کد خبر: ۷۳۶۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
کد خبر : ۷۳۶۴۹۳۶
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند برگزاری امتحانات پایان ترم با توجه به شیوع ویروس کرونا توضیحاتی را ارائه کرد.

روند برگزاری امتحانات پایان ترم و دفاع از پایان نامه‌ها در دانشگاه تهرانسید حسین حسینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط گذرندان ترم جاری برای دانشجویانی که باید به صورت پیمایشی از رساله یا پایان نامه‌ خود دفاع کنند، بیان کرد: دانشجویانی که برای دفاع از پایان نامه یا رساله‌ خود کار‌های عملی دارند، دانشگاه باید زمینه حضور فیزیکی آنان را فراهم کند که این امر برای دانشجویان مقطع دکتری فراهم شده است.

او افزود: برای حضور فیزیکی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران به منظور دفاع آنان از پایان نامه، مکاتبه‌ای با وزارت علوم انجام داده ایم تا اجازه ورود دانشجویان به دانشگاه را از ستاد ملی مبارزه با کرونا بگیریم، اگر چه از تاریخ ۱۷ خرداد ماه می‌توانیم برخی از دانشجویانی که شرایط حضور آنان در کارگاه، آزمایشگاه و مزرعه دانشگاه الزامی است را فراهم کنیم اما همه دانشجویان نمی‌توانند در دانشگاه حضور یابند.

حسینی درباره دانشجویانی که برای حضور در دانشگاه تهران به خوابگاه نیاز دارند، تصریح کرد: آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که برای حضور در دانشگاه به خوابگاه احتیاج دارند با پر کردن فرم‌های مربوطه و بعد از تشخیص استاد راهنما به منظور حضور فیزیکی آنان در مزرعه و آزمایشگاه می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند.

تمدید دفاع از پایان نامه‌های دانشگاه تهران تا پایان مهرماه

او با بیان اینکه نحوه دفاع دانشجویان از پایان نامه و رساله‌ در حال حاضر به صورت مجازی است، تاکید کرد: دفاعیه دانشجویان در تابستان است و با وجود ویروس کرونا به صورت مجازی در حال برگزاری است. بحث حضوری یا مجازی بودن این موضوع در آینده با توجه به شرایط آن زمان تصمیم گیری خواهد شد و زمان دفاع برای تمام پایان نامه‌ها تا پایان مهر تمدید شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به روند برگزاری امتحانات پایان ترم اظهار کرد: دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد اساتید می‌توانند با هماهنگی‌های لازم بخشی از امتحانات را به صورت الکترونیکی برگزار کنند و هچنان تاکید داریم که اگر اساتید می‌توانند آزمون‌های خود را به صورت مجازی برگزار کنند، حتما از این روش به خصوص برای مقاطع تحصیلات تکمیلی استفاده کنند.

روند برگزاری امتحانات پایان ترم و دفاع از پایان نامه‌ها در دانشگاه تهران

حسینی ادامه داد: برای حضوری برگزار کردن امتحانات دانشگاه تهران از تاریخ ۷ تیر ماه نیاز‌مند بررسی‌های بیشتر هستیم؛ چرا که مهم‌ترین دغدغه پیش روی دانشگاه‌ها حضور دانشجویان در خوابگاه ها است و از آن جایی که دانشجویان از شهرستان‌های مختلف پذیرش می‌شوند این بحث تراکمی از نظر مسائل بهداشتی برای ما حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه بحث تمهیدات جانبی برای حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه هنگام شروع امتحانات در حال بررسی است، تاکید کرد: با بررسی تمهیدات جانبی دانشجویان می‌توانند به صورت حضوری در استان‌های خود مطابق با برنامه ریزی‌های دانشگاه امتحان دهند. برگزاری مقطعی امتحانات به علت کاهش تراکم جعیت در دانشگاه هم پیشنهادی دیگر برای حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه است که این دو مورد باید با توجه به شرایط کرونا بررسی شوند، اما اگر مشکلی از نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود نداشته باشد دانشگاه تهران امتحانات را به صورت حضوری برگزار خواهد کرد.

ارائه دروس عملی دانشگاه تهران در تابستان

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به نحوه برگزاری دروس عملی که در ترم جاری تشکیل نشده اند، اظهار کرد: برنامه ریزی‌های لازم برای ارائه دروس عملی دانشجویان دانشگاه تهران در تابستان انجام شده است و از آن جایی که میزان دروس عملی کمتر از یک سوم دیگر دروس است، دانشجویان خوابگاهی و دیگر دانشجویان می‌توانند برای گذراندن این دروس عملی به صورت حضوری وارد دانشگاه و خوابگاه شوند.

حسینی درباره عدم موافقت برخی اساتید برای حضوری برگزار شدن امتحانات گفت: در صورت عدم موافقت برخی اساتید برای برگزاری مجازی امتحانات لازم است تا آزمون‌های آن دروس حتما به صورت حضوری از تاریخ ۷ تیرماه برگزار شوند.

روند برگزاری امتحانات پایان ترم و دفاع از پایان نامه‌ها در دانشگاه تهران

او در پایان یادآوری کرد: همچنین اگر برخی اساتید اعلام کنند که نتوانسته اند دروس خود را تا تاریخ اعلام شده تمام کنند در این صورت آن درس باید به صورت نا تمام از سوی اساتید اعلام شود، اما امتحانات مابقی دروس تمام شده باید به یکی از دو شکل حضوری یا مجازی برگزار شوند تا به این صورت تکلیف دانشجویان مشخص شود؛ چرا که برخی از آنان در این ترم دانش آموخته می‌شوند.


بیشتر بخوانید: 

شیوه برگزاری امتحانات پایان ترم در ۹ دانشگاه تهران

بازگشایی سلف غذاخوری همزمان با امتحانات حضوری دانشگاه تهران

آموزش مجازی جایگزین مناسب تدریس حضوری

شرایط حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه تهران

بازگشایی سلف غذاخوری همزمان با امتحانات حضوری دانشگاه تهران


انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر