کد خبر: ۷۲۸۹۸۶۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
کد خبر : ۷۲۸۹۸۶۲
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

حجت‌الاسلام شکری با بیان اینکه از ویژگی نام‌گذاری هر سال ایجاد انسجام در نظام اقتصادی کشور است گفت: جهش تولید در بستر کار جهادی و وحدت میسر می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در حاشیه بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک جهادی و اقلام مورد نیاز مردم و به‌ خصوص نیازمندان در پویش #به_توان_ما، توسط هیئت‌های مذهبی و روحانیان استان سمنان در شاهرود با اشاره به مسئله نام‌گذاری سال جدید در پیام نوروزی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: نام‌گذاری سال‌ها از دو دهه پیش تا امروز یکی از سنت‌های حسنه و نیکو در فرهنگ ما تلقی می‌شود که از ویژگی‌های آن می‌توان به ایجاد یک نوع موتور محرک در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور اشاره کرد که به‌نوعی جهت‌گیری‌های کشور را از ابعاد مختلف ترسیم می‌کند.

او درباره اساس نام‌گذاری سنوات مختلف توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: از دیگر ویژگی‌های شعار سال رسیدن به استقلال از ابعاد مختلف و به‌ویژه اقتصادی است همان‌جایی که استکبار جهانی در ۴۰ سال گذشته ما را مورد تحریم قراردادِه است. اگرچه تحریم اقتصادی مضیقه‌هایی را برای مردم به وجود می‌آورد، اما در جریان عمومی کشور، این امر موجب تلاش مضاعف و شکل‌گیری حرکت‌های جهادی و به میدان آمدن و ظهور و بروز خلاقیت‌های نسل جوان انقلابی یا همان رویش‌های انقلاب اسلامی، شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: از دیگر ویژگی نام‌گذاری و تعیین شعار برای هرسال، ایجاد انسجام و وحدت رویه در نظام اقتصادی و اجتماعی کشور است به‌گونه‌ای که همه قوا و ارکان کشور مانند دولت، مجلس و قوه قضائیه، بخش خصوصی، ساختار‌های علمی و پژوهشی، فرهنگی و هنری، رسانه‌های جمعی و اطلاع‌رسانی کشور در جهت‌دهی واحد تبعیت می‌کنند.

شکری با بیان اینکه رویش‌های علمی پژوهشی، درون‌زا بودن حرکت علمی کشور را نشان می‌دهد، گفت: شعار سال موجب خوداتکایی، ایجاد مقاومت از درون، تلاش مضاف، ظهور و بروز ایده‌ها و خلاقیت و ابتکارات جدید می‌شود لذا نام‌گذرای سال ۹۹ به جهش اقتصادی به دلیل نیاز‌های کشور در حوزه‌های مختلف تعیین‌شده است.

او افزود: سال گذشته مزین به شعار تولید ملی بود و حرکت‌های خوبی در کشور انجام گرفت تا جایی که چرخ تولید در کشور به راه افتاد و بر اساس آمار‌های رسمی، شاخص‌های اقتصادی کشور از حالت رکود محض خارج شدند لذا در سال ۹۹ نیز این حرکت باید شتاب بیشتری به خود بگیرد تا بودجه کشور بتواند از اتکای به نفت خارج و به‌عبارت‌دیگر «اقتصاد بدون نفت» تحقق یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه جهش تولید در بستر کار جهادی و وحدت میسر می‌شود درنتیجه مسیر رسیدن به شعار سال ۹۹ درواقع شتاب بخشی به حرکت تولید در کشور است، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی واژه جهش را انتخاب کردند و این بدان معنی است که شعار سال گذشته یعنی رونق تولید ادامه دارد و امروز باید با یک جهش بزرگ روبرو شود پس شعار سال جاری و قبلی در یک راستا هستند.

شکری ادامه داد: برای رسیدن به این افق و چشم‌انداز اقتصادی نیازمند به الزاماتی مانند هدایت نقدینگی بانک‌ها به سمت‌وسوی تولید، یعنی خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری اقتصادی و در اختیار قرار دادن نقدینگی به سرمایه‌گذاران مولد، دوری از سفته‌بازی و واسطه‌گری، کاهش سود بانکی، کاهش ریسک در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی نقدینگی مردم و غیره هستیم.

او افزود: راه برون‌رفت از عدم تمایل بخش خصوصی به سوق دادن نقدینگی خود به سمت تولید باید به کاهش ریسک، ایجاد امنیت اقتصادی و تدبیر قانون‌گذاران در قوه مقننه است آن‌هم وضع قوانینی که موجب اطمینان خاطر مردم و افزایش اعتماد مردم باشند همچنین باید ایجاد امنیت روانی سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی در کشور و بسط آن از طریق دستگاه قضا را نیز مدنظر قرارداد.

انتهای پیام / ر

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر