کد خبر: ۷۳۹۲۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
کد خبر : ۷۳۹۲۶۵۰
معاون طرح و برنامه وزارت صمت خبر داد:

زرندی گفت: براساس تصمیم کمیسیون اصلی اقتصادی دولت، دستگاه‌های استخراج رمزارز وارداتی از مبادی غیر رسمی، سامان‌دهی می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا؛ سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در جلسه هماهنگی و نظارت بر استخراج رمزارز‌ها که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و نهاد‌های نظارتی برگزار شد، گفت:براساس تصمیم کمیسیون اصلی اقتصادی دولت مقررشد، دستگاه‌های استخراج رمزارز که به‌طور غیرقانونی و تا قبل از ابلاغ دستورالعمل استخراج رمزارز وارد کشور شده‌اند، سامان‌دهی شوند.

او افزود: براین اساس، در یک برهه زمانی مشخص، دارندگان این دستگاه‌ها تعیین تکلیف خواهند شد و از آن به‌بعد دستگاه‌های تعیین تکلیف نشده، قاچاق محسوب خواهند شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: ساز و کار سامان‌دهی این دستگاه‌ها در سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده شده و پس از تصویب هیئت وزیران، اجرای آن آغاز خواهد شد.

زرندی گفت: هم‌اکنون دستگاه‌های استخراج رمزارز براساس کد تعرفه تعریف شده اجازه واردات رسمی و قانونی دارند.

معاون طرح و برنامه همچنین در این جلسه تأکید کرد: باید بستری در کشور فراهم شود که فعالان این صنعت به‌سمت روند قانونی استخراج رمزارز حرکت کنند.

وی گفت: نباید مسیر قانونی را به‌قدری سخت و ناهموارکرد که فعالیت‌ها زیر زمینی و غیر قانونی شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از مهم‌ترین انتقاد‌های مطرح شده فعالان این صنعت، تعرفه برق است که به‌نظر می‌رسد جای تأمل و بررسی دارد.

زرندی تاکید کرد: تاکنون بیش از ۵۰۰ جواز تأسیس برای این صنعت صادر شده است و ما امیدواریم این صنعت بتواند در مسیر تجارت خارجی و تأمین ارز به‌کشور کمک کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ