کد خبر: ۷۳۶۴۳۴۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
کد خبر : ۷۳۶۴۳۴۰
گروه : کرمان » کرمان
قالیباف،منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم مطرح کرد؛

نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران رژیم صهیونیسم گفت: پشت موضوع معامله قرن، حل بحران هویت و شکستن بن بست استراتژیک این رژیم است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، مقاومت و پایداری مردم فلسطین و روز قدس و همچنین یادبود چهره ماندگار ۴۰ سال تلاش و مجاهدت سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید حاج قاسم  سلیمانی امروز  در  گلزار شهدای کرمان برگزار شد. 

 در این مراسم  محمد باقر قالیباف، نماینده منخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نام شهید سلیمانی در این دو حادثه تاریخی، یکی از فرماندهان برجسته آزادسازی خرمشهر و هم به مناسبت روز قدس این مجاهد فی سبیل الله و این فرزند حضرت امام (ره) که هم در دوران دفاع مقدس سربازی خود را و تربیتی که در مکتب امام تربیت شده بود نشان داد و شهید سلیمانی که همه آرزو‌های امام امت اسلامی آرزویی که احیای اسلام و عزت مسلمین است در روز قدس شهید سلیمانی این‌ها را به بار نشاند و ثمر داد.

 او به نقش شهید سلیمانی در تحقق آرمان‌های روز قدس اشاره کرد و افزود: رژیم اشغالگر قدس و سرزمین فلسطین این رژیم نامشروع شرور ظالم آدمکش در سال ۱۹۴۸ میلادی  از سوی قدرت‌های استعمار گر آمریکا و انگلیس شکل گرفت.

 قالیباف بیان داشت: از زمانی  که این رژیم اشغالگر در منطقه خاورمیانه شکل گرفت آغاز بحران مشکلات ناامنی در منطقه کلید خورد و روز به روز این رژیم تقویت شد و کشور‌های عربی مقابله درستی نتوانستند با این رژیم انجام دهند و در دهه ۶۰ میلادی چند سال بعد کشور‌های عربی کنار هم قرار گرفتند و یک حرکت عربی عبری شکل گرفت و در عرصه نظامی شکست خوردند و رژیم توانست بخشی از سرزمین‌های صحرای سینا را بخش عمده‌ای از سرزمین فلسطین را به اشغال خود دربیاورد.

او  بیان کرد:  رژیم اشغالگر قدس توجه به سنت‌های الهی نداشتند و متکی هم به  مردمشان و باور‌های دینی و اسلامی  و فرهنگ قرآنی نبودند؛ حتی وحدت و انسجام لازم را هم نداشتند. نتیجه این شد در سال ۱۹۷۸ میلادی عنبرسادات تن داد و قرار داد کمپ دیوید امضا و تثبیت کرد رژیم را در سرزمین فلسطین و روز ذلت مسلمین شد.

 نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع این رژیم را در قدرت قرار داد و درست یک سال بعد از ۱۹۸۷ میلادی سال ۱۳۵۷ شمسی روزی که انقلاب به پیروزی رسید و با پیروزی امام در همان مرداد سال ۵۸ آخرین جمعه ماه را روز قدس نامگذاری کردند و  امام برای اینکه هزمونی امریکا و انگلیس و این رژیم را از  بین ببرد و بر سنت‌های الهی باشد روز قدس را اعلام کردند.

موضوع قدس و فلسطین چیست؟

 او بیان کرد:  خیلی ها که با این فرهنگ مخالف بودند می‌گفتند حالا موضوع قدس و فلسطین چیست؟؛  اما سال به سال یک به یک کشور‌های اسلامی را در برگرفت و جهان همه آزادی خواهان و کسانی که طرفدار حقوق بشر هستند  این روز را  همراهی می‌کنند. 

این خیلی مهم است که  به این موضوع دقت کنیم، یعنی مردم وادر مبارزه شدند و مبارزه مبتنی بر سنت های اسلامی شکل گرفت و تفکری که وجود داشت  یعنی بیداری امت اسلامی و در صحنه آمدن مردم و همه مذاهب اسلامی در مقابل رژیم یکپارچه شدند و مبارزه فقط در دولت‌ها شکل نگرفت بلکه بخش قابل توجهی همراهی مستقیم و غیرمستقیم با رژیم کردند، اما گروه های مبارز هم در این فاصله زمانی شکل گرفتند طی ۲۰ سال فتح حماسه جهاد اسلامی هر کدام با روش‌ها و سلایق مختلف و پیش رفتند.

 قالیباف تصریح کرد: همین گروه‌ها را هم می‌توان در دو بخش تقسیم کرد. بضی روش مقابله با قدرت هدف آن‌ها نسبت به رژیم و اما بعضی که جنبه مجاهدت و سیاسی داشتند، اما مبارزه آن‌ها مبتنی بر سنت‌های الهی نبود به سمت باب مذاکره را باز کردن به رژیم باز کردند. 

 او بیان کرد: درسال  ۱۹۹۳یاسر عرفات توافق کرد و  گروه‌های ساماندهی که هنوز قوت لازم را نگرفته بودند . از اینجا شهید سلیمانی وارد عرصه نیروی قدس می‌شود و تلاش می‌کند امت اسلامی را با همین باور یعنی با یک اندیشه ناب اسلامی که معتقد بر سنت‌های الهی است، همراه کند. 

 نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  افزود: شهید سلیمانی با این باور که این را از امامش آموخته بود و در وجود رهبر عظیم الشأن به عنوان فرمانده کل قوا دیده بود باید این مسیر را حرکت و امت اسلامی را ساماندهی و آموزش دهد و این باور را در  آن‌ها به وجود آورد این حرکت شروع شد و نتیجه آن این شد در  همان دورانی که ما در سال ۶۱ شمسی که خرمشهر آزاد شد همان زمانی بود که رژیم به جنوب لبنان حمله کرد و در کمتر از سه ساعت از مرز‌های جنوب لبنان در آستانه ورود به بیروت آمد.

 او  اظهار کرد: در سال ۲۰۰۶ رژیم با توان نظامی بیشتر و امکانات بیشتر به جنوب لبنان حمله کرد. جنگ ۳۳ روزه یک متر نتوانست به خاک لبنان تجاوز کند، اما در ۱۹۶۷ ارتش های کشور‌های عربی ظرف ۶ روز شکست خوردند و  صحرای سینا و فلسطین اشغال شد، این یعنی آن تدبیر و شجاعیت که آقا فرمود از ویژگی‌های سردار سلیمانی است.

 قالیباف گفت: در جنوب لبنان، چون شیعیان در صحنه هستند بعد در عقب نشینی غزه ۵۵ روز برادران مسلمان اهل سنت در محاصره کامل که روزی با سنگ در برابر رژیم ایستاده بودند در این جنگ این مبارزان فلسطینی در غزه با موشک در برابر او ایستادند.

 او با بیان اینکه می توان طول حیات رژیم ننگین را به دو بخش تقسیم کنیم یکی ۳۵ سال اول تا ۱۹۸۵ دوره‌ای که رژیم روز به روز تقویت شد  و به همت کشور‌هایی مثل انگلیس و آمریکا و همه کسانی که به دنبال ظلم به جامعه جهانی هستند و دوران تسلط و قدرت او و دوران ضعف امت اسلامی بود؛ اما با انقلاب اسلامی از ۱۹۸۵ تا ۲۰۲۰ یعنی تاکنون ۳۵ سال عزت مسلمین است. ۳۵ سالی است که امت اسلامی و کشور‌های اسلامی ایستادند و رژیم را در یک دوره افول خود قرار دادند.

 قالیباف گفت: روز قدس و مجاهدت شهدایی مثل شهید سلیمانی، پورجعفری و همه شهدای مدافع حرم از سرزمین‌های اسلامی که کنار هم قرار گرفتند و مبارزه کردند باعث شد در این طراحی استرانژی که رژِیم صهیونیستی کرده بود خودش گرفتار شد. یعنی امروز به خاطر این ۳۵ سال مبارزه در بن بست استراتژیک قرار گرفته و امروز در قدرت نظامی محاصره شده در بخش اشغالی خودش است. .

 او بیان کرد: این رژیم در حوزه سیاست داخلی و اداره کشورش در حوزه سیاسی دچار بحران است و انسجام سیاسی در نظام داخلی سیاسی اسراییل وجود ندار و  این خودش را دچار بحران هویت کرده  و در بن بست استراتژیک و بحران هویت و نظامی و اجتماعی به سر می‌برد.

 نماینده منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث معامله قرن اگر مطرح است و سفارتخانه را جابجا و آمریکا پشت موضوع است برای حل بحران هویت و شکستن بن بست استراتژیک است.

 او افزود: بعضی از کشورهای اسلامی با پول و سرزمین‌هایی که در اختیار آنان می‌گذارند می‌خواهند  به این بحران و بن بست اجازه شکسته  ندهند و هرگز موفق نخواهند شد و اگر قرار بود مذاکره موفق باشد این دو ۳۵ سال هیچوقت موفق نبودند و این طرح جدید معامله قرن هرگز تأویل نخواهد شد این خواب است.

مبارزه جوانان فلسطینی نتیجه تدبیر مکتب سلیمانی است

 قالیباف گفت: جوانان مسلمان فلسطینی حاضرند در چارچوب مبانی قرآنی و اسلامی و عزت برای مسلمین و حفظ  از کیان اسلام جان بدهند و مبارزه کنند و این نتبجه تدبیر و مدیریت و نتیجه مکتب سلیمانی است اگر می‌خواهیم مکتب سلیمانی که ریشه در فرهنگ اندیشه اسلام  دارد و او شاگرد امام و سرباز ملت و  یار بی چون و چرای مقام معظم  رهبری است. 

 او بیان کرد: این الگویی است که باید از شهید بگیریم که چگونه آروز‌ها و افکار امام را با مجاهدت خود تحقق داد و ان شاء الله در ۲۵ سال آینده باعث حدف همیشه اشغالگران از سرزمین اشغالی فلسطین باشیم و برای تحقق این مسیر نیازمند مجاهدت است. 

 قالیباف با بیان اینکه باید بدانیم در کنار چه شهید عزیزی ایستادیم و درباره روز قدس سخن می‌گوییم، گفت: امروز مجاهدان و رزمندگان و علیون و زینبیون و فاطمیون و امت اسلامی از شبه قاره هند تا مدیرترانه در صحنه هستند و در جولان و بغل گوش رژیم با او مبارزه می‌کنند؛ اگر همین رویه را باور داشته باشیم سنت‌های الهی فقط برای عرصه‌های امنیتی نیست برای اقتصاد و فرهنگ و سیاست و حق همسایه داری هم هست. هر کجا مبتنی بر فرهنگ قرآن و اهل بیت حرکت کنیم مطمئن باشید پیروزی هست.

  انتهای پیام / م 

 

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر