کد خبر: ۷۴۱۷۴۷۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
کد خبر : ۷۴۱۷۴۷۳
گروه : کرمان » کرمان
رییس سازمان امور مالیاتی کشور:

پارسا گفت: تمام مالیاتی که ماهانه در کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

رییس سازمان مالیاتی کشور

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، امیدعلی پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی کشور صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: انتظاری که از مجموع ارکان نظام می‌رود این است که در بحث مالیات همکاری کنند.

او با بیان اینکه مجموعه هزینه‌های عمومی کشور و حقوق و مزایایی که دولت می‌دهد، اعم از بازنشستگی، شاغل و مستمری ماهانه حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان است، گفت: تمام مالیاتی که در کشور به‌ طور مستقیم و غیرمستقیم جذب می‌شود ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی کشور با عنوان اینکه حدود ۸ درصد درآمد مردم در اختیار حاکمیت قرار می‌گیرد که صرف هزینه‌های کشور می‌شود، بیان کرد: در دنیا این عدد حدود ۳۰ درصد است.

او با اشاره به اینکه درآمد نفت هم کاهش پیدا کرده است و راهی جز درآمد‌های مالیاتی نیست، گفت: مردم باید هزینه‌های جاری اداره خودشان را به ‌نسبت درآمد، ثروت و مصرف خودشان پرداخت کنند.

پارسا با تأکید به اینکه مردم ما عدالت‌جو هستند و اگر ببینند در اخذ مالیات عدالت برقرار است همکاری می‌کنند، افزود: جرم فرار مالیاتی از بدترین جرایمی در دنیا است که گذشت ندارد و خیلی سختگیری می‌کنند، اما در کشور ما این‌گونه نیست.

او با ابراز اینکه یکی از مشکلات نظام مالیاتی کشور هوشمند نبودن آن است، گفت: تمام تراکنش‌های بانکی مردم در دنیا برای شفافیت‌سازی اقتصادی در اختیار حاکمیت است.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با یادآوری اینکه ما مجموع اطلاعات را در اختیار نداریم و این مسئله باعث فرار مالیاتی می‌شود، بیان داشت: تمام فروشگاه‌های کشور از بزرگ و کوچک طی دو سال آینده باید به سازمان مالیاتی وصل شوند.

او با اظهار اینکه تمرکز ما بر ۱۵ و ۲۰ درصد افراد بالای جامعه بر اخذ مالیات است، بیان داشت: انتظار می‌رود استان‌ها نیز در وصول مالیات با ما همکاری کنند.

پارسا با اعلام اینکه با سازمان برنامه و بودجه نیز هماهنگ کردیم و بودجه استان‌ها به وصولی مالیات آن‌ها وصل می‌شود، تصریح کرد: اگر استان‌ها می‌خواهند اعتبارات عمرانی آن‌ها افزایش پیدا کند باید در اخذ مالیات نیز وصولی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم 

انتهای پیام/ م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ