فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر با حداکثر توان/ تولید ۷ میلیارد کیلووات ساعت برق هسته‌ای در سال ۹۸

نیروگاه اتمی بوشهر با حداکثر توان در روزهای ابتدایی سال جهش تولید در حال فعالیت است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر در تصویری که در صفحه رسمی سازمان انرژی اتمی ایران منتشر شده اعلام کرده، این نیروگاه در سال ۹۸، هفت میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرده است.

به این ترتیب میزان تولید برق هسته‌ای در نیروگاه اتمی بوشهر از ابتدای راه‎اندازی نخستین واحد تا پایان پارسال، از ۴۳ میلیارد کیلووات ساعت فراتر رفته است.

نخستین واحد نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان تنها واحد تولید برق هسته‌ای در کشور، با توان تولید هزار مگاوات برق، ۱۲ شهریور سال ۹۰ به شبکه سراسری برق متصل شد و سال ۹۱ به ظرفیت صد درصد رسید.

سازمان انرژی اتمی ایران همچنین اعلام کرده است که به همت متخصصان و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر، این واحد صنعتی، در نوروز ۱۳۹۹ نیز با حداکثر توان در حال فعالیت است و با تحویل برق تولیدی به شبکه‌ سراسری، نقشی موثر در پایداری شبکه و تامین انرژی مورد نیاز کشور ایفا می‌کند.

نیروگاه اتمی بوشهر در گزارشی تصویری، از رعایت همه موارد بهداشتی برای پیشگیری از ویروس کرونا در این واحد تولیدی خبر داده است.

اکنون واحد یکم این نیروگاه با توان تولید هزار مگاوات برق، درحال بهره برداری است اما پس از راه اندازی و بهره برداری از واحد‌های ۲ و ۳، ظرفیت برق هسته‌ای کشور به ۳۱۱۴ مگاوات افزایش خواهد یافت.

مراسم رسمی بتن ریزی واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر ۱۹ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد.

قرارداد ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه، آبان ۹۳ میان ایران و روسیه امضا و ساخت آن‌ها ۲۰ شهریور سال ۹۵ در محدوده ۷۰ هکتاری آغاز شد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر