لزوم طراحی سامانه مدیریت پارکینگ‌ها در شیراز

عضو شورای شیراز با بیان اینکه خدمات مدیریت پارکینگ لازمه ساخت شهر هوشمند است از شهرداری شیراز خواست اپلیکیشن موبایلی سامانه مدیریت پارکینگ‌ها را برای شهروندان تهیه و ارائه کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، لیلا دودمان رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تکنولوژی باعث تغییر در نحوه اداره شهر و حرکت به سوی حکمروایی هوشمند خواهد بود، گفت: استفاده از توسعه اینترنت اشیا (IOT) دو مزیت عمده خواهد داشت که یکی استفاده از داده‌های آن در پارکینگ‌های هوشمند و دیگری قابلیت بهره‌گیری در تمامی حوزه‌های شهری است.

او بیان کرد: در عصر حاضر دنیا در حال حرکت به سمت هوشمندسازی و توسعه اینترنت اشیا (IOT) در تمام زمینه‌ها است و ضرورت دارد در چنین عرصه‌ای، خدمات مدیریت هوشمند پارکینگ به عنوان راهکاری نوآورانه و لازمه ساخت شهر‌های هوشمند تلقی شود.

دودمان با اشاره به وظایف شهرداری در زمینه ایجاد پارکینگ‌های هوشمند، بیان داشت: شهرداری مکلف است ساختاری یکپارچه در زمینه پرداخت با کارت شهروندی در سامانه پارکینگ هوشمند لحاظ کند.

او تامین زیرساخت‌های ارتباطی نظیر وب سرویس یا APT) ها) و الزام شهرداری در انجام اقدامات موثر برای هماهنگی با پیمانکار در مالکیت پایگاه داده سامانه پارکینگ‌های هوشمند را از مصوبات دیگر این جلسه خواند و با تاکید بر اینکه شهرداری مکلف است معماری به‌روزرسانی شده سامانه پارکینگ هوشمند را پیاده سازی کند، افزود: در جلسه فوق مصوب شد شهرداری اپلیکیشن تحت موبایل سامانه مدیریت پارکینگ‌ها را به منظور دسترسی آسان‌تر شهروندان و ارتقا کیفیت زندگی تهیه و ارائه کند.

این عضو شورای شهر شیراز با اشاره به وظیفه شهرداری در ارائه شرح خدمات پروژه هوشمندسازی نظارت و رینگ کردن حلقه‌های چاه، اظهار کرد: شهرداری مکلف است در زمینه چاه‌های هوشمند هماهنگی لازم را با سازمان پدافند غیرعامل، انجام داده و گزارش آن را ظرف مدت ۲۰ روز به کمیسیون ارائه دهد.

دودمان، شهرداری را موظف دانست در راستای حرکت به سمت هوشمندسازی شهری بانک اطلاعات شهری بارکد درختان را در پایگاه داده‌ها تکمیل کند.

او دیگر مصوبه این جلسه از کمیسیون را در زمینه پروژه BMS دانست و افزود: شهرداری مکلف است در شرح خدمات نهایی پروژه BMS مواردی همچون به‌روزرسانی نقشه‌ها در فاز ۲، توجه به ابعاد سخت افزار، نرم افزار و مدیریت داده، هماهنگی با پیمانکار در پایگاه داده و ضرورت توجه به تکنولوژی روز را لحاظ کرده و پیش از عقد قرارداد به کمیسیون ارائه دهد.

دودمان تصریح کرد: شهرداری همچنین مکلف است در سامانه BMS، اپلیکیشن تحت موبایل ارائه داده و به شهروندان آگاهی‌رسانی داشته باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر