یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

پرواز‌های تهران_مشهد و بالعکس با افزایش دید از سرگرفته شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پرواز‌های تهران-مشهد و بالعکس به دلیل بارش شدید برف و برودت هوا به حالت تعلیق درآمده است که با افزایش دید خلبان شرایط بهتر می‌شود.

تعلیق پرواز‌های تهران-مشهد و بالعکس به دلیل برودت شدید هوا/ آغاز پرواز‌ها همزمان با افزایش دید خلبانرضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تعلیق پرواز‌های تهران-مشهد و بالعکس اظهار کرد: از ساعت یک بامداد ۲۲ دی  پرواز‌های تهران-مشهد و بالعکس به دلیل بارش شدید برف و کولاک تعلیق و با تأخیر‌های بسیار زیادی انجام شده است.

او گفت: لغو و تعلیق بسیاری از پرواز‌های تهران-مشهد تنها به علت برودت هوا و بارش شدید برف بود که هم اکنون با کاهش شدت بارش برف پرواز‌ها کم‌کم به حالت عادی بازمی‌گردند.


بیشتر بخوانید: بازگشت پرواز تهران - بندرعباس به مهرآباد /ساعت پرواز به ۲۲ تغییر کرد 


جعفرزاده بیان کرد: کاهش شدید دید خلبان و وضعیت شدید سرما در هوا به ویژه در مناطق خراسان رضوی باعث شد که تمامی پرواز‌ها در این مسیر چند ساعت به حالت تعلیق درآیند که این موضوع به علت افزایش امنیت مسافران و امنیت پرواز بوده است تا مشکلی در این بخش ایجاد نشود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: تنها مسیر تهران-مشهد با این مشکل و برودت هوا روبه‌رو شده بود که کم‌کم پرواز‌ها در حال آ‌ماده شدن است و امیدواریم با بهبود وضعیت هوا و بازگشت شرایط عادی پرواز‌های این مسیر انجام شود.

او بیان کرد: مسافران این مسیر پیش از عزیمت به فرودگاه مهرآباد حتما از آ‌خرین وضعیت پرواز‌ها مطلع شوند، چرا که احتمال تأخیر در برخی از پرواز‌ها در این مسیر به دلیل شرایط بد آب و هوایی و افزایش ایمنی پرواز‌ها وجود دارد.

جعفرزاده افزود: مسافران پیش از پرواز با شماره تماس‌های ۱۹۹ در تهران و ۴۴۶۶۵۵۲۴ و ۴۴۶۶۵۵۱۹ در شهرستان‌ها تماس بگیرند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان یادآور شد: در صورت مساعد بودن شرایط فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه مشهد پرواز‌ها طبق برنامه انجام می‌شود، اما در این شرایط بعید است با توجه به کاهش شدید دید خلبان پرواز‌ها به موقع انجام شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر