کدخدایی در نشست خبری:

۲ هزار نفر به تعداد تائید صلاحیت‌شده‌های انتخابات مجلس اضافه شدند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در این مرحله از بررسی صلاحیت‌ها، حدود ۲۰۰۰ نفر تایید صلاحیت شدند و بازهم امکان تغییر وجود دارد.

۲ هزار نفر به تعداد تائید صلاحیت‌شده‌های انتخابات مجلس اضافه شده استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود که صبح امروز در محل شورای نگهبان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در انتخابات نظام انتخاباتی و قوانین حداقلی است که وضعیت فعلی را ایجاد می‌کند که البته هر دو طرف ممکن است در پایان ناراضی باشند، اما این را هم بدانند که ما نیز راضی به چنین وضعیتی نیستیم.

او درباره برخی از مصوبات مجلس گفت: طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقبال در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا در مجلس توسط اعضای شورای نگهبان بررسی و عدم مغایرت آن با موازین شرع و قانون اسلامی اعلام شد.

کدخدایی همچنین درباره طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها، بیان کرد: این طرح در شورای نگهبان بررسی شد و عدم مغایرت آن با شرع و قوانین مشخص شد.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: پس از ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات مجلس بررسی صلاحیت‌های این افراد توسط هیئت‌های اجرایی، هیئت مرکزی و هیئت‌های نظارت استانی به انجام رسید و مرحله بعد که اصطلاحا به آن شورای نگهبان اول می‌گویند تا روز گذشته ادامه داشت و از امروز نیز وارد مرحله شورای نگهبان دوم می‌شویم، کسانی که در مرحله قبل صلاحیتشان تأیید نشده است می‌توانند شکایت خود را ظرف مدت زمان سه روز اعلام کنند و ما نیز در زمانی ۱۰ روزه شکایت این افراد را بررسی و نهایتا نظر خود را اعلام خواهیم کرد.

 احتمال افزایش تعداد تأیید صلاحیت شدگان  انتخابات مجلس

او تصریح کرد: حدود ۱۶ هزار و ۳۳ نفر در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند که تعدادی از آنها انصراف داده و برخی نیز در هیئت‌های اجرایی ردصلاحیت شدند که در نهایت صلاحیت حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر را بررسی کردیم و افرادی که مورد تأیید قرار گرفتند بیش از ۵۰ درصد بودند و صرفا حدود بیست و چند درصد رد صلاحیت شدند، البته بررسی‌ها ادامه دارد و ممکن است تعداد تأیید صلاحیت شدگان افزایش یابد.

کدخدایی گفت: از مرحله قبل که مرحله بررسی صلاحیت کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیئت مرکزی بود تا مرحله شورای نگهبان اول حدود ۲ هزار نفر به تأیید صلاحیت شده‌ها اضافه شدند، لذا خواهش دارم که دوستان و صاحب نظران سیاسی منتظر باشند و برای بیان اظهارنظراتشان عجله نکنند چرا که شورای نگهبان وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهد و نسبت به بررسی صلاحیت افراد حساسیت لازم را دارد و حتی احتمال دارد آمار تأیید صلاحیت شده‌ها تا پایان وقت مقرر قانونی افزایش پیدا کند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: برخی افراد ایراداتی به تحقیقات محلی وارد می‌کنند و لازم است که این نکته را بگویم که با تحقیقات محلی بسیاری از کسانی که اصطلاحا عدم احراز صلاحیتشان اعلام شد به تأیید صلاحیت برگشتند که نکته خوبی است و این مسئله‌ای که در قانون پیش بینی شده امکان دقت بیشتری را برای شورای نگهبان فراهم کرده است.

بین دولت و شورای نگهبان را شکرآب نکنید/ افترا علیه شورای نگهبان را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی حقوقدانان اظهارات رئیس جمهور و مسئولان دولتی علیه شورای نگهبان را تشویش اذهان عمومی اعلام کرده‌اند، اظهار کرد: خواهشا بین ما و دولت را بیشتر از این شکرآب نکنید ما تلاش می‌کنیم با گفت‌وگو مسائل را پیش ببریم، چرا که همه ارکان را مجموعه واحد می‌دانیم و انتظار داریم همه مقامات نیز همین نگاه را به ما داشته باشند؛ لذا خیلی اهل شکایت نیستیم، اما از دوستان و مقاماتی که در جریان جزئیات کار ما هستند و این گونه سخن می‌گویند گلایه داریم پس اگر افترایی به شورای نگهبان زده شود این حق را بدهید که از طریق قوه قضاییه آن را پیگیری کنیم.

کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعلام شده برخی اصولگرایان رد صلاحیت شده‌اند که دقیقه ۹۰ تأیید شوند، اظهار کرد: رویه شورای نگهبان خلاف این امر است و این موضوع اتهامی بیش نیست و می‌توانیم چنین مسئله‌ای را پیگیری قضایی کنیم و اگر شما آمار‌ها را مشاهده کنید خواهید دید که چنین مسئله‌ای صحت ندارد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصلاح طلبان شورای نگهبان را به جانبداری از جناح خاصی محکوم می‌کنند، گفت: ما انتظار داریم مقاماتی که اظهارنظر می‌کنند دارای اطلاعات و اختیار سیاسی لازم باشند و گلایه داریم که برخی می‌گویند فلان فرد به دلیل حمایت از دولت تأیید صلاحیت نشده و در یکی از این موارد بنده با آن نماینده تماس گرفتم و ایشان این موضوع را تکذیب کرد، لذا دولت برای ما محترم است و ما همه قوا را مجموعه‌ای واحد می‌دانیم و این اظهارات جفای بزرگی در حق شورای نگهبان است، برخی مقامات دولتی که ظاهرا بی خبر هستند به شورای نگهبان تشریف آورده تا مستندات را ببینند و اظهارات خود را اصلاح کنند.

او در واکنش به سوالی مبنی بر اظهارنظر یکی از افراد در فضای مجازی درباره شهردار سابق تهران و شیوه تأیید صلاحیت آن در شورای نگهبان گفت: هیچ گونه تفاوتی بین افراد برای ما وجود ندارد نه اشخاصی که الان هستند و نه اشخاصی که در گذشته سمتی داشته‌اند تخلف اگر پرونده داشته باشد هیچ تفاوتی برای شورای نگهبان ندارد، لذا اگر شما هم مدارک و مستنداتی دارید به ما ارائه دهید آن را بررسی می‌کنیم.

او افزود: اگر فردی در فضای مجازی مطالبی را منتشر کند برای ما مدرک تلقی نمی‌شود چرا که احراز تخلف باید برای شورای نگهبان مشخص شود و شورای نگهبان در چارچوب عناوین برخورد می‌کند لذا ما نگاه جناحی نداریم و وظیفه قانونی خود را انجام می‌دهیم و اگر مراجع چهارگانه و قوه قضاییه اعلام کند تأثیرگذار است.

کدخدایی بیان کرد: اگر هر مقام و هر نهادی وظایف خود را به درستی انجام دهد اعتماد و مشارکت مردم افزایش می‌یابد. شورای نگهبان یک وظیفه قانونی در انتخابات دارد که آن هم نظارت است و آن را بدون رودربایستی انجام می‌دهد.

عذرخواهی محمود صادقی از شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان درباره تأیید صلاحیت محمود صادقی و اینکه آیا به او دادگاه رفته است، گفت: اگر اتهام یا افترایی باشد اجازه دهید که ما از طریق مراجع قانونی آن را دنبال کنیم اگرچه از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گلایه داریم، زیرا موضوعی خارج از حیطه شورای نگهبان توسط آقای صادقی بیان شد، اما هیئت نظارت اعلام کرد که اظهارات ایشان در چارچوب وظایف نمایندگی بوده است که جای تعجب داشت. او دوباره اظهارات خود را تکرار کرد و بنده می‌گویم اگر اسنادی دارید اجازه دهید مراجع قانونی پیگیری کنند، چه لزومی دارد که فریاد بزنید و بعد به شورای نگهبان بگویید اشتباه کردم چرا که ایشان به شورای نگهبان آمد و عذرخواهی کرد.

او گفت: متأسفانه گاهی اوقات مسائلی مطرح می‌شود که فردی کلاهبرداری کرده و خود را مأمور قلابی جا زده که این مسائل در همه نهاد‌ها رخ می‌دهد. دستگاه‌های انتظامی هوشیارند و اگر کسی از چنین افراد کلاهبرداری اطلاعاتی دارد به شورای نگهبان ارائه دهد و قبل از اینکه مسلم شود که شورای نگهبان این کار را کرده دوستان از بیان آن خودداری کنند.

کدخدایی اظهار کرد: ما از کسی که ادعای دانش حقوقی دارد و نماینده است انتظار داریم که دقت کند البته شکایت را پیگیری می‌کنیم تا موضوع روشن شود، اما از همه افراد خواستیم که مراقب کلاهبرداران باشند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره ۹۰ نفر نماینده‌ای که رد صلاحیت شده بودند، گفت: من این موضوع را به صورت دقیق بررسی نکردم، اما فکر می‌کنم که هفت الی هشت نفر از این افراد تأیید شده‌اند.

او درباره تبلیغات زودهنگام انتخاباتی از سوی نامزد‌ها گفت: بار‌ها گفته‌ایم که قانون در این مسئله صراحت ندارد و باید ببینیم آیا اقدام افراد از نظر عرف، تبلیغات زودهنگام محسوب می‌شود یا خیر.

رد صلاحیت به دلیل مخالفت با نظر مجمع تشخیص صحت ندارد

کدخدایی درباره ادعای برخی نمایندگان که دلیل رد صلاحیت خود را مخالفت با نظر مجمع تشخیص مصلحت در خصوص رد لوایح چهار گانه دانستند، اظهار کرد: این مسئله کذب محض است و ما قطعا این افترا‌ها را حق قانونی خود دانسته و آن را پیگیری خواهیم کرد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: ما در چارچوب کلی دلایل رد صلاحیت برخی افراد را بیان کردیم و برخی اعتراف کردند که چرا گفتید که البته ما به صورت کلی بیان کردیم و دلایل رد، سوء استفاده‌های مالی و بخش اندکی هم به دلیل مسائل شرعی و در چارچوب مخالف با نظام جمهور اسلامی است که برخی آقایان ناراحت شدند و اعتراف کردند، اما ما اسم کسی را نبردیم.

او درباره رفت و آمد اصلاح طلبان به شورای نگهبان اظهار کرد: در دو سال گذشته درب شورای نگهبان همواره به روی همه باز بوده تا دوستان تشریف بیاورند فرقی هم نمی‌کند که از کدام جناح باشند مثلا دو شب پیش رئیس یکی از اعضا در شورای نگهبان حضور داشت و گوش ما آماده است و استقبال می‌کنیم، اما خواهش داریم وقتی دلایل را می‌بینند، بیرون منعکس کنند چرا که انتظار نداریم بدون سوال اتهامی به شورای نگهبان وارد شود.

کدخدایی در پاسخ به الکترونیکی شدن انتخابات گفت: این سوال را از وزارت کشور بپرسید.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سوال دیگر درمورد رد صلاحیت داماد رئیس جمهور و اینکه نامه‌ای در این زمینه زده شده است، گفت: نسبت به ایشان خیر.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عدم التزام به اسلام به چه معنایی است، اظهار کرد: وقتی گفته می‌شود شخصی التزام عملی به اسلام ندارد این معنا را منعکس نمی‌کند که این فرد مسلمان نیست بلکه به این معناست که چنین فردی بخشی از احکام را رعایت نمی‌کند.

کدخدایی در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر حوزه برخی از نمایندگان گفت: این سوال را از وزارت کشور بپرسید البته هماهنگی میان شورای نگهبان و وزارت کشور انجام می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به این سوال که برخی هزینه‌های خرید تأیید صلاحیت را ۴ میلیارد تومان قلمداد کرده‌اند، اظهار کرد: در خصوص این سوال باید بگویم که این افراد یادشان باشد چه گفتند. برخی در دادگاه داوری حکم می‌گیرند و در دادگاه تجدید نظر تبرئه می‌شوند. اینجا هم همین طور است افرادی در هیئت مرکزی اتهامی را به فرد داوطلب وارد دانسته‌اند، اما در شورای نگهبان تبرئه می‌شوند پس شورای نگهبان همان دادگاه تجدیدنظر است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
علیرضا
۱۸:۰۵ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
شورای نگهبان هم رد صلاحیت شد با این عملکرد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۲:۳۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
عالی بود شورای نگهبان از حقوق رد صلاحیت شده هایی که در بعضی استان ها میخاستن با مهندسی انتخابات افراد مدنظر خودشون و وارد مجلس کنن جانانه دفاع کرد و مطمئنا مشارکت در کشور با این احقاق حقوق بسیار بالاتر خواهد شد انشاالله
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۳:۰۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
بله خبر رسید پارتی دارها کارشون درست شد. ،
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۵۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
چکونه و چطور؟؟؟ اگر صلاحیت احراز نشده؟ الان چطور شد؟ شما اشتباه کردین ؟ اونا اشتباه کرده با صلاحیت خودشونو معرفی نکردن؟
Italy
احمد
۲۲:۵۴ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
مردم باید به برنامه های که نمایندگان دارند رای بدهند نه اینکه ببینند کی فاسد هست و کی فاسد نیست این وظیفه شورای نگهبان لطفا بیشتر سختگیری و دقت بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۲۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
خدا پدرو مادرتون رو ببامرزه. از اول در تایید و یا ردصلاحیت درست عمل کنید تا اعتماد رو هم دربین مردم از دست ندید.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۱۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
یعنی چه0 رد صلاحیت شدند دوباره تایید صلاحیت اول اگر چطوری رد یا تاییدشدن مگه کیلویی فساد فساد پارتی بای اصلا معنی ندار نهادی همچون شواری نگهبان چطوری رد یا تایید میکنه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۰۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
محمود صادقی چطور تایید شد؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۰۴ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
آقا یا شما درست توضیح نمی دید یا رسانه درست منتقل نمیکنه... چه جوریه که شما 4500 نفر را بررسی کردید که فقط 20 درصدشون رد شده اند اما حالا 2000 نفر صلاحیتشون تایید شده اضافه شده. 200 نفر خیلی بیشتر از 20 درصده ها!
United States
ناشناس
۲۰:۲۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
شورای نگهبان نباید تسلیم جوسازیهای دولت و نمایندگان اصلاح طلب میشد.علی مطهری و داماد روحانی باید جزو رد شدگان باشند.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۰:۱۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
متاسفانه شورای نگهبان زیر فشار عقب نشینی میکنه . ولی کاش مردم همین قدر که شورا ابتدا کسی را تایید نکرد دیگه رای ندن ولی باز این افراد طرفدارانی دارن
Iran, Islamic Republic of
سیدمحمد
۱۹:۵۱ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
چادر مشکی رو 2میلیون کردی که مردم نتونن بخرن /علی برکه اله
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۹:۴۹ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
یعنی چه ...
France
ناشناس
۱۹:۳۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
به نظر من بهترين روش براي شناسايي افرادي كه شناخته شده نيستند اينه كه تحقيق بشه و از اهل محل و همكاراش بپرسن چه كارا يا خاطرات خوب يا بدي ازش ديدن
Iran, Islamic Republic of
راد
۱۹:۲۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
از شورای نگهبان متشکریم و انتظار داریم در این برهه از زمان سخت گیری حداکثری داشته باشند و حساس تر از گذشته عمل کنند ، چون افراد منافقی هستند که قصد نفوذ در پست های مهم از جمله نماینده مجلس را دارند .باید دست این گونه افراد کوتاه گردد .آقای کدخدایی مردم همه از شما حمایت میکنند پس نگران دروغگویی ی عده وطن فروش نباشید ، هر چند که میدانیم نیستید .
Iran, Islamic Republic of
Sarbaze ,, fadaeye ,, rahbaram "
۱۹:۱۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
سلام. این اصلا خوب نیست . ۲۰۰۰ نفر تأیید صلاحیت شدن و قراره که هنوزهم به این تعداد اضافه میشه . اینجا سوال برای مردم پیش میاد که این نامزدها اگر قرار بود که تعیین صلاحیت بشوند چرا همان مرحله‌ی اول این اتفاق براشون نیفتاده و اگر صلاحیت انتخاب شدن نداشتن ، چرا پس الان تأیید صلاحیت شدن ؟ حتی _ حتی کمتر کسی که از سیاست سررشته داشته باشه ، به راحتی متوجه این موضوع میشه که در تأیید صلاحیت این نامزدها ، شورای نگهبان یا تحت تاثیر جو حاکم بر انتخابات کشور قرار گرفته ، که هم از داخل و هم از خارج از مرزهای ایران برنامه ریزی شده تا شورای نگهبان این افراد رو دوباره وارد مبارزه انتخاباتی بکنه . و یا تحت فشارهای بعضی از سیاسیون و احزاب مجبور به تأیید صلاحیت اینهمه نامزد انتخاباتی شده . کاملاً محرض و مبرهن که این تأیید صلاحیت‌ها اصلأ به شکل قانونی انجام نگرفته .
Iran, Islamic Republic of
حمید
۱۸:۳۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
ای آقا دوباره که شد همان آش همان کاسه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۳۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
شورای نگهبان اگه دوهزار نفر را تایید کرده از دو حالت خارج نیست یا
یا نمایندگان شورای نظارت شورای نگهبان به وظایف قانونی خود مسلط نیستند و این همه افراد را رد صلاحیت زدند که بردن آبرو ی نامزدها حق الناس است که شورای نگهبان باید برای نمایندگانش در مراکز غکری بکند یا اینکه اونا کارشان درست بوده و شورای نگهبان تحت تاثیر حاشیه سازی رییس جمهور و رئیس مجلس و دیگران قرار گرفته و عقب نشینی کرده و ناحقی را حق جلوه داده اند که باید جوا خون شهدا و مردم را بدهند
Iran, Islamic Republic of
حمید
۱۸:۳۸ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
با اینکه غلط املایی داشتی موافق کلامتم
Iran, Islamic Republic of
راد
۱۹:۳۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
شورای نگهبان از خودش نظر نمی دهد بلکه استعلامهای رسیده از مراجع رسیده گی کننده را مورد بررسی قرار میدهد که ممکن هست در مرحله دوم که اعتراض میشود ، خود شخص اطلاعات جدیدترین را ارائه میدهد و شورای نگهبان بر اساس اطلاعات جدید نظر میدهد .حق اعتراض رسیدگی مجدد را هم برای همین گذاشته اند .پس اگر مشکلی هم باشد در به بروز نبودن اطلاعات در سایر نهادهاست .
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۱:۴۹ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
عالی بود. کاملا موافقیم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۰۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
دلخوش بودیم افراد ناصالح ردصلاحیت شدن ولی متاسفانه مثل اینکه صحبتهای افراد تاثیر گذار بوده 10اشتباه20تا اشتباده رد شده بودند نه اینکه 2000 نفر همان قضیه فشار کار خود را کرد.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۱۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
دلخوش بودی که رقیباتون همه رد صلاحیت شدن!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۰۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
مگه خود خدا کمک کنه آدمای اوکی وارد مجلس بشن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۰۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
چی بگم واقعا
Iran, Islamic Republic of
مجید
۲۲:۴۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
فشارها کار خودشو کرد، دوباره اکثرا تایید میشوند و رانت و فساد و بخور و بخواب و بچاپ ادامه پیدا میکند.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۴۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
روز ازنو روزی از نو خدا به دادمون برسه.
Iran, Islamic Republic of
امیر
۱۶:۳۴ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
شفاف سازی کنید که ایا دزد مجازات نمیشه؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۶:۰۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
دولت برا نمایندگان گل کاشت
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۳۹ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
متاسفم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۳۸ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
خدا کنه ما هم این افراد رو انتخاب نکنیم . ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۱۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
متأسفم واسه خودمون
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۴۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
چرا تاجگردون و حسنوندو تایید کردید؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۳۸ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
واقعا چرا؟ اینا که خودشون رو نشون دادند.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۲۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
پس چرا رد شدن
پس الان چرا تایید شدن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۲۰ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
با این کار شورای نگهبان گلمندیم
Iran, Islamic Republic of
سید محمد
۱۳:۱۳ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
۲۰۰۰ نفر تایید شدن، فکر میکنم شورای نگهبان تهدید و به اجبار این ۲۰۰۰ نفر تایید کرده ما چگونه رای بدیم ک درست انتخاب کرده باشیم و یک انتخاب درست کنیم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۰۷ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
تورو خدا از خدا بترسین از مردم که نمیترسین، چجوری ۲۰۰۰ نفر؟؟یعنی باید باور کنیم، فشار دولت اگه تو بقیه چیزا هم اینقدر محکم بود خوب بود
Iran, Islamic Republic of
امین
۱۳:۰۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
دو هزار نفر کم نیستند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۰۱ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
ول کن مجلس نیستند اینا خدابه دادما برسه تاییدشون نکنید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۲۹ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
چرا تاجگردون رو تایید کردید؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۲۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
اشتباه میشود 10 نفر فوقش 20 نفر نه 2000 نفر انتظار مردم اینه شورای نگهبان به رای خودش محکم باشه
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر