کد خبر: ۷۴۱۸۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
کد خبر : ۷۴۱۸۲۸۴

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان سهم این استان از بودجه امسال بوده که به لحاظ میزان و اعتبار بین ۳۱ استان، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مهرداد عرب اول رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان نیکشهر که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهارداشت: سهم اعتبارات عمرانی ۳۱ استان کشور حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۳.۶ درصد کل اعتبار می‌شود.

او  با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان به لحاظ میزان و اعتبار بعد از خوزستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده ادامه داد: این استان با وسعتی معادل ۹ استان باید این مبلغ را در آن تقسیم و توزیع کنیم و به واسطه آن شاخص‌ها هم ارتقا پیدا کند که کار بسیار سختی است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیاستگذاری ما در تقسیم و توزیع اعتبارات در سال ۹۹ بر مبنای خروجی مطالعات آمایش است که در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش به تصویب رسیده و قطعی شده و جزو مطالعات برتر کشور هم محسوب می‌شود.

او  با بیان اینکه چهار فصل راه، منابع آب، انرژی و عمران شهری و روستایی جزو پیشران‌های توسعه سیستان و بلوچستان بر اساس مطالعات آمایش سرزمین است افزود: توزیع اعتبار در این استان به گونه‌ای انجام شده که این چهار فصل تقویت شوند، البته این به معنای نادیده گرفتن سایر فصول نیست.

عرب اول اظهار داشت: درحوزه ردیف متوازن در سالجاری ۵۰ درصد این ردیف در اختیار ما و ۵۰ درصد ملی است که این موضوع باعث شد اختیارات شورای برنامه‌ریزی محدودتر و حدود ۳۳۰ میلیارد تومان در قالب اصلاح درصد از اختیارمان خارج شود.

او  با بیان اینکه از اعتبارات امسال در ردیف استانی ۷۱ درصد، ردیف متوازن ۲۰ درصد و حوزه راه‌های روستایی ۳۶ درصد تا این لحظه تخصیص اعتبار داشتیم خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار راه‌های روستایی در جدول استانی قرار گرفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۸۳ میلیارد تومان اخیرا بابت بازسازی راه‌های روستایی خسارت دیده از سیل به این استان ابلاغ شد.

او با بیان اینکه سند سواحل مکران نیز ابلاغ شده، تصریح کرد: این سند هشت ماده دارد که ماده ۶ آن ۱۲ فعالیت پیشرو در توسعه سواحل مکران را معرفی کرده است.

عرب اول افزود: ۲ هفته قبل ۱۸۳ میلیارد تومان از محل سواحل مکران به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد که ۱۵۷ میلیارد تومان آن مربوط به حوزه راه است.

او  اظهارداشت: این سند بالا دستی منطقه‌ای است که حوزه کرانه و پسکرانه را پوشش می‌دهد و توزیع اعتبارات برای پروژه‌های این حوزه با اتکا به این سند خواهد بود.

عرب اول با بیان اینکه تعهد سیستان و بلوچستان به سازمان برنامه و بودجه کشور اتمام ۵۹ پروژه تا پایان سال است افزود: تامین اعتبار بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان و تخصیص ۱۰۰ درصدی آن از سوی سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.

انتهای پیام/ع

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر