کد خبر: ۷۳۶۴۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
کد خبر : ۷۳۶۴۱۱۹
طهرانچی:

رئیس دانشگاه آزاد در پیامی به مناسبت روز قدس گفت: روز قدس به نماد جهانی برای مبارزه با صهیونیسم تبدیل شده و تا تحقق وعده فلسطین آزاد ادامه خواهد داشت.

روز قدس به نماد جهانی مبارزه با صهیونیسم تبدیل شده است

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌‏اند روز قدس، بی تردید نمادی بی بدیل از حمایت مردم ستمدیده فلسطین است که با ابتکار هوشمندانه بنیانگذار انقلاب اسلامی، امروز به جنبشی فراگیر و جهانی تبدیل شده که ندای تظلم خواهی فلسطین اشغالی به گوش مدعیان حقوق بشر در اقصی نقاط جهان سر داده می‌شود.

بیش از شصت سال است که سرزمین فلسطینیان با اقدام خبیثانه و غیرمسئولانه دولت انگلستان به محلی برای تشکیل رژیمی جعلی و فاشیستی تبدیل شده و این رژیم خونخوار به پشتوانه حمایت‌های بین المللی به ویژه آمریکا در این سال‌ها کوشیده هویت دروغین خود را با سرکوب موجودیت ملت فلسطین در خاورمیانه به منصه ظهور برساند.

به واقع فلسطینیان در شرایط موجود بیش از هر زمان ممکن نیاز به کمک، همدلی و حمایت منطقه‌ای و جامعه بین المللی، گروه‌های مردم نهاد حامی حقوق بشر و تمامی آزاد اندیشان به ویژه مسلمانان دارند تا نقشه شوم "معامله قرن" و طرح سرزمین گشایی صهیونیست‌ها که خلاف اصول بنیادین حقوق بین الملل است را برای همیشه برملا کنند و بار دیگر شاهد این باشیم که اصل حاکمیت برابر ملت‌ها و تعیین حق سرنوشت بر خود در عرصه بین المللی اعتبار خود را باز یابد.

بی تردید روز قدس می‌تواند آغازی برای نهضتی فراگیر در جهان برای احقاق حق همه ستمدیده‌ها و جنبشی برای کوتاه کردن دست زورگویان از تجاوز و چپاول به خاک و جان مردمان بی دفاع باشد، اما در این سال‌ها برخورد دوگانه و گزینشی با ماهیت و موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی به حقیقت تلخی تبدیل شده که عاملان شکل گیری آن، از پذیرش مسئولیت در قبال تمامی جنایت‌های صورت گرفته در سرزمین‌های اشغالی شانه خالی می‌کنند.

روز قدس فرصت مغتنمی است تا سازمان ملل متحد، نهاد‌های مدافع حقوق بشر، حقوقدانان و جامعه دانشگاهی در سراسر جهان به جهت دفاع از کرامت انسانی و هویت انسانی، اقدامی شایسته به جهت احقاق حق در سرزمین‌های اشغالی انجام دهند؛ مسلماً دانشگاهیان کشورمان می‌توانند در کنار سایر جامعه دانشگاهی کشور‌های مسلمان از این ابتکار حضرت امام خمینی (ره) برای حمایت از فلسطینیان، افکار عمومی در نقاط مختلف جهان را نسبت به جنایت‌ها و نقض صلح در این منطقه متوجه سازند و در نهایت موج فراگیری برای مطالبه گری از دولت‌ها به منظور بازپس گیری اراضی اشغال شده در فلسطین آغاز شود.

در سال جاری که متاسفانه عمده کشور‌های جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده اند و امکان برپایی راهپیمایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین وجود ندارد، باید آرمان فلسطین از طریق ایجاد جنبش‌های اجتماعی در فضای مجازی و رسانه‌های جمعی فریاد زده شود.

در پایان ضمن تبریک و قبولی طاعات و عبادات به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، امیدوارم دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی همچون سال‌های گذشته همبستگی خود با ملت مظلوم فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف را از طریق رسانه‌های گروهی و وسایل ارتباط جمعی به گوش جهانیان برسانند و این پیام جاودانه بماند که روز قدس به نماد جهانی برای مبارزه با صهیونیسم تبدیل شده و تا تحقق وعده فلسطین آزاد ادامه خواهد داشت.»

انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر