کد خبر: ۷۳۶۴۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
کد خبر : ۷۳۶۴۳۴۹
قالیباف:

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: شهید سلیمانی همه آرزو‌های امام و امت اسلامی که احیای اسلام و عزت مسلمین است را در روز قدس به بار نشاند.


به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمّدباقر قالیباف، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم، عصر امروز (جمعه ۲ خرداد) در مراسم گرامیداشت روز قدس که در جوار مزار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی فرزند حضرت امام رضوان‌الله است که در دوران دفاع مقدس، تربیتی که در محضر امام دیده بود را نشان داد.

او ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی همه آرزو‌های امام و امت اسلامی که احیای اسلام و عزت مسلمین است را در روز قدس به بار نشاند.

قالیباف گفت: بحران و مشکلات و ناامنی در منطقه از زمان شکل‌گیری این رژیم اشغالگر در سال ۱۹۴۸  به حمایت انگلیس و آمریکا کلید خورد.

او ادامه داد: از آن زمان، روز به روز رژیم صهیونیستی تقویت شد و کشور‌های عربی و کشور‌های اسلامی، مقاومت و مقابله درستی را نتوانستند با این رژیم انجام دهند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم عنوان کرد: در دهه ۶۰ میلادی کشور‌های عربی کنار هم قرار گرفتند و یک حرکت عربی- عبری در مقابل رژیم صهیونیستی شکل گرفت و متأسفانه در عرصه نظامی شکست خوردند و رژیم صهیونیستی توانست بخشی از سرزمین‌های فلسطین را به اشغال خود در بیاورد.

قالیباف در تحلیل چرایی این شکست، گفت: مهم‌ترین نقشی که وجود داشت و روز به روز رژیم صهیونیستی را تقویت کرد، این بود که جبهه‌ای که به عنوان عربی و نه اسلامی در مقابل این رژیم قرار گرفت، متکی به ابرقدرت‌های آن زمان بودند. به دیگر قدرت‌های مقابل انگلیس، وابسته بودند.

او ادامه داد: کشور‌های عربی به سنت‌های الهی توجه نداشتند و متکی به مردم و به باور‌های دینی و اسلامی و فرهنگ قرآنی نبودند. حتی وحدت و انسجام لازم را هم نداشتند، به همین دلیل هم در سال ۱۹۷۸ میلادی انورسادات به قرارداد کمپ دیوید تن داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یک سال بعد انقلاب اسلامی ما به پیروزی رسید و امام خمینی (ره) در سال ۵۸ جمعه پایانی ماه رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند و این نشان از بینش و باور عمیق امام خمینی (ره) داشت.

او با اشاره به اینکه پس از پیروز انقلاب اسلامی ایران و پس از این نامگذاری سال به سال روز قدس فراگیرتر شد تصریح کرد: پس از آن بود که حمایت از قدس و مردم فلسطین یکایک کشور‌های اسلامی را در بر گرفت و همه آزادی‌خواهان و آزادگان جهان با این حرکت همراهی کردند.

قالیباف با بیان اینکه در این فضا بود که مردم نیز وارد این جبهه شدند و مبارزه با صهیونیست در راستای تفکر اسلامی شکل گرفت افزود: پس از آن بود که همه با همه گرایش‌ها و مذاهب بیدار شدند و این بار دیگر مبارزه در دولت‌ها نبود و حتی برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی همراهی هم کردند.

شهردار اسبق تهران با اشاره به اینکه در فاصله پیروزی انقلاب اسلامی تا سال دو هزار میلادی بسیاری گروه‌های اسلامی، چون حماس و جهاد اسلامی شکل گرفته و پیش رفتند گفت: برخی گروه‌ها تنها مبارزه کردند و برخی در کنار مبارزه جنبه‌های سیاسی را هم دنبال کردند و البته برخی نیز از مسیر مبارزه فاصله گرفتند و به سمت مذاکره رفتند.

او با بیان اینکه از اینجاست و در زمانی که برخی گروه‌ها توان لازم را برای مقابله با صهیونیست نداشتند شهید سلیمانی وارد جبهه قدس شدد افزود: شهید سلیمانی با سنت‌های اللهی در مقابل مستکبران و کسانی که ظلم و جنایت می‌کنند ایستاد و باور داشت که قانون اللهی را نه می‌توان تبدیل کرده و نه تحریف کرد.

منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یازدهم افزود: در سال ۲۰۰۶ میلادی رژیِم صهیونیستی با توان نظامی بیشتر به جنوب لبنان حمله کرد و حتی نتوانست در جنگ ۳۳ روزه یک متر به خاک لبنان تجاوز کند و این تدبیر و ویژگی سردار سلیمانی است.

او با بیان اینکه برادران اهل سنت ما در غزه ۵۵ روز در محاصره کامل قرار داشتند افزود: مبارزان فلسطینی در غزه که روزی با سنگ مقابل صهیونیست‌ها می‌ایستادند امروز با موشک برابر رژیم ایستادند و در این جنگ این رژیم صهیونیستی بود که تقاضای آتش‌بس می‌دهد و این منطق اندیشه اسلامی و انقلاب اسلامی و سنت‌های اللهی است.

قالیباف با عنوان اینکه حیات رژیم ننگین صهیونیستی را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد گفت: در بخش نخست ۳۵ سال اولی است که روز به روز بدست آمریکا و انگلیس تقویت شد و دوران ضعف کشور‌های عربی و اسلامی بود.

او با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی دوران دوم حیات رژیم منحوس اسرائیل آغاز شد افزود: این دوران زمان عزت امت اسلامی است و کشور‌های اسلامی ایستادند و رژیم صهیونیستی را در دوره افول خودش قرار دادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه از روزی که روز قدس اعلام شد و مجاهدانی، چون سردار سلیمانی به صحنه آمدند و از زمانی که ملت اسلامی تحت فرماندهی امام (ره) و رهبر معظم انقلاب انجام وظیفه کردند روز به روز تقویت شدند گفت: این زمان بود که استراتژی رژیم صهیونیستی را با شکست روبرو کرد.

او با اشاره به اینکه استقامت شهدای مدافع حرم از سرزمین‌های اسلامی طراحی استراتژیک اسرائیل را در بن بست قرار داد تصریح کرد: امروز قدرت نظامی اسرائیل در محدوده اشغالی خودش محصور شده است و در حوزه سیاست داخلی و اداره کشورش دچار بحران است.

قالیباف با بیان اینکه امروز دو حزب بزرگ رژیم صهیونیستی رو به تضعیف رفتند و احزاب کوچک تشکیل دادند گفت: انسجام سیاسی در اسرائیل از بین رفته و امروز رژیم صهیونیستی دچار بحران هویت است.

او با بیان اینکه امروز اگر بحث معامله قرن مطرح می‌شود برای آن است که این بن بست استراتژیک را بشکنند و متاسفانه امروز برخی کشورها، چون مصر و عربستان می‌خواهند اجازه ندهند که رژیم صهیونیستی به بن بست برسد تصریح کرد: یقیقنا خواب طرح جدید آمریکا با عنوان معامله قرن با شکست روبه رو خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه باید از شهید سلیمانی الگو بگیریم که چگونه آرمان انقلاب را محقق کرد و انشاءالله تا ۲۵ سال آینده شاهد حذف رژیم اشغالی باشیم و مردم این سرزمین با هر دین و آیینی با آرامش و بدون صهیونیست در کنار هم زندگی کنند افزود: این آرزوی اسرائیل بود که در مرز‌های ما مستقر شده و با ما بجنگد، اما مجاهدان و رزمندگان جبهه اسلامی و همه امت اسلامی از شبه قاره هند تا دریای مدیترانه و در جولان و بغل گوش اسرائیل با او در حال مبارزه هستند.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر