کد خبر: ۷۲۵۲۲۴۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
کد خبر : ۷۲۵۲۲۴۲
گروه : مرکزی » اراک

جدید‌ترین تغییر تعداد نامزد‌های مجلس در استان مرکزی در ۳۰ بهمن

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی آخرین تغییرات تعداد نامزد‌های مجلس در استان مرکزی را اعلام کرد.

جدید‌ترین تغییر تعداد نامزد‌های مجلس در استان مرکزی در ۳۰ بهمنبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی از تغییر در آمار نامزد‌های حوزه‌های انتخابیه استان مرکزی خبر داد.

اکرمی افزود: آخرین آمار نامزد‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا روز سه شنبه بیست و نهم بهمن ماه مجموعا ١٦٨ نفر متشکل از ٢٢ نفر زن و ١٤٦ نفر است.

این درحالیست که دوروز قبل تعداد نامزد‌ها ۱۷۷ نفر اعلام شده بود و علت تغییر در آمار نامزد‌های حوزه‌های انتخابیه انصراف برخی کاندیدا‌ها ست.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی با اشاره به اینکه امکان تغییر در آمار در روز‌های آینده هم وجود دارد بیان کرد: آمار نهایی نامزد‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی به تفکیک حوزه‌های انتخابیه به شرح زیر است.

در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان٥١ نفر (١٣ نفر زن و ٣٨ نفر مرد)

در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه ٣٢ نفر (٣ نفر زن و ٢٩ نفر مرد)

در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان ١٦ نفر (یک نفر زن و ١٥ نفر مرد)

در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ٣٤ نفر (٢ نفر زن و ٣٢ نفر مرد)

در حوزه انتخابیه شازند٢٣ نفر (یک نفر زن و ٢٢ نفر مرد)

در حوزه انتخابیه خمین ١٢ نفر (٢ نفر زن و ١٠ نفر مرد)

استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی ۷ نماینده دارد که به این ترتیب تا این لحظه برای یازدهمین دوره انتخابات مجلسبرای هر کرسی ٢٤ نفر در استان مرکزی رقابت خواهند کرد.

از ابتدای شروع ثبت نام نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۳۸۷ داوطلب در استان مرکزی ثبت نام کردندو درهمان مراحل اولیه ۱۷ نفر انصراف دادند، و در مجموع ۳۷۰ پرونده داوطلبی بررسی شد که در نهایت ۲۱۸ نفر تائید شدند که با انصراف‌های متعدد این عدد طبق آخرین تغییر به ۱۶۸ نفر رسیده است.

تبلیغات نامزد‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از بامداد ۲۴ بهمن آغاز شده تا ساعت ۸ صبح اول اسفند، ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی پایان می‌یابد.

قابل ذکر است به گفته کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در قانون انتخابات اصلاحی صورت نگرفته و در انتخابات پیش رو قانون انتخابات گذشته اجرا می‌شود و با تفاوت توافقاتی که با وزارت کشور انجام شده فقط در حوزه الکترونیکی شدن انتخابات ممکن است اقداماتی صورت بگیرد.

دوره دهم قانونگذاری مجلس شورای اسلامی در خرداد سال ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد و مطابق قانون باید چند ماه پیش از شروع رسمی انتخابات دوره یازدهم برگزار شده باشد.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر