کد خبر: ۷۳۹۰۸۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
کد خبر : ۷۳۹۰۸۹۵

جانشین ستاد بحران و معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت: اجرای تمهیدات موثر در فصل زراعت برای پیشگیری از آتش‌سوزی در مناطق روستایی و کشاورزی توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان در این شهرستان اجرا شود.

تمهیدات موثر در فصل زراعت برای پیشگیری از آتش‌سوزی اجرا شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، مسکینی جانشین ستاد بحران و معاون عمرانی فرماندار مراغه در نشست ستاد بحران مراغه گفت: تمهیدات موثر در فصل زراعت برای پیشگیری از آتش‌سوزی در مناطق روستایی و کشاورزی توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان در این شهرستان اجرا شود.

 مسکینی افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و آغاز فصل برداشت علوفه و محصولات زراعی و نیز انباشت آن‌ها در برخی مناطق روستایی و احتمال بروز خطر آتش سوزی، تمامی دستگاه‌های امدادرسان آماده خدمات رسانی به حوادث غیرمترقبه در این زمینه باشند.

او گفت: شهرداری ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های این شهرستان، امکانات موجود خود در زمینه اطفای حریق و مقابله با هرگونه حادثه آتش سوزی در مراتع، مناطق روستایی و شهری را بسیج و آماده سازی کنند.

او افزود: بر این اساس، هیچ محدودیت مکانی برای بهره گیری از امکانات دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در زمان بروز حوادث غیرمترقبه وجود نداشته و ادارات در مواقع بحرانی و ضروری، امکانات خدمات رسانی را در اختیار ستاد بحران شهرستان قرار دهند.

او با اشاره به نوسازی مسکن‌های روستایی گفت: بهسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی، گام مهم دولت تدبیر و امید در راستای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل و زلزله بوده و این امر تداوم خواهد یافت.

او افزود: با وجود اینکه بیشتر روستا‌های این شهرستان دارای بافت فرسوده هستند، لیکن مقاوم سازی این واحد‌ها با ارائه تسهیلات مناسب در حال انجام است.

 مجیدی بخشدار مرکزی مراغه نیز گفت: نصب دوربین‌های مداربسته در وروردی و خروجی و برخی معابر روستا‌های این بخش در حال انجام است.

 مجیدی افزود: بهره گیری از این دوربین‌ها می‌تواند موجب تسریع در امدادرسانی و اطفای حریق در صورت بروز حادثه در مناطق روستایی شود.

سرهنگ  ریحانی رئیس پلیس پیشگیری مراغه نیز گفت: با توجه به ورود دام از سایر شهرستان‌ها برای چرای احشام در دامنه‌های سهند و انباشت علوفه‌ها و تردد آنان، پیشگیری از بروز آتش سوزی در این مناطق بیش از پیش ضروری است.

سرهنگ  ریحانی افزود: همچنین بروز برخی اختلافات بین افراد و اشخاص مهم‌ترین عامل در بروز برخی آتش سوزی‌های عمدی در مناطق روستایی است.

 طریقی نیا سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مراغه نیز گفت: برگزاری آموزش‌های ویژه اطفای حریق برای دهیاران هم اکنون توسط این سازمان در حال انجام بوده و این امر می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از بروز حوادث غیرمترقبه شود.

 طریقی نیا افزود: چیدمان نامناسب علوفه‌ها در برخی از روستا‌ها در نزدیکی شبکه برق رسانی و در معابر عمومی و ساختمان‌های مسکونی می‌تواند خطرساز و حادثه آفرین باشد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای  پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ