کد خبر: ۷۲۷۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
کد خبر : ۷۲۷۹۵۶۹
اسداله نژاد در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کار قیمت مرغ در بازار کاهش یافته است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افت یک هزار تومانی قیمت مرغ طی چند روز گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: با وجود آنکه مرغ‌های فعلی با جوجه بالای ۴ هزار تومان در واحد‌ها جوجه ریزی شده، از این رو قیمت تمام شده تولید ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان است و فروش با نرخ‌های فعلی همخوانی ندارد.

اسداله نژاد ادامه داد: با توجه به گسترش بیماری کرونا و افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید در ماه‌های پایانی سال، امکان جذب مرغ در بازار وجود ندارد، به همین خاطر پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد و ذخیره سازی و منجمد هر چه سریع‌تر باید اقدام کند.

به گفته این مقام مسئول، پشتیبانی امور دام هر چه سریع‌تر باید با کشتارگاه‌ها قرارداد مبنی بر خرید مرغ زنده منعقد کند تا در صورت نیاز به بازار داخل عرضه یا صادر کند، در غیر این صورت ظرف هفته آتی دچار فاجعه خواهیم شد.

وی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به مازاد ۱۵ تا ۲۰ درصدی تولید مرغ، شیوع بیماری کرونا و کاهش قدرت خرید خانوار ناشی از تعطیلی کسب و کار پیش بینی می‌شود که روند فعلی قیمت مرغ در بازار ادامه یابد.

اسداله نژاد قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان و مرغ گرم ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام‌کرد و افزود: فروش با نرخ‌های فعلی بیانگر زیان یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومانی مرغداران است که استمرار این روند چالش جدی برای صنعت طیور به شمار می‌رود.

مشکلی در توزیع نهاده‌های دامی وجود ندارد

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌های دامی نسبت به هفته گذشته تغییر خاصی نداشته است، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در تامین نهاده‌های دامی وجود ندارد و تنها به سبب نبود تقاضا، ماندن مرغ‌ها در سالن‌های مرغداری موجب شده مرغ‌ها دان بیشتری بخورند و وزن کمتری دهند .

اسداله نژاد قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام‌کرد و گفت: نرخ فعلی قیمت جوجه یکروزه پایین‌تر از نرخ مصوب ستاد تنظیم‌بازار است، به همین خاطر سیاست دستوری قابل اجرا برای صنعت طیور نیست چرا که در صورت پایین بودن قیمت کمتر از نرخ مصوب، دستگاه‌های مسئول کاری ندارند و در صورت افزایش قیمت، تمامی دستگاه‌ها ورود می‌کنند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان تصریح کرد: اگر دولت به دنبال اجرای قیمت دستوری است، از این رو باید کف و سقف مشخصی در نظر بگیرد به طوریکه در صورت پایین آمدن قیمت از حداقل اقدام به خرید کند و تخطی از سقف قیمت با توزیع مرغ‌های ذخیره شده و واردات بازار را تنظیم کند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر