کد خبر: ۷۲۲۲۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
کد خبر : ۷۲۲۲۴۴۸

رئیس پایگاه هشتم پلیس پایتخت از دستگیری یک موبایل قاپ حرفه‌ای خیابان جمهوری با ۱۵ فقره سرقت خبرداد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ "علی عزیزخانی"رئیس پایگاه هشتم پلیس پایتخت گفت: ساعت ۱۴:۳۰ آبان ماه سال جاری با تماس فردی میانسال با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۲۹ در جریان وقوع یک فقره موبایل قاپی در خیابان جمهوری قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: پرونده با موضوع موبایل قاپی برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه هشتم پلیس پایتخت بیان کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه در اظهاراتش گفت که من در خیابان جمهوری در حال تردد و صحبت کردن با موبایلم بودم که ناگهان راکب موتورسواری بدون ترک نشین گوشی موبایلم را سرقت و بلافاصله متواری شد.

عزیزخانی در ادامه گفت: بدنبال اظهارات شاکی و با وصول پرونده‌های مشابه، دستگیری سارق تک نفره در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت که با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم شخصی بنام "الناز ۲۰ ساله " که از تلفن همراه سرقتی شاکی استفاده می‌کرد مورد شناسایی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با شناسایی هویت الناز با دستور بازپرس پرونده الناز در بیست و یکم دی ماه در محدوده منیریه دستگیر و به پایگاه هشتم انتقال یافت.

رئیس پایگاه هشتم پلیس پایتخت اشاره کرد: الناز اظهار داشت، شخصی به نام "هوشنگ ۳۴ ساله" که بچه محل هستیم، سه دستگاه گوشی را به وی هدیه داده است که در بررسی‌های تخصصی مشخص شد هوشنگ دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه‌های سرقت زورگیری، اماکن و کیف قاپی دارد.

عزیر خانی بیان داشت: با مشخص شدن این موضوع کارآگاهان بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند مخفیگاه هوشنگ را در محدوده امیریه شناسایی و در بیست ودوم دی ماه در یک عملیات پلیسی وی را دستگیر و در بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه وی تعداد ۵ دستگاه گوشی مسروقه کشف و متهم به همراه اموال کشف شده به این پایگاه منتقل شد.

وی اذعان کرد: متهم در ضمن اعتارف به جرم ارتکابی اظهار کرد، بیشترین سرقت‌ها را در محدوده‌های خیابان جمهوری، خیابان ولیعصر (عج) و راه آهن به صورت تک نفره انجام داده است و با سرقت موتورسیکلت‌های فاقد ایمنی و پارک شده در کنار خیابان به سراغ سوژه‌ها میرفتم. گوشی‌های مسروقه را به افراد عبوری ناشناس در محدوده شوش فروخته و تعدادی هم به الناز هدیه دادم.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف به ۱۵ فقره سرقت موبایل قاپی و شناسایی ۱۲ تن از مال باختگان متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر