کد خبر: ۷۲۴۵۳۶۰
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
کد خبر : ۷۲۴۵۳۶۰
گروه : گیلان » رشت

اکران فیلم‌های طرح «سیمرغ و پروانه ها» در استان گیلان بعد از پنج روز نمایش با استقبال بیش از ۳ هزار دانش آموز گیلانی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، همزمان با آغاز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح «سیمرغ و پروانه ها» با اکران فیلم‌های سینمای کودک و نوجوان در برخی استان‌های کشور آغاز شد.

طرح «سیمرغ و پروانه ها» برای سومین سال است که همزمان با جشنواره فیلم فجر در استان‌های میزبان همزمانی این جشنواره برای رده سنی کودکان و نوجوانان اکران می‌شود. طرحی که در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان است اجرا و طی دو سال گذشته نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.


سید امیر مصباح معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این باره با اشاره به اینکه امسال پنج فیلم طرح «سیمرغ و پروانه ها» در این استان اکران شده است، اظهار کرد: امروز و بعد از پنج روز نمایش این طرح به کار خود پایان داد.

او با بیان اینکه در مجموع این روز‌ها بیش از ۳ هزار دانش آموز گیلانی از این فیلم‌ها دیدن کردند، گفت: امسال پنج فیلم «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داساگر، «تورنا ۲» سیدجواد هاشمی، «قطار آن شب» حمیدرضا قطبی، «بیست و سه نفر» مهدی جعفری و کاتی و ستاره از آثار رضا مجلسی (فیلمساز برجسته گیلانی) ساعت ۱۰ صبح روز‌های ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه با حضور دانش‌آموزان مدارس مناطق محروم و شهرستان‌های گیلان اکران شد.

وی در ادامه با اشاره به استقبال خوب کودکان و نوجوانان از این طرح، افزود: بیش از ۲۵ مدرسه، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی و همچنین خانواده‌ها به همراه فرزندان خود در سینما میرزا کوچک رشت حضور یافته و به تماشای فیلم‌ها نشستند.

مصباح با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد عدم توجه به ساخت فیلم با موضوع کودکان و نوجوانان در کشور بوده ایم، تصریح کرد: این بی توجهی در حوزه فرهنگی به جامعه آسیب زده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های معاونت هنری و سینمایی ارشاد گیلان برای برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های بیشتر با موضوع کودکان و نوجوانان در قالب‌های هنری، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌ها و همچنین ایجاد زیرساخت‌های مناسب سرمایه گذاران و فیلم سازان را برای تولید آثار سینمایی با موضوع کودک و نوجوان ترغیب شود.

انتهای پیام/آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر