دفاع مجازی از پایان نامه‌ها در دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم دفاع پایان نامه‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی انجام شود.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار کرد: برنامه داریم دفاع پایان نامه‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه به صورت مجازی انجام شود. دفاع پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد نیز به نحوی خواهد بود که در جلسه دفاع دانشجو و استاد راهنما حضور داشته باشند، اما داوران می‌توانند به صورت مجازی در جلسه حضور داشته باشند.

او بیان کرد کرد: حضور مدعوین و پذیرایی نیز در جلسات دفاع پایان نامه‌ها ممنوع شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برای دفاع از رساله‌های دوره دکتری نیز توصیه کردیم که دفاع به زمانی منتقل شود که شرایط بهتر شده باشد، اما اگر برای دفاع از رساله اضطرار وجود داشت، برخی داوران می‌توانند به صورت مجازی در جلسه دفاع حضور داشته باشند.

معتمدی تاکید کرد: باتوجه به شرایط پیش آمده اگر دانشجو نتوانست از پایان نامه خود دفاع کند دانشجویان شامل جریمه نخواهند شد.

او گفت: درصورتی که ترم تحصیلی طولانی‌تر شود برای زمان امتحانات نیز تصمیم گیری می‌شود.

پیگیری پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی در خانه

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در شرایط فعلی اساتید و دانشجویان پروژه‌ها و قرارداد‌های صنعتی را تاجایی که امکان دارد در منازل پیگیری می‌کنند و اگر در شرایط خاص پروژه‌ها نیازمند آزمایشگاه بودند با رعایت اصول بهداشتی افراد در آزمایشگاه حضور می‌یابند.

او گفت: از دانشجویان عزیز تقاضا می‌کنیم حتما به دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌های ابلاغی توجه نمایند و مطابق همان اقدام کنند. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان این دانشگاه در زمان شیوع بیماری کرونا فعال بودند و تعداد قابل توجهی از این شرکت‌ها در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کنند فعالیت دارند.

معتمدی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز مطالعات مربوط به طبعات کرونا از جمله مباحث اقتصادی و اقتصاد صنعتی فعال است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: براساس اعلام ستاد کرونا فعالیت‌های اداری دانشگاه نیز به صورت ۳۰ درصدی دنبال می‌شود و کارکنان دانشگاه شیفت بندی شده اند و بسیاری از فعالیت‌ها به صورت دورکاری دنبال می‌شود.


بیشتر بخوانید:آخرین مهلت ثبت نام در آزمون EPT اعلام شد


او با بیان اینکه جلسه هیات رئیسه دانشگاه در هفته دوم نوروز به صورت مجازی برگزار شد، افزود: برنامه داریم با کمک واحد انفورماتیک دانشگاه جلسات در حوزه‌ها و دانشکده‌های مختلف نیز در شرایط فعلی به صور مجازی انجام شود که امیدواریم بستر آن تا یک هفته آینده فراهم شود.

توسعه مراکز نوآوری دانشگاه در سال ۹۹

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد: افزایش قرارداد‌های صنعتی موضوع مهمی است که اواخر سال گذشته اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد که نتایج آن در سه ماهه اول سال ۹۹ مشخص خواهد شد.

 معتمدی ادامه داد: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۲۰۰ مرکز نوآور و شرکت‌های دانش بنیان عبور کرده ایم و تا پایان سال جدید با راه اندازی واحد‌های فناوری در همه دانشکده‌ها و افتتاح مرکز نوآوری خوارزمی در اوایل تابستان تعداد واحد‌های فناور و نوآور این دانشگاه از ۳۰۰ مرکز عبور خواهد کرد.

او افزود: افزایش حقوق اساتید و کارمندان دانشگاه در سال ۹۹ مورد توجه است، این درحالی است که اعتبار خاصی از سوی دولت برای این موضوع دیده نشده و تامین این اعتبار باید از محل صرفه جویی دیده شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: باتوجه به تورمی که وجود دارد موضوع افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی حقوق بسیار سخت است، اما سعی داریم آن را سریعتر اجرا کنیم که اعتبار این موضوع باید از محل صرفه جویی ها، اعتبارات و درآمد‌های دانشگاه و دولت تامین شود.

افزایش ظرفیت خوابگاه‌ها و سلف‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر

معتمدی اضافه کرد: خوشبختانه طی ۵ سال گذشته ظرفیت سلف‌های دانشجویی این دانشگاه از دو برابر بیشتر شده است.

او ادامه داد: سلف‌های مکمل دانشگاه نیز راه اندازی شدند که استفاده از آن‌ها از سوی دانشجویان اختیاری است که در این سلف‌ها بر روی قیمت هر غذا سوبسیدارائه می‌شود و احتمال دارد امسال نیز سوبسید غذای رستوران‌های مکمل را بیشتر کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه طی چند سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است و برنامه داریم افزایش ظرفیت خوابگاه‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

 معتمدی عنوان کرد: برنامه جامعی برای جهش ظرفیت‌های خوابگاهی این دانشگاه داریم که این برنامه ممکن است در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اجرایی شود.

او افزود: طی سال‌های گذشته کیفیت خوابگاه‌های این دانشگاه ارتقا یافته است و درحال حاضر بسیاری از خوابگاه‌های این دانشگاه در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر