دوره تربیت مدرس زبان کُردی در سقز برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه پیام نور سقز از برگزاری اولین دوره تربیت مدرس زبان کُردی در این دانشگاه و برای اولین بار در ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، علیرضا شریفی گفت: برای اولین بار در ایران، با برگزاری دوره آموزش عالی آزاد تربیت مدرس زبان کُردی در دانشگاه پیام نور سقز موافقت شد و علاقمندان به زبان و ادبیات کُردی می‌توانند در این دوره شرکت و با شیوه نوشتاری و نگارشی زبان کُردی آشنا شوند.

او با اشاره به اینکه طرح پیشنهادی و برگزاری این دوره توسط دانشگاه پیام‌نور سقز با هدف صیانت از زبان کُردی، آموزش علمی و تربیت نیروی متخصص در این حوزه به سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور پیشنهاد شد، افزود: طرح مورد موافقت نهاد‌های مرتبط در سطح ملی قرار گرفت.

شریفی اضافه کرد: شرکت کنندکان در هر قشری با هر نوع تحصیلات می‌توانند در این دوره تربیت مدرس زبان کُردی شرکت کنند و در پایان دوره به آن‌ها گواهی رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اهدا خواهد شد.

او یادآور شد: ثبت نام این دوره از هفته آینده توسط مرکز آموزش‌های عالی آزاد دانشگاه پیام نور سقز انجام خواهد شد و شرکت کنندگان می‌توانند برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر به این دانشگاه مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور سقز گفت: ظرفیت اولین دوره تربیت مدرس زبان کُردی در این دانشگاه حدود ۴۰ نفر و محدود است بنابراین در صورت استقبال علاقمندان ظرفیت را افزایش خواهیم داد و در آینده هم دوره‌های دیگر را برگزار خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان هم در این ارتباط گفت: دوره تربیت مدرس زبان کُردی در دانشگاه پیام نور واحد سقز گامی ارزشمند در راستای تقویت فرهنگ و ادبیات غنی کُردی است و به اصالت و فرهنگ کُردی کمک زیادی خواهد کرد.

یعقوب احمدی با اشاره به اینکه برای اولین بار این دوره در سقز برگزار می‌شود، افزود: با برنامه ریزی و رایزنی‌های مداوم در تلاش هستیم تا دوره‌های از این قبیل را در واحد‌های دانشگاهی پیام نور استان برگزار کنیم و در آینده نزدیک این اتفاق در راستای زبان شناسی و ادبیات کُردی در دانشگاه واحد سقز رخ خواهد داد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر