کد خبر: ۷۴۱۶۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
کد خبر : ۷۴۱۶۰۱۸

ثبت نام متقاضیان تسهیلات برای واحد‌های کسب و کار بیمه نشده و بیشتر آسیب دیده از ویروس کرونا در خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،  اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: دستورالعمل پرداخت تسهیلات به فعالیت‌ها و واحد‌های کسب و کار بیمه نشده بیشتر آسیب دیده از ویروس کرونا تدوین و اعلام شد.

او افزود: پرداخت تسهیلات به واحد‌های کسب و کار در قالب کارفرمایی و خویش فرمایی فاقد پرونده بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی در رسته‌های مصوب، بر اساس اولویت بندی اعلامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط انجام می‌شود.

 اشرفی بیان کرد: مبلغ این تسهیلات برای اشخاص حقیقی خویش فرما یا خود اشتغال ۶ میلیون تومان، برای واحد‌های کسب و کار که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود ندارد صرفا به کارفرما ۶ میلیون تومان، برای واحد‌های کسب و کار که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود دارد به ازای هر شاغل ۸ میلیون تومان است.


بیشتر بخوانید


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نرخ سود این تسهیلات را ۱۲ درصد و حداکثر زمان پرداخت تا پایان تیر ۹۹ عنوان کرد و اظهار کرد: مدت بازپرداخت تسهیلات با احتساب دوره تنفس ۲۴ ماه و از ابتدای آبان ماه ۹۹ است.

او گفت: هم اکنون امکان ثبت نام تسهیلات کارفرمایی و خویش فرمایی در سامانه کارا فراهم است.

اشرفی افزود: در صورتی که تسهیلات گیرنده نسبت به بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر اقدام نکند و یا با تشخیص وزارت و یا دستگاه اجرایی مرتبط، منابع دریافتی را در غیر مصادیق تعیین شده هزینه کند، به مدت دو سال از دریافت هر گونه خدمات بانکی از قبیل تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و سایر خدمات محروم شده و موظف به بازپرداخت منابع با نرخ ۲۴ درصد شامل ۱۸ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و ۶ درصد جریمه ، می‌شود.

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ