کد خبر: ۷۳۷۶۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
کد خبر : ۷۳۷۶۲۶۸
مدیر کل کمیته امداد استان تهران خبر داد؛

پرپنچی از جمع آوری ۷۲ میلیارد ریالی زکات فطره در استان تهران خبر داد و گفت: این مبلغ شامل فطریه عام و سادات و کفارات عمد و غیرعمد بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید ابوالفضل پرپنچی مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه همزمان با عید سعید فطر و با استقرار ۱۰۰۰ پایگاه در میادین اصلی و همچنین روش‌های الکترونیکی فطریه مردم روزه دار استان تهران دریافت شد، گفت: ۷۲ میلیارد ریال زکات فطره به صورت نقد و کالا دریافت شد.

وی ادامه داد: مبالغ نقدی در همان ساعات اولیه به حساب سرپرستان خانوار‌های نیازمند واریز شد که در همین راستا ۱۸ میلیارد ریال در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران به نقش مراکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: ۱۲ میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده توسط مراکز نیکوکاری استان جمع آوری شد که این مبلغ نیز به خانوار‌های تحت حمایت آن مراکز اختصاص یافت.

پرپنچی خاطر نشان کرد: علاوه بر پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری تعدادی از ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌های دیگر با دریافت برچسب کمیته امداد اقدام به دریافت زکات فطره مردم روزه دار استان تهران کردند که ۴۱ میلیارد ریال از مبلغ اصلی را دریافت کردند.

وی به مبالغ غیر نقدی دریافت شده اشاره کرد و گفت: ۱۲ میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده نیز به صورت کالا دریافت شد که به خانوار‌های نیازمند اختصاص یافت.

پرپنچی ضمن تقدیر و تشکر مردم استان تهران به خاطر اعتمادشان به کمیته امداد، تاکید کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگرازی نماز عید فطر در مصلی تهران، بازهم مردم استان با استفاده از روش‌های الکترونیکی فطریه خود را به این نهاد پرداخت کردند که به خانوار‌های نیازمندان اختصاص یافت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ