کد خبر: ۷۴۱۰۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
کد خبر : ۷۴۱۰۱۴۷

استاندار آذربایجان غربی گفت: ترویج آموزش‌های مهارتی زمینه ساز اشتغال موفق است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی  امروز پنجشنبه ۱۲ تیر در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دارالفنون ارومیه و در جمع مربیان و مدیران این مرکز با قدردانی از اقدامات انجام یافته در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی برای توسعه پایدار استان تصریح کرد: برای برون رفت از شاخص‌های عقب ماندگی توسعه و بهره مندی کامل از ظرفیت نیروی انسانی باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه نهادینه ساخت.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ترویج آموزش‌های مهارتی اشتغال موفق را بویژه در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی درپی دارد افزود: با توجه به جمعیت فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در استان باید آموزش‌های مهارتی برای این افراد و نیز دانشجویان درحال تحصیل به سهولت فراهم شود.

شهریاری افزود: آذربایجان غربی اگر چه در برخی رشته‌های مهارتی دستاورد‌های ملی و بعضا جهانی نیز کسب نموده است، اما هنوز نتوانسته ایم مردم را با فرهنگ مهارت همراه سازیم.

این مسئول تجهیز کارگاه‌های مهارت آموزی، ایجاد بستر‌های مهارتی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته استان، توجه به مهارت آموزی در بین بانوان و ترویج آموزش‌های مهارتی در بین جوانان و فارغ التحصیلان را از جمله راهکار‌های توسعه مهارتی برای حل مشکلات بیکاری و توسعه پایدار دانست.

مقام عالی استان را که در این بازدید فرماندار ارومیه و مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی همراهی می‌کردند، شهریاری ضمن بازدید از کارگاه‌های مختلف در گفتگو با مربیان و مدیران این مرکز با فعالیت‌های آنان آشنا شد.

انتهای پیام/ن م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ