کد خبر: ۷۳۶۲۰۶۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
کد خبر : ۷۳۶۲۰۶۰
گروه : فارس » شیراز
سخنگوی شورای شهر شیراز:

سخنگوی شورای شهر شیراز گفت: جلوگیری از سیاسی کاری و فعالیت انتخاباتی سیاست شورای شیراز در یک سال باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سخنگوی شورای شهر شیراز در نطق پیش از دستو در صحنه علنی شورای شهر شیراز تاکید کرد: تلاش برای توسعه شهر از طریق تکمیل و اجرای پروژه‌های عمرانی و انسان محور، مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از شرایط سخت تحریم‌ها و عبور از بحران کرونا با حفظ کامل آرامش و جلوگیری از هرگونه سیاسی کاری و فعالیت انتخاباتی و تبلیغاتی سیاست عمده شورای پنجم در یک سال باقی مانده است.

او گفت: هفته گذشته صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز شاهد اظهاراتی از آقای تذروی، عضو محترم این شورا بود که در جایگاه سخنگوی شورا ملزم به پاسخگویی به افکار عمومی در برخی موارد هستم.

نظری ادعای این عضو شورای شهر شیراز مبنی بر اینکه شاهد کمترین همکاری با ایشان در شورای پنجم بوده‌اند کذب خواند و افزود: ایشان از بدو ورود به شورای اسلامی شهر شیراز در کمیسیون‌های تخصصی عمران و حمل و نقل، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، فرهنگی اجتماعی و ورزشی عضو هستند و در کمیته مناسب سازی اقتصادی برنامه عملیاتی درآمدزایی از تبلیغات شهری نیز به عنوان نماینده شورا شرکت می‌کند.

سخنگوی شورای شهر شیراز ادامه داد: این عضو محترم شورا در کمیسیون تاسیسات، مشاغل مزاحم بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و نیز هیئت انضباطی رسیدگی به تخلفات تاکسیرانی نیز عضویت دارد.

نظری گفت: این عضو شورای شهر شیراز عدم دریافت اجازه برای برگزاری جلسه‌ای با یاوران شورا در ایام نوروز برای برنامه ریزی مقابله با کرونا را مطرح کرده، که یاداور میشوم این درخواست در هفته اول نوروز و در اوج اپیدمی کرونا و در هیئت رئیسه شورا مطرح شد و به دلیل تعطیلی همه جلسات اداری در شهرداری، شورای شهر و دیگر دستگاه‌های اجرایی با برگزاری این جلسه به صورت حضوری مخالفت شد، اما امکان برگزاری مجازی جلسه برای ایشان و اعضای دیگر شورا وجود داشت.

او عنوان کرد: حال این سوال نسبت به عملکرد آقای تذروی و همکارانش در شورای قبل وجود دارد که اگر شما همه موارد را بر اساس شایستگی انجام می‌دادید، چرا به تنها عضو فارغ‌التحصیل رشته معماری امکان و اجازه حضور در کمیسیون شهرسازی ندادید؟

نظری پیرامون انتقادات این عضو شورای شهر شیراز در خصوص عملکرد روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز و ادعا و انعکاس نامناسب اخبار وی نیز، گفت: باید به اطلاع شهروندان عزیز برسانیم که به دلیل حضور ۱۳ عضو، علایق مختلف اعضای محترم و کمبود امکانات، تولید محتوا بر عهده دفاتر اعضا و مطابق استاندارد مشخص گذاشته شده است و تنها انتشار آن در سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی توسط روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز انجام می‌شود که متاسفانه محتوا‌های ارسالی دفتر ایشان یا فاقد استاندارد‌های لازم بوده و یا اصولاً محتوایی ارسال نکرده‌اند. اما مواردی همچون بازدید‌های ایشان از مناطق محروم، اظهارات مختلف در جمع یاوران شورا گزارش‌های قرارگاه بهداشتی مقابله با کرونا- روز سپاه- روز شورا- روز شیراز تمام نطق‌های ایشان همواره به صورت کامل و همراه با محتوای ارسالی از دفتر ایشان منتشر شده است.

او اضافه کرد: در مورد عملکرد کمیته یاوران شورای اسلامی شهر شیراز نیز به عرض می‌رسانم آقای تذروی شخصاً عضو کمیته یاوران شورا هستند و در جریان تصمیمات قرار دارند، همچنین بر خلاف ادعای ایشان در طرح تشکیل یاوران شورا ماده ۱۰ فصل سوم شیوه تشکیل که در دوره قبل به تصویب آقای تذروی رسیده است، هم امکان انتخاب توسط اهالی محله و هم امکان انتصاب یاوران توسط شورا بر مبنای شرایط و امکانات وجود دارد و همچنین در طول دوره پنجم ۸۴ درصد یاوران محترم دوره‌های سابق حفظ و از همکاری آن‌ها بهره برداری شده و مابقی عزیزان نیز برابر توسعه شهری و تعیین مرز‌های محلی و برنامه ریزی جدید در دیگر محلات ادغام شده‌اند.

این عضو شورای شهر شیراز اظهار کرد: از آنجا که اسناد همه مصوبات بر روی سامانه شورا برای همگان در دسترس است، امید است با مطالعه آن، منصفانه و عادلانه قضاوت کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر