۸۰ ، اینهائی که شما میگوئید دارن
بابک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
با یه بررسی ساده تو ده بیست تا خانواده تو دور برمون متوجه میشیم که این مبلغ بدون هیچگونه حساب کتاب و کاملا شانسی و تصادفی پرداخت شده
در خیلی موارد به طرز خنده داری برعکسه کسانی که اوضاع مالی بهتری دارن دریافت کردن و کسایی که شرایط مالی خوبی ندارن دریافت نکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
سلام من یارانه نمیگیرم باید دچیکار. کنم
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
نظرشخصیم باید به همه بدن کل80میلیون نفر الان بنزین کالا برای فرد ثروتمندهم گران شده فردثروتمند هم نه فرد مثلا حقوق 6میلیون نه یارانه بگیره نه معیشتی بتزین هم گران بزنه این هم بعد دوسال میادزیرخط فقر اصلا فردی7میلیون درآمد داره شایدیک بیماری گرفت؟"یارانه حق کل مردم ایران است" زیرا پول بیت المال،نفت وخوده مردم است معیشتی به گفته خودشون همان پول بنزین مردم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
هیچی دیگه الان همه کارفرما ها برای سبد معیشتی تمام نیروهاشو اخراج میکنه که فقط سبد و بگیره هههههه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
باید شرایط حذف رو عاقلانه کرد چون شرایط کنونی بسیار خطا دارد و حق خیلی ها پایمال شده و خیلی از ثروتمندان پنهان براحتی مشمول خواهند شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
اقا تمام ساعتهای شبانه روز امتحان کردیم سایت مشکل داره کد رهگیری هم ارسال نشده
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
به قول بابا پنجعلی: ااالللکیییه...
...یا مهدی.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
من معلم بازتشسته با دو فرزنددانشجوی دکتری ازاد و کارشناسی سراسری دوراز وطن. 56ماهه یارانه ام قطع شده و پیام فرستادم جواب امد منتظر باش وتا الان منتظرم .ثبت کردم سایت قبول نکرد .چرا ایتقدر دروغ میگویند.شما وکیل من پیگیری کنید.هیچ شغل ودزامدی هم ندارمبجز حقوق بازنشستگی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دست دولت محترم درد نکنه حالا این آذر ماه و کی واریز میکنه .دم حاج روحانی گرم فقیر ها رو بده .اون شرایط بالا را دقیق انجام بدین .
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سلام. پدرشوهر می خواست خونه بگیره ۳۰۰ ریخت به حساب آقام تا کارهاشون انجام بده چیزی که برای ما نمونده خوب الان به واسطه این که یه مدت محدود حساب آقام بوده باید ما محروم بشیم. لطفا باشگاه خبر نگاران پیگیر باشه.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
۱۰ روزه که به سامانه *۶۳۶۹* مراجعه کردم پیامک کد رهگیری نیامده سامانه اینترنتی حمایت هم درست کار نمیکنه مهلت هم داره تموم میشه تکلیف بنده چیست؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دوست عزیز شما آخر شب یا صبح زود وارد سایت حمایت معیشتی
hemayat.mcls.gov.ir
و از مرورگر کروم استفاده کن
اگه کد واست ارسال نشده میتونی با شماره حساب که یارانه واریز میشه ثبت کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
به جایی کد رهگیری شماره حسابی که یارانه واریز میشه وارد کنید
شهروند ایرانی
|
United Kingdom
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
دولت که اینقدر داره به مردم اهانت میکنه حساب بانکی چک میشه لطف کنه بدهکاری مردم و قسط هاشون رو هم چک کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
دقیقا . من از صندوق ادارمون 100 میلیون وام گرفتم ماهی 2 میلیون قسط میدم . چون باهاش چیزی نتونستم بخرم گذاشتم تو بانک تا شاید معجزه ای بشه و ارزونی بیاد و باهاش یه آپارتمان نقلی چیزی بخرم... یعنی از این جیب به اون جیب... یا حقوق بگیری یا اون حقوق رو بصورت وام و یکجا از دولت بگیری و قسطش رو بدی... چه فرقی داره؟؟؟؟ چرا وامی که گرفته شده و بابتش 31 و نیم درصد به دولت بهره میدیم دیده میشه ولی قسط هایی که بابتش میدیم دیده نمیشه؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سایت اصلا کار نمیکنه خسته شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
سایت کار میکنه ولی چون ترافیک اینترنت زیاده قادر به باز شدن درگاه نیست
شما آخرای شب یا صبح زود اقدام کنید
با تشکر
ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
فقط با نت گوشی میشه تو سایت ثبت نام کرد
حتما امتحان کن دوست عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سایت اصلا کار نمیکنه خسته شدم
ق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
اونایی که محتاجن نمیگیرن .خوش به حال مرفهین.
سحر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
این شرایط تو رویاهای ما هم نمیگنجه ولی بهمون حمایتی ندادند ددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
اخه مردم با چه زبانی بگن نداریم که اقای رییس جمهور حمایت معیشتی بدن انان از دست گرونی دیگه بریدیم واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
دم انتخابات باز فریب افکار عمومی.
علی
|
France
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
من بیکارم 2 تا بچه ها هم دارم نه خونه ای به نامم هست نه ماشینی دارم تو این دنیا هیچی ندارم که بنامم باشه هیچی برای من واریز نشده اعتراض کردم چشم اب نمیخوره که شامل حال من بشه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
طبق جدول درآمد چه جوری حساب شده
4 نفر هستیم
جمع دریافتی بیش از 7 تومن هست
ولی خالص پرداختی اینقدر نمیشه
مثلا حداقل 550 هزار تومان مالیات کم میشه
حداقل 500 هزار تومان بیمه تامین اجتماعی کم میشه

که آخذش 6 میلیون هم واریز نمیشه

ولی برای تامین اجتماعی براساس 7 میلیون میزنه حقوق

درسته براساس 7 تومن حساب کنن و این طرح واریز نکنن

چرا براساس جمع دریافتی حساب نمیکنن


همکار دارم 3 نفر هستن حقوقش مثل منه و دو تا خونه در تهران داره که یکیشو اجاره داده ولی براش واریز کردن

این چه جور عدالتیه ؟؟؟
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
من همکارم 2 ملک مسکونی در تهران دارد که یکی را هم اجاره داده ولی طرح معیشتی براش واریز شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
بنزین مگه متعلق به همه ی ایرانی ها نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
لطفا پیگیری کنید سایت hemayat همیشه خطا میده و درست کار نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
دوست عزیز در ساعات پایانی شب یا صبح زود مراجعه کن که ترافیک اینترنت خلوته و از مرورگر کروم استفاده کن
با سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
کارگرهستم حقوق ماهیانم یک میلیون و سیصد هزار تومان سرپرست 3 نفر هستم مستجر هستم آیا مستمر گیر هستم یانه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
بهتر نیست بگویند به هیچ کس تعلق نمی گیره تا خیال همه راحت بشه!!!!
ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
با سلام دوباره میدن این بسته رو یا نه
پاسخ ها
21
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
این بسته معیشتی به کی رسیده دقیقا به کسانی که 3-4 تا وبیشتر خانه و ماشین و در آمد آنچنانی از قبل داشته اند رسیده واگر افرادی اخیرا معامله خرید وفروش ووامی چیزی داشته باشند از یارانه و بسته معیشت حذف میشوند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بله میدن ولی قبلش باید پیام بدین واون مراحل بالا را انجام بدین ما انجام دادیم ولی چیزی هنوز واسمون نیومده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
تین شرایط واسه اونایی هم که گرفتن صدق میکنه :) نه نمیکنه کسایی رو میشناسم که پولشون از پارو بالا میره و من مستاجر بی ماشین بدبخت هیچی نگرفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
متنفرم از همتون ،پول اکسیژنی که باهاش نفس میکشییم رو رندانه میگیرید ازمون بعد مثل یه گدا باهامون رفتار میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
باسلام در زندگی ما انسانها به صد قلم اجناس نیاز داریم صد هزار تومن یارانه به هرنفر به کجای زخم زندگی میخوره برای برای قشر خیلی ضعیف تاثیر داره نون وپنیر از ش درمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سلام بنده نه کد رهگیری دریافت کردم نه توی سایت تونستم ثبت نام کنم لطفا پیگیری کنید شماره حساب ثبت میکنم بجای کد رهگیری اما پیام خطا میده
مجید نورانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
با سلام و احترام
با توجه به اینکه پولی که در حساب اینجانب هست بابت تنخواه میباشد و کمک معیشتی اینجانب نیز قطع شده است باید چکاری انجام دهم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
با سلام همونطور که برنامه ریزی کردن که بنزین گرون بشه و همه مسئولین ازش بی خبر بودن احتمالا آمار 60 میلیون نفر هم حباب بوده که حبابش ترکیده رسیده به 16 میلیون نفر متاسفانه اول کار انجام میشه بعد در موردش فکر میشه خوب اول بررسی میکردن بعد اعلام می کردن 60 میلیون نفر !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
باسلام شصت ودوسال سن دارم بازنشسته تامین اجتماعی هستم ششصد هزارتومان حقوق دارم یک واحد هفتاد متری مسکونی اقساطی بانک مسکن نه ملکی نه باغی نه ویلایی نه سکه وطلایی نه دلاری نه ماشینی نه موتوری ونه پول نقدی چطور بررسی کرده اند که کمک معیشتی به مانداده اند سال گزشته هم ندادند اگرکمک به ازکار افتادگان وتنگ دستان این است دست وزارت رفاه درد نکند ازاین همه لطف
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سلام
یه سوال؟؟؟
اگه از همه اون شرایط ک گفتن فقط یک مورد داشته باش خانوار نتیجه چی میشه؟؟؟
مثلا مجموع درامد خانواد فقط صدق کنه گزینه ها دیگ نداشته باش
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
گیرتون نمیاد حداقل یکی از این موارد باشه شاملتون نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
ما دوتا ماشین داریم پراید و یک پژو بایک خونه و تازه طرح پزشکی میریم حقوق طرح میگیریم ولی حقوق دوتا بازنشته باهم که ۸ میلیون نمیشه برا خانواده ۵ نفره بر چه احتسابی نباید معیشت رو بدن به سرپرست .تاحالا هم یک سفر خارجه نرفتیم .
mohammad
|
United Kingdom
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
هر روز به شرایطش اضافه میشه خخخ
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
خانواده ما ۳ نفره هستش . تو سایت ۲ نفره نشون میده . و فقط برای یک نفر پرداخت شد !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
خخخخ عالی بود
رامتین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
اگر کسی مشمول این طرح نشده دیگه فرایند اعتراض دقیقا مثل گذروندن هفت خان رستم میمونه البته اخرش هم بعد گذروندن هفت خان هیچ به هیچ میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دقیقا. کاری میکنن که طرف از خیرش بگذره
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر