کد خبر: ۷۲۹۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
کد خبر : ۷۲۹۶۴۴۹

امام جمعه مشهد گفت: خیّران و نهاد‌های دست‌اندرکار به عنوان نذر سلامت خود و خانواده‌شان، بخشی از دستمزد کارگران بیکار شده را بپردازند تا نیاز‌های زندگی آنان نیز تا اندازه‌ای تامین شود.

تاکید امام جمعه مشهد بر حمایت از کارگران در شرایط بحران کرونا
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، به علت تداوم برگزار نشدن نماز جمعه در سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، آیت‌الله علم‌الهدی در چهارمین خطبه مکتوب جمعه، نکاتی را بیان کرد.

آیت الله علم الهدی نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: خیّران و نهاد‌های دست‌اندرکار از جمله آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد حاشیه شهر، مدیران و مالکان هتل‌ها و رستوران‌ها به‌عنوان نذر سلامت خود و خانواده‌شان، بخشی از دستمزد کارگران بیکار شده را بپردازند تا نیاز‌های زندگی آنان نیز تا اندازه‌ای تامین شود.

او ادامه داد: در مشهد به خاطر تعداد زیاد مسافران و زائران و پیک زیارتی نوروزی، همه ساله تعداد بسیاری کارگر روزمزد و کارمزد در هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز گردشگری به خدمت مشغول بودند که اینک به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی این مراکز همه این کارگران بیکار شده و در تامین مخارج زندگی خود مستاصل هستند.

امام جمعه مشهد گفت: عوارض سوء اجتماعی و اقتصادی این بیماری در اقشار آسیب‌پذیر به حد استیصال رسیده است لذا سزاوار است عزیزان ما در دولت، آنچه به عنوان امداد این اقشار تصویب و اعلام می‌کنند، اجرا کنند و بین اعلان مصوبات و اجرای آن فاصله نیندازند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: کارگران و زحمتکشان تهی‌دست وقتی تصویب کمکی را از مسئولان می‌شنوند، ولی اثری از آن نمی‌بینند، بیشتر ناامید و رنجیده خاطر می‌شوند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:هماهنگی بین نهاد‌های نظامی و دولت در عرصه مبارزه با این ویروس مهلک، یک مانور مجاهدانه در برابر بینش‌های جهانی است. هنگامی که کشور‌های پیشرفته جهان در مقابله با این بیماری مستاصل شده‌اند، حرکت جهادی ارتش غیور ایران در عملیات سریع ایجاد یک بیمارستان دوهزار تختخوابی با وسایل و امکانات پزشکی به مدت ۴۸ساعت و ایجاد ده‌ها پایگاه عظیم درمانی در سراسر کشور به همت دلاورمردان سپاه پاسداران، برکات انقلاب اسلامی و نظام ولایی ایران را به دنیا نمایش می‌دهد.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: آنچه لازم است مسئولان اجرایی کشور به آن توجه کنند، مدیریت این خدمات درمانی و توزیع صحیح امکانات است تا جایی که بیمار درمانده در کشور بر زمین نماند.

او گفت: از خدمات ایثارگرانه جامعه پزشکی اعم از پزشکان و پرستاران و سایر مراکز خدماتی و مدیریتی در این زمینه و از مجموعه استادان و دانشجویان مجاهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان و همچنین از فعالیت‌های گروه‌های جهادی که به‌طور خودجوش در حوزه مبارزه با کرونا خدمت و بخصوص از فضلا و علمای حوزه علمیه که مجاهدانه در تغسیل و تجهیز درگذشتگان این بیماری اقدام کرده اند، تشکر می‌کنم.

امام جمعه مشهد گفت: مردم این کشور و سایر بلاد اسلامی دلداده حضرت امام حسین (ع) است، برای مصائب آن حضرت و عزیزانش هر سال عزاداری می‌کنند و این عشق و دلدادگی پرهیجان را در عاشورا و اربعین حسینی از خود بروز می‌دهند و امروز که دچار این ویروس منحوس شده‌اند، از خداوند می‌خواهم به برکت ولادت سیدالشهدا (ع)، این مردم را از این گرفتاری نجات داده و به آنان شفا عنایت کنند.


انتهای پیام//م. م
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر