کد خبر: ۷۲۲۲۳۳۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
کد خبر : ۷۲۲۲۳۳۹
گروه : کرمان » کرمان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت:طی ۹ ماهه امسال ۳ هزار و ۴۴۳ طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، غلامرضا خواجه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخهٔ حمایتی کمیته امداد دانست و گفت: ۳ هزارو ۴۴۳ طرح اشتغال در ۹ ماهه امسال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اجراشده است.

او افزود: برای اجرای این طرح‌ها ۱۳۴ میلیارد و ۷۸ میلیون تومان تسهیلات از محل منابع بانکی، امدادی و توسعه روستایی به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر پرداخت‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقاء عزت‌نفس مددجویان شده و زمینه لازم برای حضور آنان را در اجتماع فراهم می‌کند، تصریح کرد: توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی، استعداد سنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود.

خواجه بابیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی مددجویان از تأثیرات مثبت اجرای طرح‌های اشتغال بوده و تاکنون بسیاری از مددجویان تحت حمایت استان با اجرای این طرح‌ها خودکفا شده‌اند، افزود: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف ازجمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی و حمل‌ونقل بوده است.

او همچنین بر اهمیت موضوع نظارت بر طرح‌های اشتغال کمیته تأکید کرد و افزود: به منظور پایداری طرح‌های اشتغال و ارائه راهنمایی و مشاوره به مجریان طرح‌های اشتغال نظارت‌های فنی متعددی بر طرح‌های کمیته امداد انجام‌شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بابیان اینکه نظارت کامل، ضامنی برای حفظ سرمایه در کار و اشتغال است، گفت: نظارت صحیح، اصولی و مستمر راهکار اساسی برای جلوگیری از زیان‌های اقتصادی خواهد بود.

او افزود: در کمیته امداد نظارت کامل از ابتدا تا انتهای طرح‌های اشتغال وجود دارد و این رویکرد ما را به سمت استفاده بهینه از منابع و حفظ سرمایه سوق داده است.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر