کد خبر: ۷۲۴۵۸۴۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
کد خبر : ۷۲۴۵۸۴۷
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۴ بهمن ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مزاحمت اینترنتی با انگیزه انتقام

رئیس پلیس فتا فارس از دستگیری عامل مزاحمت در شبکه اجتماعی واتساپ برای خانم جوان شیرازی خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر مزاحمت اینترنتی توسط شخص ناشناسی در شبکه اجتماعی واتس‌آپ، موضوع سریعا در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی او بدست آمد کارشناسان پلیس فتا در کمترین زمان ممکن فرد مورد نظر که یکی از دوستان شاکی بود را شناسایی و با هماهنگی قضائی آن را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه‌اش از این اقدام را انتقام گیری از شاکی عنوان کرد.

این مقام انتظامی به شهروندان هشدار داد: هرگونه هتک حیثیت، مزاحمت سایبری و انتشار شایعه از نظر قانون جرائم رایانه‌ای جرم است و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی، هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

سرهنگ سلیمانی بیان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس برای رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف در پاسارگاد

فرمانده انتظامی پاسارگاد از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بر اماکن عمومی و پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نیک‌بخت فرمانده انتظامی پاسارگاد با تأکید بر اینکه ارتقا امنیت در جامعه اصناف و پیشگیری از تخلفات صنفی در مجموعه فرماندهی انتظامی پاسارگاد با جدیت پیگیری و میزان پایبندی اصناف به قوانین ابلاغی به صورت مستمر رصد می‌شود، اظهار کرد: در این رابطه مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی طرح تشدید کنترل و نظارت بر واحد‌های صنفی را اجرا کردند.

او افزود: در این طرح مأموران نظارت بر اماکن عمومی از تعداد ۴۵ واحد صنفی بازدید که طی ارزیابی‌های صورت گرفته، تعداد ۱۱ واحد صنفی به علت نداشتن پروانه کسب پلمب و از صاحبان تعداد ۱۵ واحد تعهد اخذ و برای ۳۰ واحد نیز تذکر داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد با اشاره به اینکه با صنوف و افرادی که قوانین و مقررات اماکن عمومی را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف کالای قاچاق ۱۲ میلیاردی در رستم

فرمانده انتظامی فارس از توقیف یک کامیون و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در شهرستان رستم خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان رستم در هنگام گشت زنی در محور مواصلاتی، به یک دستگاه تریلر ترانزیتی مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از آن خودرو، ۱۰۵ کارتن کالای قاچاق از انواع دوچرخه، مسواک و خمیر دندان، دارت، اسباب بازی، گل مصنوعی، اسکوتر، حوله، وسایل تزئیناتی، چسب، ساعت، دسته کلید و شمع کشف کردند.

سردار حبیبی با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۱۲ میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: در این خصوص ۲ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی فارس اضافه کرد: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرائم دیگری در جامعه می‌شود و مقابله با آن یکی از اولویت‌های کاری پلیس به شمار می‌رود.

کشف لوازم خانگی قاچاق در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از کشف ۸۰۰ میلیون ریال لوازم خانگی قاچاق در بازرسی از ۴ دستگاه خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مراد صارمی فرمانده انتظامی اقلید ضمن تاکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق کالا و ارز، اظهار کرد: به منظور طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی این شهرستان هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی، به ۴ دستگاه خودرو سبک مشکوک و آن‌ها را متوقف کردند.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسی از خودرو‌های توقیف شده انواع لوازم خانگی قاچاق از نوع ۸ تخته پتو و ۱۶ دستگاه ماشین لباسشویی، کولر گازی، یخچال، جارو برقی، همزن برقی، پنکه، پلوپز، آبمیوه گیری، چرخ خیاطی و تلوزیون قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.

سرهنگ صارمی با اشاره به اینکه در این خصوص ۴ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: ارزش ریالی اموال مکشوفه، ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان اقلید با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت کشور است، از مردم خواست برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان در جامعه، هرگونه اطلاعات و اخباری دراین زمینه را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

کشف کالای قاچاق میلیاردی در کوار

فرمانده انتظامی کوار از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ علی بابایی اظهار کرد: به منظور اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات داخلی، ماموران انتظامی این شهرستان با انجام گشت‌های محسوس و نامحسوس در محور‌های مواصلاتی، یک دستگاه سواری ۴۰۵ را متوقف کردند.

او افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو، ۱۴۰ دستگاه بازی پی اس و موس خارجی قاچاق که فاقد مدارک قانونی و گمرکی بود را کشف و در این خصوص یک متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوار با بیان اینکه ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآرود شده است، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف ۴۰ راس گوسفند قاچاق در نی‌ریز

فرمانده انتظامی نی‌‍ریز گفت: با تلاش مأموران انتظامی این شهرستان، ۴۰ رأس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی نی‌‍ریز گفت: مأموران انتظامی پاسگاه بختگان این شهرستان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در یکی از محور‌های مواصلاتی به یک کامیون حامل احشام مظنون و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، تعداد ۴۰ راس گوسفند قاچاق کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ یوسفی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش دام‌های قاچاق، یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: مبارزه با قاچاق دام برای امنیت غذایی جامعه انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

۵ نفر در تصادف زنجیره‌ای در شیراز مجروح شدند

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: بر اثر برخورد ۷ دستگاه خودرو در بلوار هفت‌تنان شیراز، ۵ نفر مجروح شدند.

سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هفت تنان شیراز، بلافاصله مأموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد ۷ دستگاه خودرو از نوع پراید، آریسان و پژو با یکدیگر برخورد کرده‌اند که در اثر آن، ۵ نفر از سرنشین خودرو‌ها مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه کارشناسان علت وقوع این حادثه را نداشتن توجه به جلو از جانب راننده آریسان اعلام کردند، از رانندگان خواست با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

واژگونی ال ۹۰ حادثه آفرید

رئیس پلیس راهور فارس گفت: بر اثر واژگونی یک سواری ال ۹۰ در محور صدرا به گلستان، یک نفر کشته و ۲ نفر نیز مجروح شدند.

سرهنگ مصطفی عباسی رئیس پلیس راهور فارس بیان کرد: خبری مبنی بر وقوع یک فقره حادثه رانندگی در محور صدرا به گلستان به مأموران اعلام شد.

او ادامه داد: بلافاصله مأموران پلیس راهور برای بررسی حادثه به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند یک سواری ال ۹۰ با ۴ سرنشین در مسیر مذکور در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن یک نفر فوت و ۲ نفر دیگر مجروح و راهی بیمارستان شدند.

رئیس پلیس راهور فارس بیان کرد: کارشناسان ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه را علت وقوع این حادثه رانندگی اعلام کردند.

کشف خودرو سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف یک سواری ۴۰۵ سرقتی از داخل منزلی در یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در یکی از روستا‌های این شهرستان اقدام به نگهداری یک خودرو مسروقه در منزل خود کرده است.

او افزود: موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت و پس از هماهنگی قضائی سریعا به مکان مورد نظر اعزام شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از آن منزل یک سواری ۴۰۵ مسروقه کشف شد، گفت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خودرو از شهر شیراز به سرقت رفته است.

سرهنگ نوشاد با اشاره به دستگیری یک نفر سارق و معرفی او به مراجع قضائی، از شهروندان درخواست کرد هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر