کد خبر: ۷۴۱۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
کد خبر : ۷۴۱۳۲۵۳
بسته اخبار حوادث ۱۵ تیرماه ۹۹؛

مهم‌ترین حوادث امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مهمترین حوادث امروز یکشنبه۱۵ تیرماه سال ۹۹ را میتوانید در این بسته خبری بخوانید.

توقیف سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان 

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف بیش از ۱۸۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در هفته گذشته خبر داد.

سردار"محمد قنبری" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت:در حال حاضر پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان و بلوچستان طرح شناسایی باند‌های سازمان یافته قاچاق سوخت و جمع آوری باک‌های اضافی را در دستور کار دارد و گشت‌های ویژه‌ای را در این خصوص به ویژه در شهر‌های ورودی استان فعال کرده است.

او  ابراز داشت: در این راستا طی هفته گذشته یک باند حرفه‌ای قاچاق سوخت متلاشی، تخریب ۳ دپو، ۷ دستگاه تریلی حمل سوخت را توقیف و ۲۱ باک اضافی و غیرمجاز خودرو‌های سنگین حذف شد.

سردار قنبری بیان داشت: طی هفته گذشته ۱۸۸ هزار و ۸۰۵ لیتر سوخت قاچاق شامل ۸۷ هزار و ۲۰۰ لیتر گازوئیل، ۵۶ هزار و ۲۲۵ لیتر بنزین و ۴۵ هزار و ۳۸۰ لیتر سایر مشتقات نفتی بوده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سوخت‌های کشف شده در شهر‌های زاهدان، ایرانشهر و نیمروز بوده، خاطر نشان کرد: در این خصوص ۲۸ دستگاه خودرو توقیف و ۳۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.

او عنوان کرد: پلیس در راستای برخورد با قاچاق با جدیت عمل می‌کند و از شهروندان نیز انتظار داریم هرگونه فعالیت غیرمجاز افراد سود جوء از جمله قاچاق سوخت را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

مرگ پیر زنی ۷۰ ساله  در سانحه رانندگی 

سرعت زیاد موتورسیکلت در یکی از محلات شهر سراوان منجر به مرگ پیر زنی ۷۰ ساله و مجروحیت ترک نشینان موتورسیکلت شد.

سرهنگ "داریوش سرگلزائی" فرمانده انتظامی شهرستان سراوان  گفت: در پی تماس با مرکز فوریت ها‌ی پلیس ۱۱۰ شهرستان و اعلام یک مورد تصادف منجر به فوت عابر پیاده در یکی از محلات شهر سراوان بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیرو‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

او  افزود: در برسی به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه موتورسیکلت با ۲ نفر ترک نشین به شدت با یک نفر عابر پیاده که پیر زنی ۷۰ ساله بود برخورد کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان تصریح کرد: در این حادثه متأسفانه پیر زن عابر بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داد و هر ۲ ترک نشین موتورسیکلت نیز به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ سرگلزئی گفت: کارشناس تصادفات پلیس راهور علت تامه این حادثه دلخراش را ناتوانی راکب موتورسیکلت در کنترل وسیله نقلیه به دلیل تجاوز از سرعت مطمئنه اعلام کرده است.

دستگیری سارق منزل در کمتر از ۲۴ ساعت

با سرعت عمل ماموران انتظامی شهرستان "هامون" سارق حرفه‌ای منزل در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ "حسین نوری فرید" سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان هامون گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در یکی از مناطق شهر هامون موضوع در دستور کار تیمی از ماموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت.

او افزود: تیم تجسس کلانتری ۱۱ با بررسی محل سرقت و اظهارات مالباخته به فردی سابقه دار که در همان محدوده زندگی می‌کرد مظنون و با جمع آوری ادله و مستندات کافی با هماهنگی قضائی او را دستگیر کردند.

سرهنگ نوری فرید با اشاره به کشف یک عدد کفکش ۱۲۰ میلیون ریالی کپسول گاز، سیم و کابل و شیر آلات منزل از مخفیگاه متهم تصریح کرد: متهم در بازجوئی‌های اولیه تا کنون به ۳ فقره سرقت منزل در سطح شهر هامون اعتراف کرد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان هامون عنوان کرد: متهم پس از سیر مراحل قانونی با صدور حکمی روانه زندان شد.

توقیف تریلی حامل ۲۶ تن سیمان قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان "چابهار"از توقیف یک دستگاه تریلی کشنده با ۲۶ تن سیمان قاچاق خبر داد.

سرهنگ "حیدرعلی کیخای مقدم  گفت: روز گذشته مأموران ایست و بازرسی " شهید یدالهی " این فرماندهی هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در مسیر "چابهار به جکیگور" به یک دستگاه تریلی کشنده حامل بار سیمان مشکوک شدند.

او افزود: مأموران انتظامی پس از متوقف کردن خودرو با علائم هشدار دهنده در بازرسی از آن مقدار ۲۶ تن سیمان قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرکی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار تصریح کرد: کارشناسان گمرگ ارزش این محموله قاچاق را ۱۶۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ حیدرعلی کیخا مقدم با اشاره به توقیف تریلی خاطر نشان کرد: راننده متخلف پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شد.

کشف ۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در "ایرانشهر"

فرمانده انتظامی شهرستان "ایرانشهر" از توقیف یک دستگاه تریلی حامل ۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق خبر داد.

سرهنگ "محمود سعادتی گفت: روز گذشته ماموران پاسگاه انتظامی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بخش "بزمان" هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور " ایرانشهر-بم" به یک دستگاه تریلی تانکردار مشکوک شدند.

او افزود: ماموران انتظامی پس از متوقف کردن خودرو تریلی در بازرسی از آن ۲۷ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از چرخه توزیع از نوع "نفتگاز" کشف کردند.

سرهنگ سعادتی با اشاره به توقیف خودرو تریلی خاطر نشان کرد: راننده متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان "ایرانشهر" با تاکید بر عزم پلیس در برخورد با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت‌های قاچاقچیان سوخت، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری ۲ زورگیر حرفه‌ای در زابل

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از دستگیری ۲ زورگیر حرفه‌ای با ۵ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ "احمد ثمره حسینی گفت: در پی وقوع چند فقره زورگیری در سطح شهر زابل توسط ۲ فرد ناشناس موضوع در دستور کار کلانتری ۱۱ شهرستان قرار گرفت.

او  افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد ۲ سارق زورگیر با سر و صورتی پوشیده به وسیله یک دستگاه موتورسیکلت در ساعات پایانی شب با پرسه زنی در محلات حاشیه‌ای شهر زابل با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و وجه نقد شهروندان می‌کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده، سرانجام با جمع آوری سرنخ‌های موجود و انجام یک سری اقدامات تخصصی یکی از سارقان را شناسایی و در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه او را داخل مخفیگاهش واقع در یکی از روستا‌های شهرستان دستگیر کردند.

سرهنگ ثمره حسینی بیان داشت: این زورگیر ۳۲ ساله که پس از انتقال به کلانتری و مواجهه با ادله و مستندات پلیس چیزی برای کتمان حقیقت نداشت در باز جویی‌های تکمیلی به ۵ فقره زورگیری، در سطح شهر زابل با همدستی عمومی ۴۵ ساله خود اعتراف کرد.

او با اشاره به دستگیری دیگر همدست متهم و معرفی آن‌ها به مراجع قضائی، از شهروندان خواست: از تردد بی مورد در نقاط حاشیه‌ای و محلات خلوت در ساعات پایانی شب خودداری و درصورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ