کد خبر: ۷۳۹۶۸۸۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
کد خبر : ۷۳۹۶۸۸۵
گروه : قم » قم
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

زاکانی با بیان اینکه مردم امروز در معرض انواع فشار‌های اقتصادی هستند، گفت: ناکارآمدی‌های موجود در مجلس، دولت و دستگاه قضا باید تغییر کند.

زاکانی نماینده مردم قم در مجلس

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مراسم یادبود شهید چمران که در سالن همایش‌های دانشگاه قم برگزار شد، گفت: امروز حال مردم ما خوب نیست. مردم امروز در معرض انواع و اقسام فشار‌های اقتصادی هستند، در حوزه فرهنگ نیز آسیب‌ها به عینه قابل مشاهده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما می‌دانیم این اتفاقات نسبتی به انقلاب و مؤمنان ندارد، این وضعیت به ناکارآمدی عده‌ای و عیب و نقص عملکردی آن‌ها برمی گردد، اما متأسفانه به پای انقلاب نوشته می‌شود.

زاکانی ادامه داد: این ناکارآمدی‌های موجود در مجلس، دولت و دستگاه قضا باید تغییر کند، مردم ما قدرشناس هستند، همین میزان که رئیس جدید قوه قضائیه دست به اقدامات اصلاح گرانه زدند، مردم از او تشکر کردند.

او تصریح کرد: اصل این ناکارآمدی یک میراث است، در ابتدای انقلاب یک بی دقتی شد و به تعبیر امام اعتماد به لیبرال‌ها و غیرانقلابی‌ها آن بی دقتی بود که هنوز چوب آن را می‌خوریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای کار را به عهده گرفته‌اند که برخی از آن‌ها هیچ التزامی به مبانی انقلاب ندارند، اگر غیرخودی‌ها در سال‌های نخست انقلاب در نهضت آزادی بودند، امروز در نزدیک‌ترین فاصله‌ها از ما قرار دارند.

زاکانی ادامه داد: کسی که به جامعیت دین باور نداشته باشد، نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، کسی که واجبات را نمی‌داند، کسی که تبعیت از، ولی را بر خود وظیفه نداند، کسی که نوکری بر مردم را برای خود افتخار نمی‌داند نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم.

او اضافه کرد: کسی که کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ترجیح نمی‌دهد و خودش کاخ نشین است، نمی‌تواند انقلابی باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با زور نمی‌شود مسئولی را بیرون کرد، مردم هستند که آن‌ها را انتخاب می‌کنند، ما در آگاهی بخشی به مردم بسیار ضعیف عمل کرده‌ایم.

زاکانی تصریح کرد: نوکری مردم امکانی را ایجاد می‌کند که آن‌ها دست به انتخاب درست بزنند. درست است که منابع ما کم است، اما با همین منابع موجود هم می‌شود کشور را اداره کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دو سال پیش در کشاکش یارانه دولت اعلام کرد که در این زمینه ۳۱ هزار میلیارد تومان موجود است و نیاز به ۴۳ هزار میلیارد وجود دارد، در این بین ۱۲ هزار میلیارد تومان کسری وجود دارد، وقتی در دیوان محاسبات بررسی شد، معلوم شد که قریب به ۱۰۰ هزار میلیارد برای این کار موجود است، این رقم کجا می‌رود که دولت در محاسبات خود آن را نمی‌آورد.

زاکانی مطرح کرد: در دو سال گذشته وقتی از وزیر نفت پرسیدند که چرا در بنزین به کسانی که خودرو ندارند توجه نمی‌شود، در پاسخ گفت که رئیس جمهور معتقد است که بالاشهری‌ها خودرو زیاد دارند و اگر بنزین گران شود صدای مرفهین به اعتراض بلند می‌شود.

او تأکید کرد: کسی کسی که به ارسال بنزین به ونزوئلا اهتمام داشت رهبر معظم انقلاب و کسی که این کشتی‌ها را حفاظت کرد سپاه پاسداران ما بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جریان ارسال کشتی‌های حامل بنزین به ونزوئلا، بار‌ها خواستند که به کشتی‌های ما تعرض کنند، اما فهمیدند که اگر به پنج کشتی ما تعرض شود، به ۲۴ کشتی آن‌ها تعرض می‌شود.

زاکانی مطرح کرد: مجلس کنونی نقایصی خواهد داشت، اما این مجلس نسبت به مجلس‌هایی که قبلاً من در آن‌ها بودم، بهتر است. امیدواریم مجلس بتواند در رسالت خود موفق عمل کند و این جز با پیوستگی حوزه و دانشگاه و توجه به نیاز‌های مردم شدنی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: شروع کار ما با دولت باید همکارانه باشد، ما نوکری دولت را می‌کنیم که آن‌ها نوکری مردم را بکنند، دولت اگر قصد خدمت نداشته باشد، وجودش نامناسب است، اما شروع آن با دعوا نخواهد بود، امروز تمرکز بر همکاری است.

زاکانی بیان کرد: در برنامه‌های تدوین شده بنا بر این است برای سال نخست ۹ اقدام، برای دو سال و نیم نخست ۱۴ اقدام و برای انتهای مجلس به یک تحول بزرگ برسیم، در نهایت به دنبال این هستیم که نظارت‌ها بر امور مالی با دقت بالا انجام شود.

او اضافه کرد: در پرونده‌های فساد ما ورود کرده‌ایم و ۱۰ میلیون دلار حقوق مردم از عده‌ای اندک گرفته خواهد شد و آقای رئیسی هم قول مساعدت در این زمینه را داده‌اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث هدف گذاری در بنزین هم به دنبال این هستیم که به عموم مردم سهم برسد، در حال حاضر عده‌ای مالیات نمی‌دهند که برای آن‌ها برنامه‌ای وجود دارد.

زاکانی مطرح کرد: هزینه مسکن سرسام آور بوده و برای مالیات از خانه‌های خالی قانون داریم، اما کسی که باید اجرا کند بی توجهی می‌کند، چون خودش مسکن خالی دارد، مجلس باید در نظارت ورود جدی کند.

او اضافه کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس باید به دنبال این باشد که دین در قانون گذاری رسمیت داشته باشد، همچنین این مرکز باید تلاش کند که آمار و اطلاعات دقیقی درباره کشور وجود داشته باشد تا نمایندگان تصمیمات غلط نگیرند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دانشگاه و حوزه باید با نظام تقنینی کشور در امتداد هم تعریف شوند و این اتفاق باید در مجلس یازدهم رخ دهد، نخبگان ما به دلیل اینکه به حساب نمی‌آیند، مأیوس می‌شوند.

زاکانی تصریح کرد: مجلس به حرکت‌های عدالتخواهانه کمک خواهد کرد، این دستگاه قضائی مطلوب ما نیست و باید در این مسیر تمام قد همراه شود، باید بیان خوب رئیس دستگاه قضا در بدنه آن پذیرفته شود.

او تاکید کرد: مجلس باید از خودش شروع کند، به همین دلیل ما روی پرونده آقای تاجگردون دست گذاشتیم، ایشان با اتهامات فراوان به مجلس راه یافته و شبکه‌های اقتصادی فراوانی را تشکیل داده است و در حال حاضر در مسیر پیگیری پرونده این نماینده هستیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فساد در کشور ما سیستمی نیست، اما شبکه‌های فساد در کشور وجود دارد؛ مهمترین کمیسیون نظارتی مجلس، اصل ۹۰ است.

زاکانی اضافه کرد: آقای منصوری که متواری بود، به ظاهر بسیار انقلابی بود، اما این تنها ظاهر بود و در پشت پرده اهل زد و بند بود.

انتهای پیام/الف

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر