کد خبر: ۷۲۷۴۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۷۲۷۴۱۶۷
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

دفاع مقدس در تاریخ کشورمان نشان داد مردم همواره پای کار دفاع از انقلاب هستند.

به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، دفاع مقدس در تاریخ کشورمان نقطه ای درخشان و مقطعی است که نشان داد مردم انقلابی ایران اسلامی همواره پای کار دفاع و حمایت از انقلاب هستند.  جنگ در شرایطی به ایران تحمیل شد که نیروهای نظامی وضعیت مناسبی نداشتند و در وضعیت برابر با ارتش عراق نبودند.

جنگ در شرایطی به ایران تحمیل شد که ارتش وضعیت مناسبی نداشت، سپاه نیز تازه تاسیس شده بود. جنگ نه تنها ارتش و سپاه ایران را از هم پاشیده نکرد، بلکه ارتش در دوران جنگ به بازیابی قدرت خویش پرداخت. سپاه نیز از دوران دفاع مقدس با ایجاد و توسعه سازمان رزم، قدرت خود را افزایش داد. 

شهدای دفاع مقدس

در این دوران باشکوه و نورانی ستارگان درخشانی ظهور و بروز پیدا کردند که شاید اگر این دوران وجود نداشت؛ هیچگاه فرصت این ظهور و بروز به وجود نمی آمد. تمام روزهای دفاع مقدس سرشار از نام و نشان شهدای عزیز است، شهدایی که نورانیت خاصی دارند و سیره آنها باید سرمشق راه و چراغ گمراهی های زندگی ما باشد.

روزهای اسفندماه نیز با یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس مزین شده که در این گزارش برشی از زندگی شهدای اسفندماه را می خوانید.

سردار شهید حمید باکری

شهید حمید باکری که برادر کوچک‌تر شهید مهدی باکری است در آذرماه سال ۳۴ در شهرستان ارومیه چشم به جهان گشود. در سنین کودکی مادرش را از دست داد و دوران دبستان و سیکل و اول دبیرستان را در کارخانه قند ارومیه و بقیه تحصیلاتش را در دبیرستان فردوسی ارومیه به پایان رساند.

شهدای دفاع مقدس

حمید در سال ۵۵ ظاهراً برای تحصیل به خارج از کشور سفر می‌کند، ابتدا به ترکیه و از آنجا جهت گذراندن دوره چریکی عازم سوریه می‌شود و بعد به آلمان رفته و در دانشگاه اسم نویسی کرده و فقط یک هفته در کلاس درس حاضر می‌شود.

شهدای دفاع مقدس

با سفر امام خمینی (ره) به پاریس، عازم آنجا می‌شود و از آن کشور جهت آوردن اسلحه به سوریه می‌رود و با پیروزی انقلاب اسلامی به ایران مراجعت کرده، جهت پاسداری از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در مراکز نظامی مشغول فعالیت می‌شود و با تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به عضویت این نهاد درآمد.

شهدای دفاع مقدس

وی با فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی مسئول تشکیل و سازماندهی بسیج ارومیه شد. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه آبادان شتافت و دو ماه بعد مراجعت کرد. مدتی در شهرداری بصورت افتخاری در سمت مسئول بازرسی مشغول خدمت شد و چون کار اداری نتوانست روح بزرگ او را آرام کند مجدداً عازم جبهه آبادان شد و فرماندهی خط مقدم ایستگاه ۷ آبادان را بعهده گرفت و به سازماندهی نیرو‌های مردمی پرداخت.

شهدای دفاع مقدس

شهید باکری برای مدتی از سوی جهاد سازندگی مسئولیت پاکسازی مناطق آزاد شده کردنشین در منطقه سرو را برعهده گرفت و سپس بعنوان مسئول کمیته برنامه ریزی جهاد استان تعییین شد؛ چون در هر حال جنگ را مسئله اصلی می‌دانست و می‌اندیشید که در جبهه مفیدتر است حضور دائمی‌‌اش را در جبهه‌ها از عملیات فتح‌المبین شروع کرد.

شهدای دفاع مقدس

در چندین عملیات مهم بعنوان فرمانده حضور داشت تا اینکه در تاریخ «ششم اسفندماه ۱۳۶۲» در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین خرازی

سردار شهید حاج حسین خرازی اول شهریورماه  سال ۳۶ در یکى از محله‌هاى مستضعف‌نشین شهر شهیدپرور اصفهان بنام کوى کلم بدنیا آمد. در سال ۱۳۵۵ پس از اخذ دیپلم طبیعى به سربازى اعزام شد. در مشهد ضمن گذراندن دوران سربازى، فعالانه به تحصیل علوم قرآنى در مجامع مذهبى اقدام کرد.

شهدای دفاع مقدس

در سال ۱۳۵۷ به دنبال صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) بر فرار سربازان از پادگان‌ها و سربازخانه‌ها، او و برادرش هر دو از خدمت سربازى فرار کردند و به خیل عظیم امت اسلامى پیوستند. شهید خرازى از همان آغاز پیروزى انقلاب، درگیر فعالیت در کمیته انقلاب اسلامى، مبارزه با ضد انقلاب داخلى و جنگهاى کردستان بود و لحظه‌اى آرام نداشت.

شهدای دفاع مقدس

شهید خرازی در اوج درگیری‌ها، به کردستان اعزام شد و در جایگاه فرماندهى گردان ضربت با رشادت‌‌های مثال زدنی خود در آزادسازی شهر سنندج نقش موثری داشت. با آغاز دفاع مقدس پس از یکسال عازم جبهه های جنوبی شد و فرمانده اولین خط دفاعی  ایران در دفاع مقدس شد.

شهدای دفاع مقدس

او در عملیات‌هاى مختلف همچون رمضان، والفجر ۴ و خیبر در سمت فرماندهى لشکر امام حسین (ع) تلاش‌های بسیارى انجام داد. در عملیات خیبر ۱ دست او در اثر اصابت ترکش قطع و پیکر زخم خورده‌اش به عقب فرستاده شد.

شهدای دفاع مقدس

حاج حسین خرازی در بسیاری از عملیات‌ها مجروح شد، اما براى جلوگیرى از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمى‌شد به پشت جبهه انتقال پیداکند.

شهدای دفاع مقدس

این سردار بزرگ در روز هشتم اسفندماه ۱۳۶۵ به دیدار معبود شتافت. رهبر معظم انقلاب در مورد ایشان مى‌فرمایند: «او (حسین خرازى) سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود که با ذخیره‌اى از ایمان و تقوا و جهاد و تلاش شبانه‌روزى براى خدا و نبرد بى‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز کرد و بر آستان رحمت الهى فرود آمد و به لقاءالله پیوست».

سردار شهید امیر حاج امینی

شهید امیر حاج امینی یکی از شهدای معروف و مشهور دفاع مقدس است که همه او را با یک تصویر معروف می شناسند. او متولد سال  پنجم دی ماه سال ۴۰ در روستای علیشار از توابع زرند ساوه است. با آغاز جنگ تحمیلی به دلیل قدرت بدنی بالای خود در سمت بیسیم چی لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) مشغول به کار شد، تا اینکه در دهم اسفندماه سال ۶۵ در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 

شهدای دفاع مقدس

عکس این شهید بزرگوار همان عکس معروفی است که در کشورمان به‌عنوان سمبل شهید و شهادت در جمهوری اسلامی ایران مشهور شد.

شهدای دفاع مقدس

همیشه وقتی می‌خواهند تصویری از شهید را به نمایش بگذارند، تصویر زیبای شهید امیر حاج امینی با آن عروج ملکوتی و آرامش در چهره و لبخند ملایم و زیبا بیش از هرچیز جلوه‌گر می‌شود.

سردار شهید حاج محمدابراهیم همت

این سردار سرافراز سپاه اسلام روز ۱۲ فروردین  سال ۳۴ در شهرضای اصفهان بدنیا آمد. در سال ۵۲ مقطع دبیرستان را با موفقیت پشت سرگذاشت و پس از اخذ دیپلم با نمرات عالی در دانشسرای اصفهان به ادامه تحصیل پرداخت.

شهدای دفاع مقدس

او پس از دریافت مدرک تحصیلی به سربازی رفت. فعالیت‌های پررنگ انقلابی علیه رژیم پهلوی داشت. پس از پایان دوران سربازی و بازگشت به زادگاهش شغل معلمی را انتخاب کرد.

شهدای دفاع مقدس

با گسترش تدریجی انقلاب اسلامی، ابراهیم پرچمداری جوانان مبارز شهرضا را برعهده گرفت. مأموران رژیم در هرفرصتی در پی آن بودند که این فرزند شجاع و رشید اسلام را از پای درآورند، ولی او با تغییر لباس و قیافه، مبارزات ضد دولتی خود را دنبال می‌کرد تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

شهدای دفاع مقدس

شهید همت در خرداد سال ۱۳۵۹ به منطقه کردستان که بخش‍ هایی از آن در چنگال گروهک‍ های مزدور گرفتار شده بود، اعزام شد. پس از شروع جنگ تحمیلی او به‌ همراه حاج احمد متوسلیان، به دستور فرماندهی سپاه پاسداران مأموریت یافتند ضمن اعزام به جبهه جنوب، تیپ محمدرسول الله (ص) را تشکیل دهند.

شهدای دفاع مقدس

سال ۶۱ بود که عازم جنوب لبنان شد تا مردم مسلمان این منطقه را یاری کند، پس از دو ماه حضور در این خطه به میهن اسلامی بازگشت. با شروع عملیات رمضان در ۲۳ تیر همان سال در منطقه «شرق بصره» فرماندهی لشکر ۲۷ حضرت محمد (ص) را برعهده گرفت. البته شهید همت، مسئولیت سپاه یازدهم قدر را که شامل لشکر ۲۷، لشکر ۳۱ عاشورا، لشکر ۵ نصر و تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) بود، را برعهده داشت.

شهدای دفاع مقدس

این شهید گرانقدر سرانجام در غروب ۱۷ اسفندماه سال ۶۲ در محل تقاطع جاده‌های جزایر مجنون شمالی و جنوبی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سردار شهید عبدالحسین برونسی

شهید برونسی سوم شهریورماه سال ۲۱ در روستای «گلبوی کدکن» توابع تربت حیدریه بدنیا آمد. سال ۱۳۵۲ پس از آشنایی با یکی از روحانیون مبارز با درس‌های آیت‌الله خامنه‌ای آشنا شد و از آن پس دل در گرو جهاد و انقلاب نهاد.

شهدای دفاع مقدس

پس از پیروزی انقلاب به صورت افتخاری به سپاه پاسداران پیوست، با آغاز درگیری‌های کردستان به پاوه رفت و با شروع جنگ تحمیلی در شمار نخستین کسانی بود که خود را به جبهه‌های نبرد رساند.

شهدای دفاع مقدس

او در عملیات فتح المبین به‌عنوان فرمانده گردان خط شکن از ناحیه کمر مجروح شد. با شروع عملیات‌های والفجر ۳ و ۴ به‌عنوان معاونت تیپ ۱۸ جواد الائمه (ع) در تمامی مراحل آن‌ها شرکت داشته و گردان‌های خط شکن را رهبری می‌کرد و در عملیات‌های خیبر، میمک و بدر فرماندهی تیپ را برعهده داشت.

شهدای دفاع مقدس

شهدای دفاع مقدس

سرانجام او در بیست و سوم اسفندماه سال ۶۳ در پاتک دشمن با اصابت ترکش خمپاره به بدن مطهرش شهید شد.

سردار شهید حاج عباس کریمی

سردار کریمی در سال ۳۶ در قهرود کاشان چشم به جهان گشود. دوران تحصیل ابتدایی را در این روستا به پایان رسانید و سپس وارد هنرستان شد. بعد از اخذ دیپلم در رشته نساجی، به سربازی رفت. پس از فرمان امام خمینی خدمت سربازی خود را رها کرد و با پیوستن به‌صف مبارزین در راه پیروزی انقلاب فعالیت داشت.

شهدای دفاع مقدس

سال ۱۳۵۸ به هنگام تاسیس سپاه کاشان به عضویت این نهاد درآمد و در قسمت اطلاعات مشغول به خدمت شد.

تابستان سال ۱۳۵۹ داوطلبانه برای مبارزه با ضدانقلاب به کردستان رفت. شهید کریمی بعد‌ها همراه سردار جاویدالاثر متوسلیان و شهید چراغی به جبهه‌های جنوب عزیمت کرد و به‌عنوان مسئول اطلاعات عملیات تیپ محمد رسول الله (ص) به فعالیت خود ادامه داد.

شهدای دفاع مقدس

در عملیات والفجر مقدماتی به‌عنوان مسئول اطلاعات سپاه ۱۱ قدر (که تازه تشکیل شده بود) معرفی شد و مدتی مسئولیت فرماندهی تیپ سوم سلمان از لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) تهران بزرگ را برعهده داشت.

شهدای دفاع مقدس

پس از شهادت شهید همت در عملیات خیبر، فرماندهی لشکر را عهده دار شد. شهید کریمی سرانجام در بیست و چهارم اسفندماه سال ۶۳ بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سرش با آب دجله وضو ساخت و نماز عشق را به قد قامت شهادت ایستاد.

سردار شهید مهدی باکری

شهید مهدی باکری در آخرین روز فروردین ماه سال ۳۳ در میاندوآب چشم به جهان گشود. پس از ورود به دانشگاه مرحله‌ی جدیدی از زندگی علمی و سیاسی او آغاز شد. در همان سال‌ها به طور جدی پا در عرصه‌ی مبارزات سیاسی و انقلابی گذاشت. در این باره نقش او و دوستانش در برپایی تظاهرات شهر تبریز در پانزدهم خرداد ۱۳۵۴ و ۱۳۵۵ بسیار موثر و حساس بود.

شهدای دفاع مقدس

همان زمان وی توسط ساواک شناسایی شد و بار‌ها برای بازجویی به اداره‌ی امنیت برده شد. در سال ۱۳۵۶ به‌عنوان افسر وظیفه به خدمت سربازی رفت و به تهران مأمور شد. در بحبوحه‌ی انقلاب مهدی به فرمان امام از پادگان گریخت و به ارومیه بازگشت. با پیروزی انقلاب شهید باکری نقشی فعال در سازماندهی سپاه داشت. مدتی هم دادستان دادگاه انقلاب ارومیه شد.

شهدای دفاع مقدس

او در سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و روز بعد از عقد به سوی جبهه شتافت. در منطقه‌ی غرب سمت فرماندهی سپاه را به‌عهده گرفت.

مهدی پس از شرکت در عملیات‌های مختلف و پاکسازی ضد انقلاب، به منطقه‌ی جنوب کشور رفت و معاونت تیپ نجف اشرف را عهده دار شد. در عملیات فتح‌المبین، در منطقه‌ی رقابیه از ناحیه چشم مجروح و پس از بهبود به جبهه بازگشت.

شهدای دفاع مقدس

پس از آزادسازی خرمشهر دوباره مجروح شد. با تشکیل تیپ عاشورا فرماندهی این تیپ را به عهده گرفت. سرانجام در عملیات خیبر که در جزیره مجنون صورت گرفت، با اصابت گلوله‌ای به سرش به سختی مجروح شد و هنگام بازگشت به عقب موشکی به قایق آن‌ها اصابت کرد و پیکر مطهر او به‌همراه همرزمانش راهی دریا شد.

مهدی طلوع وند

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۴
در انتظار بررسی: ۰
ازاده عربنژاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
درود برهمه شهیدان. پاک سرشت خدایا. همه ملت ایران خصوصا جوانان عزیز را درراه این شهیدان عزیزقرابده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
روحشان شاد ،ایا اینها جایگزینی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
ما سینه زدیم و بی صدا باریدند . از هر چه که دم زدیم آن هادیدند.مامدعیان صف اول بودیم. از آخر مجلس شهدا راچیدند
روحشان شاد و یادشان گرامی♥️♥️♥️
صفافر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شهداء در قلب و دل ما جای دارند امنیت و آرامش ما مرهون خون پاک ریخته شده این عزیزان است درود و سلام خدا بر ارواح مطهرشان
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
حداقل هزار سال طول میکشه که دوباره چنین نسلی پیدا شه.همه رو از دست دادیم باکری خرازی همت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
نه برادر الان هم داریم به خوبی این مردای بزرگ مثل شهدای مدافع حرم ،شهیدان حججی،دهقان امیری، خلیلی، مغز غلامی و.... کم نیستن از این مردای بزرگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام تنها برادر من نیز درتاریخ 10اسفندماه 64در عملیات والفجر هشت به شهادت رسید. یادش گرامی باد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اسم شریفشان چی بود؟
روحشان شاد♥️♥️♥️
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
نام سردار رشید اسلام شهید محمد علی شاهمرادی قائم مقام لشگر ۴۴ قمر بنی هاشم(ع)که ترس همیشه از مقابل او فرار میکرد و در عملیات کربلای۵ در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۰ به شهادت رسید خالی است روحش شاد.
علیرضا سلیمانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
واقعا یادشان گرامی
منتظر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شهدای عزیز ، یادتان گرامی باد و بهشت برین گوارایتان
علی ایرانمنش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
برای شادی ارواح طیبه تمام شهدا صلوات
ali mahmoudi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
بسیار عالی بود ای کاش این خبر با همین سر فصل ستاره های دفاع مقدس ادامه داشته باشه و فقط به همین خبر اکتفا نکنه
انشاا..... باز هم از این شیر مردان بنویسید
ممنون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
انشاءالله
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
یادشان بخیر قبرشان پرازنورخدا من به شخصه همشونو دوست دارم شهیدنادرمهدوی الگوخودم قراردادم انشالله راهشونو ادامه بدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
خوش به سعادتشون
انشالله عاقبت ما هم ختم به شهادت شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شهادت آقا مهدی باکری عملیات بدر بود است
مفقودالاثر شدن
در حین انجام عملیات بدر و در حالیکه نیروهای عراقی با محاصره کامل لشکر سربازان تحت امر مهدی باکری در جزیره مجنون در حال زدن تیر خلاص به سربازان مجروح باقی‌مانده بودند، احمد کاظمی و محمود دولتی با بیسیم از وی می‌خواهند که با عبور از دجله و پیمودن فاصله ۷۰۰ متر و رسیدن به فضای میان خط اول و خط دوم حمله، جان خود را نجات دهد، ولی این درخواست‌ها، با پاسخ منفی باکری همراه بود تا آنکه بر اثر اصابت تیر مستقیم نیروهای عراقی، کشته شد.[۱]

سپس گروهی برای بازگرداندن پیکر باکری اقدام کردند، اما هنگام انتقال پیکر وی، قایق آنها هدف اصابت شلیک مستقیم آر پی جی نیروهای عراقی قرار گرفت و در اروندرود غرق گردید. پیکر وی و سایر سربازانش، هیچ‌گاه یافت نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کمایید شهیدان خدایی بلا جویان راه کربلایی.با اشک دیده می نویسم خیلی دلمون تنگه. کجایید مردان بی ادعا؟؟؟کجایید بهتون بدجور نیاز داریم.برامون دعا کنید گم شدیم .خیلی دنیا رو جدی گرفتیم بد جور تو فکر آباد کردن خانه دنیا شدیم .گیر وگرفتاریم برادران خوبم دعا کنید. سردار عزتمند کجا رفتی ما رو تنها گذاشتی بریدیم بعد تو یه روز خوش ندیدم یه آب خوش از گلومون‌پایین نرفت عزیزترین پدر دنیا حاج قاسم سلیمانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
واقعا شما یک رسانه ارزشی هستید
کارتون درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
حاج قاسم قاسم قاسم
انگار سالیان سال است که از میان ما رفتی واقعا جایت خالیست
چه شبها در روستا در سکوت ده می آمدی برای سله رحم ودر سکوت همان شبها بازمیگشتی ولی دلمان خوش بود به همان آمد رفتن بیصدایت ولی همین که بویت را حس میکردیم یک دنیا بوددلگرمیمان روحت شاد ما را هم صدا بزن
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
درود وسلام خداوند بر تمامی شهدای اسلام و ایران عزیز و بر تمامی شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان امنیت و مدافعان سلامت ایران عزیزمان إن شاء الله که شفیع ما باشند در روز قیامت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
20 اسفند تولد حاج قاسمه
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
در این روزهای سخت دست به دامن این شهدای عزیز می شویم و مدد می جوییم
احمدخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام
یادتون رفت از جانشین فرمانده لشکر قدس گيلان شهید املاکی یاد کنید
هم او کم هروقت یاد ماسک می افتیم ناخواسته از شهید املاکی تصویری در ذهن ما تجلی می‌کند که ماسکش را به یک رزمنده دیگر که مجروح شده می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
عالی بودلطفا درهفته یکبارکلیپی ازشهیداوینی درزمان جنگ پخش کنیدممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
عجب نسل تکرارنشدنی. دیگر این خاک چنین نسلی به خویش نخواهد دید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اگر خدا مصلحت بداند و وقتش باشد ، همه چیز ممکن است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
واقعا همینطور دیگه تکرار نمیشن.....
مدافعان حرم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
بنده اعتقاد دارم نسل مدافعان حرم تکرار این نسل و بلکه بهتر از این نسل هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
واقعا چرا از شهدای دیگه ارتش و ... چیزی نگفتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
چقدر صدات رو دوست دارم حاج قاسم
چقدر تصویرت رو دوست دارم حاج قاسم
ممنون از اینکه حاج قاسم رو جلوی چشمان می آورید و صداش رو پخش می کنید. حاج قاسم آرامش بخش است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
واقعا صداش چشمامو رو جلا وقلبمون رو صفا میده
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شادی روح همه شهدا صلوات
فدایی امام خامنه ای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
به راستی چگونه میتوان فداکاری شهدا را جبران کنیم؟ چگونه میتوان شرمنده آنها نشد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام خدا بر شهیدان راه حق باد.سلام خدا بر اون پیکرهای مطهر و ارواح طیبه باد.پروردگارا به حق محمد و آل محمد راه ما رو از شهیدان جدا مفرما.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کجایند مردان بی ادعا؟بخدا‌ با‌خوندن‌ودیدن‌زندگی‌این شهدای عزیز دلم گرفت.چه‌پاک‌سیرتهایی‌بودند‌
روح‌پاکشان‌شاد‌.صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
نام سردار رشید اسلام سیدحمید میرافضلی معروف به سید پابرهنه مسئول اطلاعات قرارگاه ثارالله که سوار برموتور حاج همت باهم به شهادت می رسند خالی است روحش شاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
جالب بود اظلاعاتت رفیق.عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
باشگاه خبرنگاران عزیز:آیا شهید ارتشی و یا انتظامی در اسفند نداشتیم؟؟؟لطفا همه نیروهای مسلح رو با یک نظر ببینیم و از هم جداشون نکنیم.شهدا همه برای خاک و ناموس وطن و ایران رفتن و شهید شدن و همشون از هر قشری برای همه ایرانیها عزیز و محترمند..از شما انتظار بیشتری میره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شما الان داری جدا میکنی چته
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
یادهمه ی شهیدان والامقام گرامی باد...خدایابه برکت خون پاک این شهیدان رهبربزرگ اسلام ومومنین مقام معظم رهبری ورزمندگان اسلام (دیروزوامروز)رودرهرجاهرمکان سلامت ومصون ازهرشروبلانگه داره...صلوات برمحمدوآل محمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اسفندیا عشقن
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
درود ابدی بر تمامی صدیقین و شهدای راه اسلام ناب محمدی ص یاد و نام و راهتان تا ابد در قلوب تمامی مومنین مسلمین حزب الله و آزاده اندیشان عادل سر تتا سر جهان زنده و پاینده بوده و هست و خواهد ماند . والسلام و صلوات التماس دعا .
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
درود ابدی بر تمامی صدیقین و شهدای راه اسلام ناب محمدی ص یاد و نام و راهتان تا ابد در قلوب تمامی مومنین مسلمین حزب الله و آزاده اندیشان عادل سر تتا سر جهان زنده و پاینده بوده و هست و خواهد ماند . والسلام و صلوات التماس دعا .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
دست حضرت عباس(ع) دست شهید خرازی ،دست حاج قاسم حتما" حکمتی دارد واقعا" خوش به حالشان .دستهای دیگری هم هست که در این روزهای بحرانی مایحتاج در مانی مردم را احتکار می کنند.این کجا و آن کجا .به قول حاج صادق آهنگران :مبادا سست گردید پی مقام و گرد پست گردید زمانی این چنین ایام طی شد سر فرزند زهرا(س)روی نی شد.آنان که سر را بر سجود آورده بودند از زندگانی هرچه بود آورده بودند
آنان سر دادند تا ما پا بگیریم از پای افتادند تا مأوی بگیریم .دستهای پاک را امام حسین (ع) می پذیرد . اما دستهای ناپاکی که خود را طلب کار از نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانند تو خون مردم است .
amir-es
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اللهم ارزقنا توفیق شهادت فی سبیلک إلى ما شابه حسین ابن علی علیه السلام
اللهم صلِّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم
آمین یا رب العالمین
بِکَرَمِکَ یا اَکرمَ الاَکرَمین
برحمتک یا ارحم الراحمین
مجید افشارپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام و درود به این شهدا ای کاش ای کاش و ای کاش بتوانیم قدردان خون ریخته شده آنها را بدانیم چه من وچه آن مسول بزرگوار دولت و مجلس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
توی عکس شهیدی هستن که تاریخ شهادتشون ۱۸ اسفند نوشته شده. در مورد ایشون چیزی ننوشتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
عزت و سر بلندی ما در جهان مدیون خون پاک شهداست شادی روح شهدا صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
عزت و سر بلندی ما در جهان مدیون خون پاک شهداست شادی روح شهدا صلوات
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
همه این شهدای عزیز نمونه های پاکی واخلاق واخلاص بودند و نمی توان آنان را توصیف کرد آنان به عالیترین درجه یقین وبندگی حق رسیده ودنیا و مافیها در نظرشان بی مقدار بود هموطن بودن با این بزرگان عرصه جهاد وشهادت افتخار کمی نیست هرفرد چنانچه بخواهد پاک زندگی کند ودنیا تکانش ندهد باید با روح این عزیزان درارتباط باشد درود فراوان بر همه شهدای عزیز وخانوادهای آنان الی الابد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
این روزها خیلی جای خالیشون احساس میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
فیلم عالی بود ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شادی روح همه شهداصلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
افتخارم اینست که با چنین قهرمانانی هموطن محسوب می شوم.
شادی روحشان صلوات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام بر شهیدان راه حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
مردم به یک شادی نیاز دارند همه سربازهایی که اعزامشان بعد از عید است را معاف کنید تا جوانان و خانواده های زیادی شاد شوند و به زندگی امیدوار شوند
سعید خوش سرشت لنگرودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
روحشان شاد ، یادشان گرامی
بهزاد زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
سلام بر شهدا
ما مدیون خون پاک شهدا هستیم و شهدا با خون خود شعار "استقلال آزادی جمهوری اسلامی " را معنی کردند.
روحشان شاد و یادشان همیشه در دل ها زنده باد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
خدا ما رو هم به اونا ملحق کنه انشاالله.
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
شهیدان راه حق در نزد خداوند خشنود هستند و خداوند از آنها راضی است.

باور کنیم که این سرزمین مهد مجاهدان راه خداست. خدایا، شکر که در این خاک عزیز هستیم. به آبروی این مجاهدان فی سبیل الله این مملکت عزت آفرین و شهیدپرور را از هرگونه آسیب، بیماری، تجاوز دشمنان بدور بفرما! آمین
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
افتخارم میکنم به ایرانی بودنم.تا آخرشم پای ولایت هستیم به هر قیمتی.
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
ماشرمنده شهدایم اللهم الر زقنی شهادت فی سبیل الله
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر