کنتور برق ۸۳۴ روستای کردستان تک‌خوانی شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: از یک هزار و ۶۹۹ روستای دارای سکنه در استان، کنتور برق مشترکان ۸۳۴ روستا به سیستم تک‌خوانی تبدیل شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، هیوا لهونیان گفت: برق ۸۶۵ روستای کردستان هم به صورت باز فروش است که در صورت تخصیص بودجه اقدام به تک‌خوانی کردن کنتور آن‌ها نیز خواهیم کرد.

او به کمبود اعتبار برای تک‌خوانی کردن روستا‌های دارای برق بازفروش اشاره کرد و یادآور شد: برای تبدیل برق روستا‌های با سیستم بازفروش به تک‌خوانی، بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

در سیستم باز فروش، کنتوری مادر برای روستا نصب و مامور شرکت توزیع از طریق همان کنتور میزان برق مصرفی مشترکان و هزینه پرداختی را اعلام می‌کند، اما در سیستم تک‌خوانی، هر مشترک یک کنتور جداگانه دارد و به صورت جداگانه نسبت به قرائت کنتور و چاپ قبض آن اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان تاکید کرد: برق ۶ روستا در شهرستان‌های بانه، بیجار و کامیاران از طریق سامانه‌های خورشیدی تامین می‌شود که از اعتبارات منابع داخلی شرکت توانیر انجام شده است.

لهونیان مدت زمان خاموشی بر مشترک توزیع برق استان را ۲.۹۶ دقیقه اعلام کرد و افزود: در حال حاضر سرانه مصرف انرژی به ازای هر مشترک خانگی یک هزار و ۲۸۱ کیلووات ساعت است.

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستا‌های کردستان و ۶۵۴ هزار و ۷۲۲ مشترک، از خدمات شرکت برق استان بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: