کد خبر: ۷۳۶۵۵۷۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
کد خبر : ۷۳۶۵۵۷۱
مدیر عامل شهرک های صنعتی اردبیل:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: مشکلات شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل با تعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و شرکت خدماتی رفع می‌شود.

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، گفت: کم کردن تصدی‌گری بخش دولتی و تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی، اصلی‌ترین هدف از واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی به صنعتگران است که در این راستا شرکت‌های خدماتی بایستی تلاش نمایند تا با شناسایی مشکلات موجود، نسبت به تهیه برنامه عملیاتی و منسجم اقدام کنند.

او ضمن اعلام آمادگی برای همکاری بیشتر با شرکت‌های خدماتی، از برنامه ریزی‌های این شرکت برای تامین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی خبر داد و افزود: شهرک صنعتی اردبیل به لحاظ ابعاد و موقعیت مکانی، مهمترین شهرک صنعتی استان بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته تلاش شده تا اعتبارات خوبی در سال جاری برای این شهرک جذب گردد که با تخصیص آن، روند بهسازی و ترمیم زیرساخت شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تسریع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، یکی از مشکلات موجود در شهرک صنعتی اردبیل را اتمام ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب آن دانست و افزود: با اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی و افزایش ظرفیت آن به میزان دو برابر ظرفیت کنونی، مشکل تصفیه فاضلاب واحد‌های صنعتی مرتفع خواهد شد.

اهلی از دیگر اقدامات این شرکت برای بهسازی معابر شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل را ترمیم خیابان اصلی شهرک با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد: با تفاهم نامه فی ما بین استانداری، بنیاد مسکن و شرکت شهرک‌های صنعتی، بهسازی خیابان اصلی این شهرک آغاز شده که با اجرای آن روند تردد واحد‌های صنعتی تسهیل خواهد شد.

او با اشاره به قانون اختصاص بخشی از درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده به شهرک‌های صنعتی، گفت: بر اساس قانون، ملزم به واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی متشکل از واحد‌های صنعتی همان شهرک بودیم که با توجه به درآمد ناپایدار این شرکت‌های خدماتی، این امر سبب بروز برخی مشکلات و از بین رفتن زیرساخت شهرک‌های صنعتی شده که در صورت اجرای این مصوبه در سال ۹۹، وضعیت شرکت‌های خدماتی و در نتیجه ارائه خدمات آنان به واحد‌های صنعتی بهبود خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ابراز امیدواری کرد تا در سالی که مزین به نام جهش تولید است، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و با تخصیص اعتبارات لازم، روند بهسازی و تکمیل زیرساخت شهرک‌های صنعتی استان تسهیل گردد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ