مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان خبرداد؛

بدون ارائه شماره ملی اخذ رای امکان پذیر نیست/سیل زدگان شناسنامه جدید دریافت می‌کنند

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت:با توجه به نزدیک شدن به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهروندان بدانند بدون شماره ملی امکان رای گیری وجود ندارد .

بدون شماره ملی اخذ رای امکان پذیر نیسترضا راحت دهمرده مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،در خصوص انتخابات پیش رو ضمن تبریک ایام الله دهه فجرگفت: طبق قانون، ثبت احوال عضو هیئات اجرایی ثابت در انتخابات است و در همه هیات‌های اجرایی روسای ادارات ثبت احوال به عنوان عضو فعال حضور دارند.

راحت دهمرده افزود: برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همراه داشتن شناسنامه و شماره ملی برای رای دادن در انتخابات کافی است.

او ادامه داد: احراز هویت از طریق ثبت احوال انجام می‌شود و بااین اقدام استفاده از کارت ملی الزامی نیست و کسانی هم که کدملی ندارند با مراجعه به ادارات ثبت احوال، کدملی خود را به صورت کتبی دریافت می‌کنند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: سن رای دهندگان ۱۸ سال تمام به بالا است و افرادی که سن آنان تا دوم اسفندماه سال جاری به ۱۸ سال تمام می‌رسد می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

راحت دهمرده در خصوص شناسنامه‌های دستی و مکانیزه گفت: هر دو شناسنامه معتبر است و مشکل خاصی برای رای دادن نیست و کسانی که شناسنامه آنان تک برگی است و صفحه برای مهر انتخابات ندارد باید به ادارت ثبت احوال مراجعه و شناسنامه خود را از تک برگی به چهار برگی تعویض کنند.

او در بخش دیگری گفت:احراز هویت به صورت الکترونیکی است و با استفاده از پایگاه ثبت احوال آفلاین و آنلاین قبل از انجام مراحل رای گیری صورت میگیرد و از دوبار رای دادن با شناسنامه المثنی یا فوتی جلوگیری می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان گفت: ما در بخش کارت ملی ۱۰۰ درصد شهروندان شماره ملی دارند و ۹۰ درصد کارت ملی هوشمند درخواست دادندو اصل کارت ملی دریافت کردند یا رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند در دست دارند و مابقی افراد در فرصت باقی مانده با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به ثبت نام کارت هوشمند خود اقدام کنند.

او افزود: ادارات ثبت احوال در سطح استان در روز انتخابات از ابتدای شروع رای گیری و تا پایان اعلام رای گیری دایر و ارائه خدمات می‌دهند و پاسخگوی مردم و هیات اجرایی بازرسی و نظارتی هستند.

سیل زدگان تا قبل از انتخابات مجلس شناسنامه جدید دریافت می‌کنند

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: کلیه سیل زدگانی که شناسنامه خود را در جریان سیل از دست داده اند تا قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی با نامه تأیید ستاد بحران منطقه به مراکز ثبت احوال مراجعه کنند و شناسنامه جدید دریافت کنند.

دهمرده افزود: یکی از مشکلات سیل زدگان جنوب استان سیستان و بلوچستان در جریان سیل اخیر مفقود شدن یا آسیب دیدن شناسنامه‌ها و اسناد هویتی آن‌ها است که در حال حاضر کلیه نمایندگی‌های ثبت احوال در مناطق سیل زده مشغول به فعالیت هستند و در تلاشیم تا کار صدور شناسنامه‌های جدید با سرعت انجام شود.

او با اشاره به اینکه صدور شناسنامه‌های جدید برای سیل زدگان رایگان است، گفت: شناسنامه هر فرد همانگونه که قبل از سیل بوده صادر می‌شود و به عنوان مثال شناسنامه المثنی مجدد با مهر المثنی صادر می‌شود.

انتهای پیام/ع
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر