مدیر عامل توزیع برق شیراز:

تبعات حادثه ایستگاه برق ملک‌مکان شیراز مدیریت شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: با توجه به زیرساخت و ظرفیت‌های ایجاد شده سخت‌افزاری و نرم افزاری، طی سال‌های اخیر، حواشی احتمالی حادثه ایستگاه برق ملک مکان مدیریت و تامین برق مشترکان با مشکل مواجه نشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، جلال زراعت پیشه گفت: شامگاه پنجشنبه هفته گذشته، در ایستگاه انتقال فوق توزیع ملک مکان، حادثه‌ای رخ داد که به واسطه آن یک ترانسفورماتور آسیب جدی دید.

او افزود: علیرغم اینکه چنین حوادثی به ندرت اتفاق می افتد اما، بروز مشکلات در هر سیستمی دور از انتظار نیست و حادثه ایستگاه ملک مکان نیز تنها به دلیل بروز حادثه درون ترانسفورماتور و اتصالی و آتش گرفتن مدارها، حادث شد.

زراعت پیشه با بیان اینکه ورود به موقع نیروهای عملیاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای فارس و توزیع شیراز، موجب جلوگیری از فراگیر شدن مشکل شد، گفت: از ابتدای وقوع حادثه، جلسات متعددی با هدف مدیریت حادثه و تبعات آن با مسئولان و کارشناسان و متخصصان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تصریح اینکه امروز و با گذشت سه روز از حادثه، تبعات و آثار آن بطور کامل مدیریت شده است، مشارکت شهروندان در این مهم را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: طی سال‌های اخیر، اقدامات گسترده‌ای در خصوص بهسازی و نوسازی شبکه‌ها و به ویژه اقدامات مورد نیاز در حوزه‌های اجرای الزامات فنی پدافند غیرعامل نظیر افزایش قابلیت مانور بر روی شبکه، رینگ کردن شبکه و غیره اجرایی شد که امروز اثربخشی آنها را شاهد هستیم.

زراعت پیشه توضیح داد: در گذشته امکان رینگ کردن شبکه هنگام بروز حوادث غیرمترقبه، به شکل محدود امکان پذیر بود و معمولا محدوده مراکز حساس را در بر میگرفت؛ اما طی سالهای اخیر و علیرغم مشکلات و محدودیتهایی که تحریمهای ظالمانه ایجاد کرده است، با بهره گیری از توان تخصصی مهندسان کارآمد و تقویت زیرساختها، امکان انجام مانورهای تخصصی برای صنعت برق فراهم شده است.

او گفت: اقداماتی نظیر توسعه مناسب شبکه های برق، رینگ شبکه ها، بهسازی و نوسازی شبکه ها و اتوماسیون شبکه که با دوراندیشی مسئولان صنعت برق و بهره گیری از توان تخصصی نیروهای کارشناس این صنعت در محدوده شرکت توزیع نیروی برق شیراز طی چندین سال اخیر اجرایی شده، امکانی را فراهم کرده است که در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده، شاهد کمترین میزان تبعات باشیم.

زراعت پیشه با یادآوری اینکه خارج شدن یک ترانسفورماتور در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز، اگر چند سال قبل حادث می شد، قطعا بخشی از محدوده شرکت توزیع نیروی برق شیراز شامل این کلانشهر و برخی شهرهای اطراف را با مشکل جدی مواجه می کرد، شرایط عادی بعد از چنین مشکلی را نشان دهنده دوراندیشی مدیران صنعت برق از گذشته تاکنون دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه بعد از وقوع حادثه ایستگاه ملک مکان، بخشی از ظرفیت انتقال انرژی برق از دست رفت، گفت: با توجه به زمان بر بودن اجرای راهکارهای رفع مشکل در این حادثه، بهترین اقدام ها، از یک طرف استفاده از ظرفیت‌های موجود شبکه برای تامین برق مورد نیاز و از طرف دیگر مدیریت مصرف و کاهش بار توسط مشترکین محترم، بود که هر ۲ اجرایی شد.

زراعت پیشه ضمن تاکید براینکه قرار داشتن در فصل تابستان و پیک بار شبکه، ابعاد موضوع را بزرگتر و اهمیت آن را دوچندان کرده است، گفت: خوشبختانه امروز شرکت توزیع نیروی برق شیراز موفق شد از یک آزمون مهم سربلند خارج شود و با کمترین میزان خاموشی اعمال شده، حادثه را مدیریت کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه همراهی مشترکان در مدیریت مصرف در کنار اقدامات فنی و تخصصی و مدیریتی اجرا شده از گذشته تاکنون، بسیار تاثیرگذار بوده است گفت: طی روزهای گذشته، با انجام حجم زیادی از مانور شبکه موفق به تامین برق مورد نیاز شده ایم.

زراعت پیشه با تاکید بر لزوم تداوم مدیریت مصرف انرژی برق از سوی مشترکان، گفت: تلاش همکاران شرکت برق منطقه ای برای جایگزین کردن ترانسفورماتور آسیب دیده، ادامه دارد و امیدواریم در کوتاهترین زمان ممکن این اقدام عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تاکید براینکه شهروندان اخبار و اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق منابع و رسانه های رسمی یا سایت شرکتهای تابعه صنعت برق پیگیری کنند، گفت: بی توجهی به شایعات که با هدف ایجاد ناامیدی دامن زده می شود و تداوم همکاری در زمینه مدیریت مصرف، عبور از این مشکل را با موفقیت کامل امکان پذیر خواهد کرد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر