جمالی نژاد:

رانندگان فعال بیمه تامین اجتماعی می‌شوند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهری مشمول خدمات بیمه تامین اجتماعی می‌شوند.

رانندگان فعال بیمه تامین اجتماعی می‌شوندبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  مهدی جمالی نژاد با بیان اینکه  رانندگان فعال، مشمول بیمه تامین اجتماعی می‌شوند؛ گفت: پس از پیگیری‌های مستمر صورت گرفته و با همکاری و مشارکت شهرداری تهران، به استناد ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بند "ب" ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی مربوط به این ماده، تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری فی مابین سازمان تأمین اجتماعی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و شهرداری تهران منعقد گردید.

وی با اشاره به اینکه این فهرست از سال ۱۳۹۲ تاکنون به روز رسانی نشده بود، افزود: طبق توافق انجام گرفته با سازمان تأمین اجتماعی و با همکاری شهرداری تهران، رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی شهری فعال هستند، با اولویت ناوگان تاکسیرانی شهری به مرور به فهرست بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزوده می‌شوند.

وی اضافه کرد: همچنین رانندگانی که سابقا در این حرفه فعال بوده و هم اکنون در شغل دیگری مشغول به خدمت هستند، امکان بهره مندی از بیمه خویش فرما را خواهند داشت.

ریس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور با اشاره به اینکه مرجع رسمی شناسایی رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی شهری سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.utcms.ir است، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور، تمامی اطلاعات رانندگان در یک درگاه واحد و یکپارچه تجمیع شده و از طریق اتصال به بانک‌های داده‌ای کشور از جمله ثبت احوال، ثبت شرکت ها، پست، نیروی انتظامی و ... صحت سنجی شده است.

جمالی نژاد در ادامه ضمن تأکید بر اینکه از طریق اطلاعات سامانه، تمامی خدمات شهری از جمله سهمیه سوخت و لاستیک و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعی تخصیص می‌یابد، خاطر نشان کرد: وضعیت فعال بودن رانندگان شهری به صورت مستمر از روش‌های مختلف از جمله تجهیزات ناوبری هوشمند، دوربین‌های شهری و اسناد حمل و نقل، رصد شده و این اطمینان حاصل می‌گردد که یارانه دولتی به رانندگان واجد شرایط تعلق گیرد.

وی در ادامه متذکر شد: در گذشته به دلیل عدم اصالت‌سنجی بانک‌های داد‌های حاوی مشخصات رانندگان مذکور و فقدان وحدت رویه در ارسال فهرست بیمهشدگان بخش شهری به سازمان تأمین اجتماعی، بعضاً مشاهده می‌شد افرادی که در این بخش فعالیت حرفه‌ای ندارند، به عنوان راننده فعال معرفی شدهاند؛ لذا امید می‌رود انعقاد این تفاهم نامه، گامی ارزشمند در جهت افزایش عدالت در تخصیص یارانه‌های دولتی و بهره مندی رانندگان واقعی حمل و نقل شهری از تسهیلات و خدمات مربوط به این حوزه باشد.

 انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر