کد خبر: ۷۲۴۷۰۵۷
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
کد خبر : ۷۲۴۷۰۵۷
گروه : ایلام » ایلام

صف‌های طولانی و صرف هزینه‌های اضافه برای متقاضیان شهرستانی که از اقصی نقاط استان به تنها مرکز تعویض پلاک ایلام مراجعه می‌کنند موجب گلایه خریداران خودرو در ایلام شده است.

مشکلات ایلامی‌ها برای تعویض پلاک خودرو

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ مراجعه به مراکز تعویض پلاک خودرو یکی از اماکنی است که همه خریداران و فروشندگان وسایل نقلیه با آن سروکار دارند.

مرکزی که با استفاده از فناوری‌های نوین قرار بود تسهیل کننده مراحل کار باشد و انصافا تا حدودی توانسته این مهم را اجرایی کند؛ اما نکته اینجاست که در برخی از شهرستان‌ها تعداد این مراکز متناسب با خودرو‌های موجود در منطقه نبوده و کمبود مراکز تعویض پلاک مشکلات عمده‌ای برای صاحبان وسایل نقلیه بخصوص در ایام پیک نقل و انتقال مثل شب عید شده است.

استان ایلام با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر که در سراسر استان زندگی می‌کنند نیز با چنین مشکلی دست و پنج نرم می‌کند و تنها یک مرکز تعویض پلاک قرار است به حدود ۷۵۰ هزار وسیله نقلیه موتوری موجود در استان خدمات ارائه کند.

فیاضی از شهروندان آبدانانی که برای تعویض پلاک خود به مرکز استان آمده بود گفت: دو روز است که در صف تعویض پلاک سرگردان و هرروز در پایان روز با پاسخ امروز برو فردا بیا مواجه می‌شوم و تاکنون موفق به تعویض پلاک خودرو خود نشده‌ام.

او اخذ ورودی ۳ هزار تومانی برای مرکز تعویض پلاک را نیز مشکل دیگری می‌داند که با توجه به فعالیت تنها مرکز تعویض پلاک ایلام برای انجام کار هر متقاضی احتمالا دو یا سه بار باید چنین مبلغی بپردازد.

محرابی دیگر شهروند ایلامی که از هلیلان با فاصله ۴ ساعته به ایلام آمده است از بروکراسی، عدم پاسخگویی، سرگردانی و اطاله وقت گله‌مند بود و مطرح کرد؛ این مسئله در حالی بوده که در شهر‌های بزرگ روند تعویض پلاک حدود یک الی ۲ ساعت انجام‌شده و نیازی نیست که صبح زود بیدار شده و در صف قرار بگیرید که آیا کارتان انجام شود یا خیر؟

این شهروند ایلامی این سؤال را از مسئولان استانی دارد که آیا استان ایلام گنجایش آن را ندارد تا چند مرکز تعویض پلاک جهت برون‌رفت از مشکلات فعلی در آن دایر شود؟ آیا قانون تعریف کرده باید در استان ایلام تنها یک مرکز تعویض پلاک وجود داشته باشد و اگر قانونی است چرا؟ در دیگر شهر‌های کشور چنین نیست.

سرهنگ ابوالفضل کوهزادی در این زمینه اظهار کرد: مرکز در راستای تحقق مطالبات مردمی و باهدف ارائه خدمات نقل‌ و انتقال پلاک به مالکان وسایل نقلیه در آینده نزدیک در راستای افزایش تعداد مراکز تعویض پلاک در سایر شهرستان‌ها اقدام می‌کند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان ایلام بیان کرد: تمرکز زدایی خدمات خودرویی در دستور کار است و به‌زودی این تمرکز زدایی اجرایی و از حجم مراجعه به مرکز تعویض پلاک مرکز استان کاسته می‌شود.

پیشنهاد آن است با توجه به مشکلات فعلی تعویض پلاک در استان ایلام، مسئولان مربوطه اقدام جدی را در این راستا انجام داده و نسبت به افزایش تعداد مراکز تعویض پلاک، جهت تسهیل در دسترسی و آسایش شهروندان اقدام کنند، به این دلیل که تجربه نشان داده بسیاری از تصمیم‌ها مشمول مرور زمان شده و نهایتا دستاوردی برای شهروندان نداشته است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر