کد خبر: ۷۴۰۰۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
کد خبر : ۷۴۰۰۲۱۹

رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: از سال گذشته تاکنون مسائل ۱۷ واحد صنعتی مشکل‌دار استان با برگزاری ۵۰ جلسه رفع شده و آنهار به مدار تولید بازگشته‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،موسی خلیل اللهی رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی روز در حاشیه بازدید از ۲ واحد صنعتی تبریز که در طول سال گذشته به چرخه تولید بازگشته اند، افزود: با تشکیل این جلسات، مشکلات واحد‌ها همچون ورشکستگی و بدهی‌های بانکی یا مالیاتی با همکاری دستگاه‌های اجرایی حل و فصل شده است.

اوافزود: واگذاری‌های نادرست و غیراصولی نیز در چند واحد بزرگ استان اتفاق افتاده بود که هم اکنون به صورت اجاره یا مالکیت به صنعتگران خوشنام استان سپرده شده است.

به گفته او، بیش از یکهزار و ۶۰۰ نفر در واحد‌های تولید احیا شده آذربایجان شرقی مشغول به کار شده اند.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه از شرکت‌های بلبرینگ سازی و شرکت ماشین آلات صنعتی مجموعه تراکتورسازی ایران بازدید کرد که با ورود تشکیلات قضایی به پرونده‌های مالی و حقوقی و تعیین تکلیف مالکیت، احیا شده اند.

باقری  مدیرعامل مجموعه بلبرینگ سازی در این بازدید گفت: این کارخانه را با ۱۶۳ کارگر بیکار و دستگاه‌هایی که ۱۴ سال قبل از کار افتاده بود، پانزدهم مهر پارسال تحویل گرفتیم و در حال حاضر علاوه بر بازگشت به کار نیرو‌های قبلی، ۵۳ دانش آموخته جدید نیز در مجموعه جذب شده اند.

به گفته او همه دستگاه‌های کارخانه با تلاش متخصصان داخلی بازسازی و به روزرسانی شده و این مجموعه قادر است ۵ درصد نیاز کشور به بلبرینگ را تامین کند.

ابراهیمیمدیرعامل تراکتورسازی ایران نیز در این بازدید گفت: شرکت ماشین آلات صنعتی که در طول سال‌های گذشته شرایط نامطلوبی را تجربه کرده و تعطیل شده بود، از سال گذشته به گروه صنعتی تراکتورسازی پیوسته و قادر است انواع ماشین آلات سنگین راه سازی و معدنی و صنعتی تولید کند.

او  با بیان اینکه ظرفیت تولید این کارخانه هم اکنون ۲۰۰ دستگاه در سال است که تا ۳۶۰ دستگاه قابل افزایش می‌باشد، افزود: در این شرکت۲۲۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و با فعالیت آن برای بیش از یکهزار نفر در سراسر ایران اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ