کد خبر: ۷۲۴۷۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر : ۷۲۴۷۰۱۶

رئیس پلیس مشهد گفت:پلیس به صورت محسوس و نامحسوس در نقاط مختلف شهر حضور دارد و به دست اندازان به اموال مردم، هیچ ترحمی نخواهد کرد.

دستگیری سارقان حرفه ای هنگام ارتکاب جرم در مشهدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، عباس صارمی ساداتی رئیس پلیس مشهد در پایان این عملیات ۲۴ ساعته گفت: مبارزه قاطعانه با سرقت یکی از اولویت‌های اصلی پلیس برای ارتقای امنیت اجتماعی است به گونه‌ای که با تدابیر و دستورات ویژه سردار محمد کاظم تقوی "فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی" ردیابی و رصد‌های اطلاعاتی اموال مردم به صورت شبانه روزی در دستور کار کلانتری‌های مشهد قرار گرفته است تا باورمندان به «امنیت» جلوه‌ای دیگر از «اقتدار» پلیس را به نظاره بنشینند.
 
او ادامه داد: به همین منظور همواره طرح‌های ویژه‌ای برای مبارزه با جرایم و به خصوص جرم سرقت در دستور کار پلیس مشهد قرار می‌گیرد که بخش‌های بسیار اندکی از آن‌ها رسانه‌ای می‌شود و مردم از فعالیت‌های خدمت گزاران خود در نیروی انتظامی برای ایجاد «احساس امنیت» آگاهی می‌یابند.
 
رئیس پلیس مشهد گفت: با هدف اجرای طرح هماهنگ و ضربتی برای دستگیری سارقان که از مدتی قبل با حضور سرکلانتری‌ها و روسای کلانتری‌های مشهد آغاز شد، ابتدا محیط‌های جغرافیایی عملیات مورد شناسایی قرار گرفت و سپس تجزیه و تحلیل‌های کارشناسی و ردیابی‌های اطلاعاتی ادامه یافت.

صارمی با اشاره به این که پلیس در این عملیات روی سارقان حرفه‌ای متمرکز شد، افزود: رصد‌های اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه سارقان با استفاده از تجهیزات نوین پلیسی و کارشناسی‌های علمی، از مدتی قبل در دستور کار نیرو‌های نامحسوس و اطلاعاتی قرار گرفت و از سوی دیگر تحقیقات میدانی در پوشش‌های مبدل و غیرمحسوس درباره سارقان سابقه داری که باز هم به ارتکاب جرم روی آورده بودند وارد مرحله جدیدی شد و آن‌ها نیز تحت نظر پلیس قرار گرفتند.

او با اشاره به این که سومین شاخه از این عملیات ضربتی برای دستگیری سارقان هنگام ارتکاب جرم طراحی شده بود، تصریح کرد: تقویت نیرو‌های گشت پیاده موتوری کلانتری‌ها و گشت زنی‌های شبانه روزی در حوزه‌های استحفاظی، از مراحل دیگر اجرای طرحی بود که  در دستور کار نیرو‌های کار آزموده و مشترک بخش‌های مختلف کلانتری‌ها قرار گرفت.

رئیس پلیس مشهد گفت: در این عملیات ضربتی که با هماهنگی و حمایت‌های قضایی به سرانجام رسید ۲۳ دستگاه خودرو و شش دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد.  ۷۹ فقره از سرقت‌ها و مقادیری مواد مخدر و کالا‌های قاچاق هم به دست آمد. 

صارمی به دستگیری ۵۰ مظنون به سرقت و دیگر جرایم در این عملیات اشاره کرد و افزود: طی ۲۴ ساعت نیرو‌های کلانتری‌های مشهد در اقدامی غافلگیرانه و ضربتی ۵۱ سارق را به دام انداختند که به اموال مردم در منازل، مغازه ها، خودرو‌ها دستبرد می‌زدند یا اقدام به زورگیری  می‌کردند.

او ادامه داد: این طرح‌های ویژه با هدف ارتقای امنیت اجتماعی و رضایت مندی شهروندان صورت می‌گیرد و همچنان با قدرت ادامه می‌یابد بنابراین کسانی که هنوز در پی ارتکاب جرم هستند، بدانند که پلیس به صورت محسوس و نامحسوس در نقاط مختلف شهر حضور دارد و به دست اندازان به اموال مردم، هیچ ترحمی نخواهد کرد.
 
انتهای پیام//ا.د
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر