کد خبر: ۷۴۰۳۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
کد خبر : ۷۴۰۳۰۷۲
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که دولت برای اتمام آن تنها می تواند ۵۰ هزار میلیارد تومان تخصیص دهد.

رضایی کوچیمحمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور در بخش های مختلف اقتصادی و عمرانی وجود دارد, گفت: در خوشبینانه ترین وضعیت ممکن تنها می‌توان ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل و اتمام این پروژه ها تزریق و تخصیص داد و این مبلغ با منابع مالی لازم فاصله بسیار زیادی دارد.

او توضیح داد: باید دولت از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل و اتمام این پروژه ها استفاده کند تا شاهد بهره برداری هر چه زودتر این پروژه های نیمه تمام باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقدینگی های بسیار زیادی در کشور وجود دارد, گفت: دولت باید بتواند با همکاری بخش خصوصی این نقدینگی ها را هر چه سریعتر برای پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی آنها بالا است هدایت کند.

بیشترین سهم پروژه های نیمه  تمام متعلق به راه آهن

رضایی کوچی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این پروژه ها مربوط به پروژه‌های از جمله راه آهن، آزادراه، بزرگراه، تصفیه خانه های فاضلاب و پتروشیمی ها و بیمارستانها است, بیان کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند این پروژه‌ها را به اتمام برساند بلکه باید از ظرفیت های بخش خصوصی و دستگاه ها و شرکت های عمرانی پرقدرت مانند قرارگاه استفاده کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در آینده نزدیک جلسه ای با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به عنوان بزرگترین بخش خصوصی برگزار خواهیم کرد تا از آخرین وضعیت پروژه هایی که در دستور کار خود دارند گزارشی ارائه دهند.

رضایی کوچی اضافه کرد: همچنین در هفته آینده جلسه ای در کمیسیون عمران برای بررسی آخرین وضعیت پروژه ها و پیشرفت فیزیکی با وزارت راه و شهرسازی برگزار خواهیم کرد تا  اولویت بندی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی کشور قرار دهیم و اگر نیازی به پروژه ای نباشد ساخت و اجرای آنها را از اولویت بندی خارج کنند.

رضایی کوچی اظهار کرد: با توجه به امکاناتی که در کشور وجود دارد باید پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند و در اولویت اصلی دولت هستند  تکمیل کنیم و هر پروژه ای که نیاز نباشد کلنگ زنی نکنیم.

او تصریح کرد: پروژه های مسکن باید هرچه سریعتر به مرحله اجرایی برسد تا شاید بخشی از التهابات بازار مسکن کاهش یابد.

رییس کمیسیون عمران مجلس  توضیح داد:  تا پایان دولت  باید طبق برنامه ریزی های دقیق  با همکاری تمامی دستگاه ها و و ارائه راهکارهای جدید  بخش عمده ای از این پروژه ها را به اتمام برسانیم. باید در این زمینه تمامی دستگاه ها با یکدیگر همکاری کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ