کد خبر: ۷۳۶۳۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
کد خبر : ۷۳۶۳۴۴۹

بانوی دونده کشورمان گفت: دو و میدانی کاران هر کدام جداگانه مربی ندارند و این موضوع معضل بانوان این رشته است.

سپیده توکلی دونده ماده پرش ارتفاع در گفت و گو با  خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جلسه بانوان دو و میدانی کار با سرپرست فدراسیون دو و میدانی اظهار کرد: جلسه همفکری خوبی بود و پیشکسوتان و قهرمانان  دور هم جمع شدند و مسائل خود را به مبینی سرپرست دو و میدانی مطرح کردیم. به هر حال  بانوان دو و میدانی کار مقداری دلسرد شده بودند و مبینی قول مساعدت داد تا  با دید مثبت مشکلات ما را حل کند.  

او ادامه داد: ما دو و میدانی کاران هر کدام جداگانه مربی نداریم و این موضوع  معضل ورزش بانوان است. البته این مسئله را در جلسه با سرپرست دو و میدانی مطرح کردیم و  خواستار به خدمت گرفتن مربیان با تجربه در بخش بانوان شدیم.  

توکلی درباره وضعیتش بیان کرد: در حال حاضر تمرینات را به صورت حرفه‌ای انجام نمی‌دهم و فقط برای حفظ آمادگی جسمانی ام تمرین می‌کنم. به هر حال هنوز تصمیم نگرفتم که ورزش قهرمانی را ادامه بدهم یا کنار بگذارم. البته اگر شرایط قبلی باشد دوست ندارم دیگر در دو و میدانی فعالیت کنم.

ساماندهی بانوان  در دستور کار رئیس جدید دو و میدانی قرار بگیرد  

بانوی دو و میدانی کار کشورمان درباره اینکه رئیس جدید دو و میدانی باید چه فاکتور‌هایی داشته باشد، گفت: به نظرم در ابتدا رئیس جدید فدراسیون باید بانوان دو و میدانی کار را ساماندهی کند، چون ما رها شدیم و اردو‌های متمرکز نداریم. دستاورد افتخارات دختران نوجوان و جوان را در بخش بزرگسالان ندیدیم و هنوز هم من با ۱.۸۴ رکوردار پرش ارتفاع هستم. به هر حال نوجوانان و جوانان تا زمانی که به رکورد‌های ما برسند انگیزه شان هم از دست می‌رود. همچنین مدیر جدید برنامه ریزی بلند مدت برای بانوان داشته باشد، چون ما استحقاق این را داریم که در مسابقات به موفقیت دست یابیم. به هر حال ما به امکانات نیاز داریم تا توانایی خود را نشان بدهیم.  

کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان کار نشدنی نیست 

او درباره اینکه بانوان دو و میدانی کرا شانس کسب سهمیه المپیک دارند، بیان کرد: به هر حال ما باید امید داشته باشیم و به طور حتم با برنامه ریزی  دقیق و در اختیار داشتن امکانات می‌توانیم سهمیه المپیک در بخش بانوان بدست آوریم. همچنین کسی تصور نمی‌کرد که یک دونده خانم بتواند به مسابقات جهانی راه یابد، اما فصیحی این افتخار بزرگ را نصیب دو و میدانی کشورمان کرد. کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان کار نشدنی نیست. 

توکلی درباره اظهارات کیهانی مبنی بر اینکه دیگر پیر شده است و باید دو و میدانی را کنار بگذارد، گفت: من ۲ سال بعد از اظهارات رئیس سابق فدراسیون دو و میدانی توانستم در سال ۲۰۱۸ بهترین رکورهایم را بزنم.


بیشتر بخوانید: جلسه هم اندیشی بانوان دو و میدانی برگزار شد


انتهای پیام/ 

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر