کد خبر: ۷۲۷۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
کد خبر : ۷۲۷۳۹۱۹

 رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز از ضدعفونی مستمر معابر و ناوگان حمل و نقل خبر داد و گفت: برنامه‌های مختلفی در این خصوص در سطح شهر انجام می‌شود.

ضدعفونی مستمر معابر و ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز ، حسن زاده رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز از ضدعفونی مستمر معابر و ناوگان حمل و نقل خبر داد و گفت: برنامه‌های مختلفی در این خصوص در سطح شهر انجام می‌شود.

حسن زاده گفت: در همین راستا، مجموعه شهرداری تبریز با تشکیل ستاد پیشگیری از ویروس کرونا از همان روز‌های نخست شیوع این بیماری، تمام هماهنگی‌های لازم با مناطق و سازمان‌های تابع این مجموعه را انجام داده است.

او با اشاره به ارائه خدمات مختلف از سوی دستگاه‌های متولی در این خصوص،گفت: یکی از مهمترین این مجموعه‌ها، سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز است که بر ورود و خروج مسافران نظارت کاملی وجود دارد و در صورت مشاهده مورد مشکوک با همکاری مراکز بهداشتی قرنطینه می‌شود.

حسن‌زاده افزود: همچنین به طور روزانه و مستمر مراکز عرضه مواد غذایی و رستوران‌ها با نظارت کامل، ضدعفونی و بازبینی می‌شوند.

او گفت: سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز نیز با تعریف ایستگاه‌های مختلف، ضدعفونی کردن تاکسی‌های سطح شهر را در دستور کار قرار داده است. رانندگان محترم تاکسی با آگاهی می‌توانند به این محل‌ها مراجعه کرده و نسبت به ضدعفونی تاکسی خود اقدام کنند.

او افزود: سازمان‌های اتوبوسرانی و قطار شهری شهرداری تبریز نیز به صورت شبانه روزی و مستمر نسبت به گندزدایی و ضدعفونی خطوط اتوبوس شرکت واحد برای استفاده شهروندان اقدام می‌کند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز گفت: کلینیک‌های مجموعه شهرداری شامل امام رضا (ع) و الغدیر به طور شبانه روزی در خدمت همشهریان است.

او افزود: کلیه باکس‌های زباله به طور روزانه توسط خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

او از گندزدایی تمامی جوی‌های سطح شهر توسط آب آهک خبر داد و افزود: همشهریان تبریزی نیز اگر ضدعفونی محل خاصی از شهر را مدنظر دارند از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری تبریز می‌توانند خواسته خود را اعلام کنند.

حسن‌زاده افزود: مسئولان و دستگاه‌های متولی تا رفع این مشکل در کنار مردم هستند، ولی برای پیشگیری از ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و قرنطینه خانگی الزامی است که همین امر نشان دهنده مسئولیت تک تک افراد و همشهریان در پیشگیری از ویروس کرونا است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر