کد خبر: ۷۴۱۱۴۴۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
کد خبر : ۷۴۱۱۴۴۳
گروه : فارس » شیراز

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: در راستای توسعه خدمت رسانی به مردم نسبت به الکترونیکی شدن خدمات شهرداری ‌ها اقدام شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، پرویز کهندل مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در نشست خبری آغاز هفته نکوداشت شهرداری‌ها بیان کرد: میز خدمت در شهرداری‌ها به ٢ صورت است یکی از این روش‌ها نیز خدمات حضوری و نیز خدمت الکترونیکی است که تلاش شده با ارائه‌ خدمات به صورت الکترونیکی علاوه بر کاهش بروکراسی اداری نسبت به ارائه خدمات اقدام شود.

او، تصریح کرد:  یکی از اهدافی که توسعه میز خدمت به دنبال تحقق آن است ارائه‌ خدمات به صورت شفاف و قابل کنترل است که از این رو  با الکترونیکی شدن خدمات شهرداری‌ها شاهد کاهش فساد در این دستگاه هستیم.

کهندل ادامه داد: کاهش ترافیک، کاهش فساد اداری، کاهش بروکراسی اداری، کاهش تجمعات شهری و تسریع در صدور پروانه‌های ساختمانی نیز سایر ویژگی‌های الکترونیکی شدن فرایند خدمات شهرداری‌ها است.

دیده نشدن شهرداری‌ها در کرونا

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در خصوص اقدامات شهرداری‌ها، افزود: شهرداری‌ها در خصوص مبارزه با کرونا در خط مقدم مقابله با کرونا بودن و شهرداری هم تراز با شبکه بهداشت در حال فعالیت هستند که این اقدامات و فعالیت‌ شهرداری‌ها کمتر مورد توجه اعضای اجتماع قرار گرفته است.

 او، اضافه کرد: بیش از ۶ هزار و ۸۱۰ مرتبه ضدعفونی کردن معابر به صورت مستمر از جمله اقداماتی  بود که از سوی شهرداری انجام شد و شناسایی مکان‌های پرتردد و ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌های منتهی به بیمارستان‌ها از جمله وظایفی بوده که شهرداری‌ها انجام داده اند.

کهندل ، معتقد است در دوران پسا کرونا شهرداری‌ها بیشتر از تمامی دستگاه‌های خدماتی و اجرایی متحمل خطر و زیان می شوند با توجه به اینکه میزان درآمدهای شهرداری کاهش چشمگیری داشته است لذا شاید شهرداری‌ها در تأمین حقوق کارگران دچار مشکل شوند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس در خصوص ضد عفونی کردن اظهار کرد: معابر شهرداری‌ها مکلف به ضد عفونی کردن ناوگان حمل و نقل شهری، میادین عرضه میوه، جمع آوری پسماند پایانه‌های شهری جایگاه‌های سوخت و تمامی مکان‌هایی که در معرض استفاده ارباب رجوع بوده هستند.

اضافه شدن سه شهرستان جدید به فارس

او، تاکید کرد: در فارس ۳۶ شهرستان و ۱۱۰ شهر وجود داد که سه شهر دیگر از جمله زنگی آباد مرودشت، معز آباد خرامه و رستاق داراب به شهرستان ارتقا می یابند و مجموع شهرستان‌های استان به ۱۱۳ شهر می رسد.

کهندل با بیان اینکه فارس دارای ۲ هزار و ۱۱۲ روستای دارای دهیاری بوده و به تعداد جمعیت اعضای شورای شهر هر استان، شهرستان و هر بخش  گفت: تعداد اعضای شورای استان ۳۶ نفر و تعداد اعضای شهرستان‌ها ۱۲۳ نفر و تعداد اعضای شورای شهرها ۵۶۸ نفر و تعداد اعضای شورای بخش‌ها ۴۳۰ نفر است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس بیان کرد: با  اشاره به اینکه ١٠٨ شورای شهر و ١١٠ شهرداری در سطح استان وجود دارد اما دو شورای شهر خیرآباد خرامه و شورای شهر مرودشت به علت اختلافات درونی اعضا و نبود تشکیل جلسات منحل شده، که طبق قانون تمام اختیارات در حوزه استاندار استان است.

او، با اشاره به اینکه از ۱۴ تا ۲۰ تیرماه هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری‌ها نامگذاری شده است، به عناوین روزهای این هفته پرداخت و تصریح کرد:  ۱۴ تیر ماه که اولین روز این هفته  به نام شهرداری، دهیاری، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، روز پانزدهم تیر شهرداری و دهیاری صیانت از حقوق شهروندی و قانون مداری، روز شانزدهم شهرداری، دهیاری، سکونت گاه زیست پذیر و ارتقا کیفیت زندگی، روز هفدهم شهرداری، دهیاری، آموزش و توانمندسازی و فناوری‌های نوین، روز هجدهم تیرماه شهرداری، دهیاری، ایثار، همگرایی و عملکرد جهادی، روز نوزدهم تیر ماه شهرداری، دهیاری صیانت از هویت کالبد، دانش بومی و میراث شهر و روستا و همچنین روز بیستم تیر با عنوان روز شهرداری و دهیاری و پویشی به سوی گام دوم انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/ت

 

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر