کد خبر: ۷۴۰۹۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۷۴۰۹۶۴۱

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: افزایش گرایش نوجوانان به مواد مخدر در جامعه بسیار نگران کننده و هشدار دهنده است.

گرایش نوجوانان به موادمخدر هشدار دهنده است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حجت الاسلام والمسملین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در جلسه مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، ضمن هشدار نسبت به سرعت رشد مصرف مواد مخدر در بین قشر جوان، نوجوان و بانوان، گفت: آگاه سازی، افزایش مهارت‌های زندگی و تقویت فعالیت‌های جایگزین برای پر کردن خلاهای اجتماعی و رفتاری جوانان و نوجوانان می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد اثر گذار باشد.

او  پیشگیری از اعتیاد را مهم‌ترین رویکرد در مصون سازی جامعه در برابر این بلای خانمان سوز دانست و گفت: اعتیاد در جوامع امروزی یک معضل اجتماعی، روانشناختی و فرهنگی است که با پیچیدگی‌های خود به حاکمیت، امنیت و استقلال ملی آسیب می‌زند.

حجت الاسلام والمسملین آل هاشم با تاکید بر اینکه راهکار اجتماعی مبارزه با مواد مخدر توجه به تشکل‌های مردم نهاد است،گفت: مشارکت مردم و تشکل‌های مردم نهاد نقش اساسی در مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی دارند و باید در جلب اعتماد و تقویت جایگاه حضور آن‌ها در برنامه‌های مختلف توجه ویژه کرد.

او اعتیاد را زمینه ساز بسیاری از مشکلات اجتماعی دانست و افزود: این بلا نقش مهم در جلوگیری از توسعه جوامع دارد و بدترین ابزار جنگ نرم و تهدید علیه امنیت ملی است.

حجت الاسلام والمسملین آل هاشم گفت: در کنار اقدامات کیفری در خصوص اعتیاد، محوریت پیشگیری و مشارکت اجتماعی را باید دنبال کرد و همان طوری که در موضوع شیوع ویروس کرونا با دستور رهبرانقلاب دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان از این بیماری به مسئله اجتماعی تبدیل شد و مردم ایران حماسه‌ای بزرگ خلق کردند، در موضوع اعتیاد نیز باید چنین رویه‌ای در جامعه تتسری پیدا کند.

او با تاکید بر هوشیارسازی اجتماعی به واسطه رسانه‌های ارتباط جمعی، افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر، دانشگاه‌ها پژوهش‌های خود را کاربردی کرده اند و این قابل تقدیر و استفاده برای نهاد‌های تصمیم گیر و تصمیم ساز است.

امام جمعه تبریز به موضوع آثار و پیامد‌های شوم و مخرب پدیده قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: این پیامد‌ها یک بعدی و فقط اقتصادی نیست بلکه آثار مخربی بر فرهنگ و امنیت و دیگر مقولات اجتماعی نیز دارد.

حجت الاسلام والمسملین آل هاشم یکی از عوامل مهم و کارآمدی هر نظام اقتصادی را شفافیت آن دانست و افزود: قاچاق کالا و ارز تهدید جدی بر سر راه تجارت آزاد است که هزینه‌های زیادی به بدنه کشور تحمیل کرده است.

او گفت: قاچاق کالا یکی از بهترین راه‌های ورود ابزار‌های تهاجم فرهنگی به داخل کشور شده و باید با آن مقابله جدی کرد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ