کد خبر: ۷۲۸۸۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
کد خبر : ۷۲۸۸۴۶۳

جوانان ایرانی بستری جدید برای ارائه مطلوب خدمات حمل و نقل داخلی و خارجی ارائه دادند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضااشجع مدیرعامل یک شرکت هلدینگ که در حوزه فروش ببلیط آنلاین فعالیت می کند اظهار کرد: در سال ۸۷ به صورت خانوادگی یک شرکت خدماتی گردشگری و آژانس مسافرتی تاسیس کردیم که در سال ۹۲ همزمان با دوران دانشجویی در رشته مدیریت بازرگانی یک وب سایت راه اندازی کردم و به صورت تلفنی به فروش بلیط هواپیمایی می‌پرداخت. 

او ادامه داد: ابتدا فقط بلیط ارزان قیمت هواپیما را عرضه می کردیم و به تجریج بلیط قطار و اتوبوس نیز اضافه شد و در حال حاضر یک تیم چند نفره هستیم که دو دفتر در تهران و اصفهان داریم.

اشجع درباره  تفاوت بین مستر بلیط و airplaneticket گفت: دلیل  راه اندازی مستر بر این بود که می‌توانیم برندی را ایجاد کنیم تا استفاده از خدمات آن برای اغلب افراد کاربردی و کم هزینه باشد. به عبارتی برای کاهش بیشتر هزینه‌های کاربردی و خدمات از جمله کنسلی پرواز خودکار به صورت مکانیزه انجام می‌ شود. در واقع تفاوت اصلی بین این دو وبسایت همین است، خدمات بهتر به طور کامل به صورت آنلاین ارائه نمی‌دهد و مشتریان  خاصی داریم که تمایل دارند خدمات را اپراتور برایشان انجام دهد به همین دلیل هزینه خدمات در این وبسایت  از مستر بلیط بالا تر است.

این  مدیر عامل شرکت دانش بنیان ادامه داد: در حال حاضر تمام پرواز‌های داخلی و خارجی را  پوشش می دهیم و بلیط سفر به صورت آنلاین برای عرضه وجود دارد. علاوه بر این بلیط اتوبوس و قطار داخلی نیز از دیگر خدماتی است که ارائه می‌شود و در آینده قصد داریم به اتوبوس و  قطار خارجی را نیز ارائه کنیم تا  به یک بستر حمل و نقل داخلی و خارجی جامع برای ایرانیان تبدیل شویم.


بیشتر بخوانید:کرونا از طریق بلع غذا، مشکلی ایجاد نمی‌کند


او درباره  شروع  سرمایه اولیه خود بیان کرد: در سال ۹۴ کار را با سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی خرید یک هاست شروع کردیم و اکنون به صورت بوت استرپ رشد کردیم و جذب سرمایه‌ای نداشتیم عقیده ما این است که بازار نیاز به سرمایه مالی ندارد بیشتر  به سرمایه انسانی  نیاز دارد.

اشجع با اشاره به وضعیت اکوسیستم گردشگری در ایران اظهار کرد: همان طور که می دانید گردشگری صادرات معکوس است و در شرایط فعلی می تواند راه‌گشا باشد. در گردشگری موضوعات مختلفی از نظر دسترسی به اطلاعات و مدیریت وجود دارد که امیدواریم بتوانیم بخشی از این بازار را برای پررونق کرد این صنعت در دست بگیریم.

این  مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: ما یک  هلدینگ خدمات گردشگری هستیم و فعالیت‌های ما ابعاد مختلفی دارد. قبل از سال ۹۶ تمرکز بیشتری گردشگری داخلی بود، اما سال ۹۶ رویکرد خود را عوض کرده و در زمینه مختلفی در حال فعالیت  هستیم در حوزه گردشگری خارجی نیز فعالیت های  انجام دادیم، البته هنوز قابل توجه نیست  ولی  فرصت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد و ما هم تلاش  می کنیم به قدر توان از این فرصت استفاده کنیم.

او  درباره حوزه گردشگری سلامت بیان کرد: گردشگری سلامت حوزه پرکششی است که  قصد داریم  در آن نیز  ورود کنیم از جمله ویژگی‌های این حوزه هزینه‌های پایین آن برای گردشگران خارجی است.  از طرف دیگر متخصصان و پزشکان خبر ایرانی کمک می‌کند تقاضای خوبی  را برای این حوزه داشته باشد. علاوه بر این در حال حاضر با حذف روادید کشور عراق تعداد زیادی گردشگر روانه ایران می شوند که ظرفیت خوبی را برای فعالان این حوزه ایجاد می کند.

 اشجع درباره موانع و مشکلات حوزه گردشگری گفت: در حوزه گردشگری  مسائل مختلفی وجود دارد و از همه مهمترین  عدم تعادل بین رشد بخش خصوصی و قوانین مربوط  است.

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر