کد خبر: ۷۲۸۸۰۶۴
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
کد خبر : ۷۲۸۸۰۶۴
مهم‌ترین اخبار سیاست خارجی در اردیبهشت ۱۳۹۸؛

در این بسته خبری مهم ترین اخبار سیاست خارجی در اردیبهشت ماه را خواهید خواند.

به گزارش حوزه سیاست خارجیگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،در این بسته خبری مهم ترین اخبار سیاست خارجی در اردیبهشت ماه را خواهید خواند.

ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم کشور چهار برابر شد

خبرنگاران رسانه‌های کشورمان عصر روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه از بخش‌های مختلف مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز بازدید کردند.

پس از آن سخنگوی سازمان انرژی اتمی به نقل از مدیر سایت غنی‌سازی نطنز اعلام کرد که در پی مصوبه شورای عالی امنیت ملی  تولید مواد غنی شده ۳.۶۷ درصد ایران به ۴ برابر افزایش یافت.

این موضوع به معنای افزایش غنای مواد و یا افزایش تعداد ماشین‌های سانتریفیوژ و یا تغییر نوع سانتریفیوژ‌ها نیست بلکه با همین وضعیت فعلی ظرفیت تولید (سرعت تولید) این مواد ۳.۶۷ چهار برابر خواهد شد. این موضوع به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شده است.

کمالوندی همچنین در این نشست خبری تاکید کرد که دسترسی به «۱۹۰ هزار سو» برای ایران بسیار سهل و کاملا در دسترس است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به بازدید خبرنگاران و رسانه‌های داخلی از قلب صنعت هسته‌ای ایران (سایت غنی‌سازی نطنز) خاطرنشان کرد: امروز دیدید که فعالیت‌های ما در همه ابعاد به‌ویژه در حوزه غنی‌سازی به خوبی کار می‌کند و آنچه که طرف مقابل دنبال آن بود یعنی غنی‌سازی صفر، محقق نشده است. ما براساس بند ۲۶ برجام و برای ایجاد توازن در حوزه تعهدات بعد از صبر استراتژیک یک‌ساله، بخشی از تعهدات خود را به طور کلی یا جزئی اجرا نخواهیم کرد.

کمالوندی گفت: منتظریم ببینیم در این ۶۰ روز چه می‌شود. آنچه مد نظر ماست اجرای تعهدات طرف مقابل و پیدا کردن راه‌حل برای خنثی‌کردن تحریم‌های آمریکاست. چنانچه این اتفاق نیفتد، گام بعدی یعنی غنی‌سازی بیش از ۳.۶۷ و بازگشت به راکتور قدیمی اراک در دستور کار قرار خواهد گرفت.

از دریافت محموله پستی شرکت رویال میل تا امضای یادداشت تفاهم همکاری میان تهران- نورسلطان// بیته خبری اردیبهشت// دپو


هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید/ سعی کنید احترام بگذارید
وزیر امور خارجه  کشورمان در پاسخ به توییت رئیس جمهور آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت: «تیم «ب» و دونالد ترامپ امیدور است به آنچه اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزان موفق به انجام آن نشدند، برسد.

ایرانیان در حالی که تمام متجاوزان رفته بودند، در طول هزاران سال ایستادگی کردند. تروریسم اقتصادی و نسل کشی ایرانیان را متوقف نخواهد کرد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید. سعی کنید احترام بگذارید؛ جواب می‌دهد!».


صادرات نفت متوقف نشده است/ شرایط ایران به هیچ وجه بحرانی نیست

محمد ایرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در گفت وگو با روزنامه الرای گفت: مسئولان بلند پایه کشورمان اعلام کرده‌اند که خواهان جنگ نیستند و مسئولان آمریکایی نیز مواضع مشابهی داشتند. از نگرانی برخی کشور‌های منطقه نسبت به احتمال نابسامان شدن اوضاع متعجب هستم.

او همچنین اظهار کرد علیرغم اینکه تا کنون هیچ مساله جدی رخ نداده است، اما باید برای آینده آماده باشیم، زیرا برخی طرف‌ها مانند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به دنبال تخریب منطقه هستند.


محموله پستی شرکت رویال میل به تهران رسید

«حمید بعیدی‌نژاد» سفیر ایران در انگلیس در پیامی توئیتری از حل مشکل ارسال بسته‌های پستی شرکت رویال میل خبر داد.

بعیدی نژاد در این پست توئیتری نوشت:
«هفته پیش در جریان پیگیری‌ها مطلع شدیم که با حل مشکل رویال میل، ابتدا مراسلات موجود در انبار این شرکت به ایران ارسال می‌شود و در مرحله بعد تمامی فعالیت‌های پستی از سر گرفته می‌شود. امروز محموله پستی این شرکت به تهران رسید. عادی سازی کامل فعالیت‌های رویال میل نیز بزودی اعلام می‌شود.»


رییس دیوان وقف اهل سنت عراق: مردم ما در برابر تهدید‌ها در کنار ایران می‌ایستند

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق به دعوت «شیخ عبدالطیف الهمیم» رئیس دیوان وقف اهل سنت عراق با این عالم برجسته اهل سنت روزه خود را افطار کرد.

در این دیدار ریاست دیوان وقف سنی عراق، ضمن تشکر از حضور سفیر جمهوری اسلامی در دیوان وقف اهل سنت با اشاره به اوضاع پر التهاب اخیر برای سربلندی جمهوری اسلامی ایران و غلبه بر اوضاع سخت فعلی ابراز امیدواری کرد.

شیخ عبدالطیف الهمیم همچنین تحریم‌های اعمال شده علیه مردم ایران را غیر انسانی و ظالمانه توصیف کرد.

ریاست وقف سنی با اشاره به مواضع جمهوری عراق در مورد تحولات اخیر در منطقه اظهار کرد: جامعه عراق همواره به حمایت از مصالح جمهوری اسلامی ایران در برابر مستکبران علاقمند بوده است و معتقد است که تحرکات اخیر آمریکا، تمامی کشور‌های منطقه از جمله هم‌پیمانانش را تهدید می‌کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در این دیدار با تشکر و قدردانی از مواضع شایسته ریاست دیوان وقف سنی عراق بر لزوم یکپارچگی امت اسلام تأکید و تصریح کرد: کشور‌های اسلامی از تمامی مؤلفه‌های قدرت در برابر استکبار جهانی برخوردارند و برای محقق ساختن این قدرت باید بر وحدت صفوف ملل اسلامی تأکید کرد.

از دریافت محموله پستی شرکت رویال میل تا امضای یادداشت تفاهم همکاری میان تهران- نورسلطان// بیته خبری اردیبهشت// دپو


امضای یادداشت تفاهم همکاری میان تهران- نورسلطان

اردیبهشت ماه گذشته رییس کل دیوان محاسبات کشورمان در سفر به نورسلطان پایتخت قزاقستان، با رییس کمیته محاسبات و نظارت بر اجرای بودجه کشوری این کشور دیدار کرد.

 در این دیدار طرفین، ضمن بررسی راه‌های توسعه همکاری و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه حسابرسی دولتی، یادداشت تفاهم همکاری در این خصوص امضاء کردند.

در این یادداشت تفاهم همکاری، طرفین با ایجاد چارچوب قانونی در راستای تعامل همکاری بین دو طرف در تبادل اطلاعات و روش‌های همکاری در ارتباط با نظام پیگیری و گزارش دهی بر اجرای توصیه‌های حسابرسی دولتی توافق کردند.


موسوی خطاب به الجبیر: نمی‌توانید ضعفتان در یمن را پشت ادعا‌های بی‌اساس پنهان کنید

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعا‌های بی پایه و اساس عادل الجبیر وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه درباره ایران در صفحه توئیترش نوشت: شما هنوز بعد از ۱۵۰۰ روز، متوهم هستید، کافی نیست؟ اکنون زمانی است که باید جنایات علیه مردم یمن را متوقف کنید؛  شما نمی‌توانید ضعف تان را پشت سر چنین ادعا‌هایی پنهان کنید.


ظریف: حفظ برجام تنها با اقدام عملی ممکن است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ترک ژاپن و سفر به چین گفت: در شرایطی که آمریکا با تلاش برای ایجاد تنش و درگیری و نقض برجام اقدام می‌کند، لازم است ما هم کشور‌های مهم را در جریان آخرین تحولات قرار دهیم و مشورت‌های مان را با آن‌ها ادامه دهیم.

او  ادامه داد: چهارشنبه گذشته به مسکو سفر کردم. سفر از قبل تعیین شده‌ای هم به ترکمنستان داشتم و همچنین سفر‌هایی که به هند، ژاپن و در نهایت به چین دارم، برای این که شرکای ما به خصوص اعضای برجام را در جریان آخرین تحولات قرار دهم.

از دریافت محموله پستی شرکت رویال میل تا امضای یادداشت تفاهم همکاری میان تهران- نورسلطان// بیته خبری اردیبهشت// دپو

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۲
وزیر امور خارجه ایران عزیز،از سران چینی هم درخواست کنید ویرو س کشنده کرونا را در ایران هم مثل چین به صفر برسانند،متشکریم
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر