کد خبر: ۷۱۶۲۰۰۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
کد خبر : ۷۱۶۲۰۰۲
گروه : همدان » همدان

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان همدان از وقف ۴۵ هزار ملک در استان خبر داد.

۴۵ هزار ملک در استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: تاکنون حدود ۴۵ هزار ملک در استان همدان وقف شده است.
حجت‌الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در جلسه شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه سند بالادستی در اقدامات اوقاف همدان وقف‌نامه‌ها هستند و تغییر نیت واقف به هیچ عنوان جایز نیست، گفت: مجموعه اوقاف و امور خیریه باید نیت واقفان را به بهترین شکل ممکن عملی کند و اجازه کوچکترین انحراف از نیت مورد نظر را ندارد.

او از آمادگی برای بررسی و تعیین تکلیف تمامی پرونده‌های مورد اختلاف و نزاع بین شهرداری و اوقاف امور خیریه استان همدان خبر داد و گفت: این اقدام تاکنون به نحو مطلوب انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان به وضعیت آرامستان و باغ بهشت همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه آرامستان همدان موقوفه است؛ افزود: شهرداری همدان اوقاف را در اداره این مجموعه کمک کند.

اکبر کاوسی‌امید، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه هر تغییر، هزینه و انرژی خاص خود را می‌طلبد، اظهار داشت: مسجد می‌تواند نقطه اصلی تغییر و تحولات هر محله باشد تا به تمدن نوین اسلامی برسیم و از این رو باید احیا و تقویت مساجد به عنوان اولویت وقفی همراه با نقش‌آفرینی اوقاف و امور خیریه استان همدان مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان هم بابیان اینکه زمینه‌های کاری مشترک بسیاری در حوزه مدیریت‌شهری و سازمان اوقاف و امور خیریه استان همدان وجود دارد، گفت: همدان به عنوان شهر گردشگری مطرح است.

حسین قراباغی بابیان اینکه باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، تقویت توریست مذهبی همراه با توسعه زیرساخت‌های لازم از جمله اقامتگاه مدنظر قرار گیرد، گفت: باید از ظرفیت‌های موجود بهره برد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز بر احیای نقش واقعی مساجد تاکید کرد و گفت: باید یک مسجد الگو ساخته شود تا جانمایی فضا‌های مورد نیاز با محوریت مسجد دیده شود.

انتهای پیام/ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر