در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

میزان بارندگی‌های کشور به ۱۵۹ میلی‌متر رسید

مدیرعامل شرکت منابع آب ایران گفت: میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی امسال (ابتدای مهر تا ۲۹ بهمن) به ۱۵۹ میلی‌متر رسیده است.

میزان بارندگی‌های کشور به ۱۵۹ میلی‌متر رسیدمحمد حاج‌رسولی‌ها مدیرعامل شرکت منابع آب ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: آمار رسیده از وضعیت بارندگی‌های مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد که در بازه زمانی ابتدای مهر تا ۲۹ بهمن، استان‌های گیلان با ۶۴۰.۳ میلی‌مترو مازندران با ۳۰۸.۶ میلی‌متر جز پربارش‌ترین‌ها و استان‌های اصفهان با ۶۲ میلی‌متر و یزد با ۴۴.۹ میلی‌متر کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور بوده‌اند.

او ادامه داد: بارندگی‌های کم‌سابقه سال گذشته موجب شده است که در حال حاضر ۲۳ استان کشور بارش‌های کمتری را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کنند. در این میان استان‌های خراسان شمالی با ۵۵.۵ درصد، لرستان با ۵۳.۳ درصد و چهارمحال و بختیاری نیز با ۵۲ درصد در مقایسه با سال آبی گذشته تا ۲۹ بهمن ۹۸ به ترتیب سه استان کم‌بارش کشور بوده‌اند.


بیشتر بخوانید: اختصاص ۴۹۰ میلیارد تومان برای کنترل سیل و رفع تنش آبی استان‌های جنوبی کشور


مدیرعامل شرکت منابع آب ایران اضافه کرد: در این مدت استان‌های سیستان و بلوچستان با ۳۰۱.۷ درصد، هرمزگان با ۱۶۷.۵ درصد و کرمان با ۹۸.۵ درصد، پربارش‌ترین استان‌های کشور، در مقایسه با سال آبی گذشته بوده‌اند.

حاج‌رسولی‌ها تصریح کرد: در حال حاضر استان هرمزگان از لحاظ مقایسه میانگین بارش، سال آبی بسیار خوبی را تجربه می‌کند و از ابتدای سال آبی ۲۸۲.۵ میلی‌متر بارش را تجربه کرده، این در حالی است که سال گذشته در همین مدت ۱۰۵.۶ میلی‌متر بارندگی داشته است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر