کد خبر: ۷۴۱۸۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۷۴۱۸۸۳۷

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده‌ مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده‌ مدیران سابق بانک مرکزی در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در این پرونده امید اسدبیگی و تعدادی از متهمان پرونده هفت تپه به عنوان متهم حضور دارند.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام ضمن اعلام رسمی جلسه دادگاه گفت: در حال حاضر جلسه دادگاه به صورت علنی برگزار می‌شود و متهمان پرونده عبارتند از امید اسدبیگی، مهرداد رستمی، مجتبی کحال زاده، جواد بصیرانی، مهرداد رستمی، اکبر لارنجامی، فرشاد طالبی، مهدی توسلی، سید رسول سجاد، محسن صالحی، سید محمد حسینی، فرزاد محمدی، اسدالله سیفی، شهریار دربانی، سید محمدرضا آل علی، موسی حسن زاده، محمدرضا قائدی، میثم فرجام، محمد نوری، محمد بیرانوند، سید وحید حسینی، حمیدرضا مخبر و رضا انصاری هستند.

در ادامه جلسه دادگاه مسعود شاه محمدی نماینده دادستان اظهار کرد: به دستور متهم امید اسدبیگی ۵۰ عدد سکه توسط وحید حسینی تهیه شد و در بانک مرکزی به سید رسول سجاد داده شده است، با توجه به عوارض کحال زاده مبنی بر پرداخت ۵۰ سکه برای دو ماه قبل دستگیری و ۲۰۰ سکه در سال قبل تهیه شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: اسد بیگی بابت قرارداد به محسن صالحی ۲۰۰ سکه داده است و در تحقیقات مشخص شد صالحی بیش از ۴۰۰ سکه از اسدبیگی گرفته است و طبق بررسی‌های انجام شده مشخص شد اسدبیگی ارتباط بسیاری با سجاد داشته است.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد

نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست و اسامی متهمان گفت: متهم ردیف اول پرونده امید اسدبیگی به اتهام پرداخت رشوه به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پرداخت سکه تمام بهار آزادی، پرداخت ۱۲ هزار دلار به متهم صالحی، پرداخت ۸۰۰ سکه تمام بهار آزادی به سید رسول سجاد، پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار به متهم صالحی، پرداخت مبلغ ۵۰ هزار دلار به متهم توسلی و جعل اسناد، جعل مهر، استفاده از اسناد مجعول با همکاری مهرداد رستمی، مجتبی کحال زاده و مرتضی منزوی متهم است.

وی افزود: متهم مهرداد رستمی به اتهام جعل اسناد رسمی و گمرکی به نام گمرک خرم آباد و استفاده جهت رفع تعهدات ارزی، متهم مجتبی کحال زاده به اتهام جعل اسناد و مهر شرکت خارجی، استفاده از اسناد مجعول با همکاری امید اسدبیگی و رستمی، پرداخت ۶۰۰ میلیون به رستمی، پرداخت ۲۰۰ میلیون به یک متهم دیگر و پرداخت و اعطای یک موبایل و اپل واچ به یکی دیگر از متهمان در پرونده متهم است.

نماینده دادستان تصریح کرد: متهم بصیرانی به اتهام جعل اسناد رسمی، استفاده از اسناد مجعول به نام شرکت معتمد پارسه با همکاری اسدبیگی و کحال زاده متهم است.

وی افزود: متهم اکبر لارنجامی به اتهام جعل اسناد عادی، جعل مهر شرکت خارجی برای ثبت سفارش متهم است. متهم فرشاد طالبی به اتهام دریافت رشوه به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار لار از اسدبیگی و ۱۳۰ میلیون تومان از کحال زاده متهم است. متهم مهدی توسلی به دریافت رشوه به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار از اسد بیگی و کحال زاده و ۴۱ سکه از افراد دیگر متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم حسن صالحی آزاد با تودیع وثیقه به دریافت رشوه به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، دریافت ۱۰۰ سکه و ۱۲ هزار دلار از اسدبیگی، دریافت ۵۰۰ میلیون تومان از اسدبیگی، یک میلیارد و ۲۰۰ هزار دلار از شهریار دربانی، دریافت ۵۰۰ میلیون تومان و ۳۲۴ دلار از موسی حسین زاده، یک دستگاه bmw ۳۵، سکه و یک دستگاه قهوه ساز از متهم آل علی، دریافت رشوه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از احسان تحیر و یک میلیون و ۴۸ هزار دلار متهم است.

وی افزود: متهم سید محمدرضا حسینی به دریافت مساعدت و رشوه، BMW برای محسن صالحی، متهم رضا انصاری اصیل به اتهام تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۵ میلیون درهم و ۵۰ هزار دلار از اسدبیگی، ۴۰۰ هزار دلار از شرکت هواپیمایی و ۲۵ هزار دلار بابت مسائل حسین‌ زاده متهم است.

نماینده دادستان گفت: فرزاد محمدی آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام پرداخت رشوه و انتشار به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان بابت رفع مسدودی کارت بازرگانی شرکت دنیای پارسه، اسدالله سیفی به اتهام رشوه دادن به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به محسن صالحی، شهریار دربانی به پرداخت رشوه به صالحی در قبال تغییر ریت ارزی بانک مرکزی که میزان ۶ میلیارد سود داشته است، متهم هستند.

سیدمحمدرضا آل علی به اتهام رشوه دادن به میزان یک دستگاه BMW و ۱۲۰ هزار دلار آمریکا و یک قهوه ساز به مبلغ ۵ میلیون تومان به محسن صالحی، ۱۵ سکه تمام بهار آزادی به سید رسول سجاد، حسین زاده به اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بورسی و ۳۲۴ دلار به صالحی، محمدرضا قائدی متواری به اتهام پرداخت رشوه به میزان یک دستگاه آپارتمان در یکی از کشور‌های اروپایی و ۳۰ هزار دلار بابت پرونده‌های کارگزاری به سیدرسول سجاد، میثم فرجام متواری به اتهام پرداخت رشوه سکه به رسول سجاد، محمد نوری به اتهام مساعدت در پرداخت رشوه به مدیران دولتی بابت شرکت هفت تپه و اسدبیگی، محمد بیرانوند مساعدت در پرداخت رشوه ۲۰۰ میلیون تومانی به فرزاد محمدی، سید وحید حسینی به پرداخت رشوه به ۵۰ پرسنل بانک مرکزی، یک گوشی و ساعت اپل، محمدرضا مخبر به اتهام غصب عنوان بر خلاف حق ادعای نفوذ در بانک مسکن و دریافت یک خودرو لگسوز از اسدبیگی متهم هستند.

نماینده دادستان ادامه داد: بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک اقتصاد نوین، بانک مسکن و بانک سرمایه از شاکیان پرونده هستند.


بیشتر بخوانید


شاه محمدی گفت: متهم امید اسدبیگی ارتباط بسیار نزدیکی با دو نفر از مدیران اداره اموال بین‌الملل بانک مرکزی به اسامی محسن صالحی و سید رسول سجاد داشته و گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان تهران نشان از ارتباطات غیرمتعارف متهم امید اسدبیگی با سید رسول سجاد دارد.

پرداخت رشوه برای اخذ ارزهای دولتی جهت واردات خط تولید

وی اقزود: در زمان تعطیلی بانک مرکزی، امید اسدبیگی یکی از افرادی بوده که به دفتر متهم سید رسول سجاد رفت و آمد داشته و گزارش سازمان اطلاعات سپاه نشان از آن دارد که متهم امید اسدبیگی جهت کارگزاری بانک مرکزی و تخصیص نوع ارز‌های دولتی برای واردات خط تولید شرکت رشوه‌هایی را به متهم رسول سجاد پرداخت کرده است.

شاه محمدی با اشاره به اظهارات متهم مجتبی کحال‌ زاده گفت: این متهم به صراحت گفته شرکت معتمد پارسه و امید اسدبیگی در موارد متعدد مبالغی را به صورت سکه و ارز به مدیران بانک مرکزی از جمله رسول سجاد و محسن صالحی پرداخت کرده‌اند، به طوری که یک مرتبه تعداد ۵۰ عدد سکه تمام بهار آزادی به دستور امید اسدبیگی توسط یکی از مدیران خود به نام سید وحید حسینی تهیه و در بانک مرکزی تحویل رسول سجاد شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم کحال‌ زاده در اقاریر خود از پرداخت ۵۰ عدد سکه تمام بهار آزادی برای دو ماه قبل از دستگیری و ۲۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی از سال ۹۱ تا ۹۶ و همچنین اینکه امید اسدبیگی بابت قرارداد کارگزاری تعداد ۲۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی به متهم محسن صالحی داده، گفته است.

وی بیان کرد: رسول سجاد چندین مرحله از متهم امید اسدبیگی بیش از ۴۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده و طبق بررسی‌های صورت گرفته متهم امید اسدبیگی ارتباط نزدیکی با رسول سجاد و محسن صالحی داشته است.

شاه محمدی گفت: متهم رسول سجاد نسبت به دریافت تعداد زیادی سکه بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی اقرار کرده است. رسول سجاد گفته که تعداد ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی از امید اسدبیگی دریافت کرده و ۵۰۰ سکه را فروخته است.

نماینده دادستان ضمن اشاره به عملکرد صالحی گفت: متهم محسن صالحی با به خدمت گرفتن افراد و ایجاد دفتر پوششی تحت عنوان کارگزاری بورس، با کارگزاران بانک مرکزی در این خصوص جلساتی داشته است؛ همچنین مشخص شد محسن صالحی یک ماه قبل از بازداشت از یکی از کارگزاران بانک مرکزی یک دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دریافت کرده که سند خودروی خود به نام شوهر خواهرش یعنی محمدرضا حسینی است که این خودرو شناسایی و توقیف شد.

نماینده دادستان افزود: طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شد محسن صالحی به عنوان یکی از مدیران بانک مرکزی از زمانی که سرپرستی یکی از اتاق‌های بانک مرکزی را برعهده گرفت، افرادی که به او مراجعه داشتند و او ارتباطات ناسالمی را برقرار کرده و مبالغ نامشروعی را به صورت وجوه نقد و وجوه ارزی و دلاری و سکه‌های تمام بهار آزادی، املاک متعدد و ماشین‌های مدل بالا برای خود تحصیل و از ضعف نظارت سیستم بانکی استفاده می‌کرد.

در ادامه جلسه دادگاه متهم اسدبیگی با قرار گرفتن در جایگاه مخصوص گفت: عوض آن که مدال افتخار گردن من بیندازید که یک جوان در حال کار است، من را اینجا آورده‌اند. آقای قاضی سیستم نظام مالی کشور فراتر از فساد است و هر وقت که بخواهند کارکنان را مجبور به فساد می‌کنند. من وام نگرفتم و فقط هفت تپه را با هزاران مشکل خریدم.

متهم اسدبیگی ادامه داد: پشت هفت‌تپه جاسوس و خائن است، این‌ها می‌خواهند شرکت را نابود کنند، در همین شرایط من ۲۴ میلیارد تومان حقوق پرداخت کردم و کارگر من با وجود آن که حقوق گرفته است، ۲۵ روز است که سر کار نمی‌رود. شرکت دارد از هم پاشیده می‌شود و همه پروژه‌های من در حال نابودی هستند، پشت این قضیه ۲۰ نفر هستند که هر روز برای من مشکل ایجاد می‌کنند، آن‌ها چه کسانی هستند که برایشان اینجا هتل و بلیت هواپیما گرفته می‌شود و می‌آیند و در دادگاه می‌نشینند و وقتی به آنجا می‌روند، علیه من مقابل کارگران می‌گویند که اسدبیگی دزد است.

وی ادامه داد: آقای قاضی به من کمک نکنید، به ۱۱ هزار نفر کارگر شرکت کمک کنید. اصلاً به خاک می‌روم، اما شما اجازه ندهید شرکت نابود شود، این ۲۰ نفر می‌خواهند شرکت به دولت بازگردد و مشکلات امنیتی ایجاد کنند، حقوق فقط یک ماه است که پرداخت نشده، اما شرایط طور دیگری گفته می‌شود.

مسعودی مقام گفت: درباره جعل صحبت کنید.

متهم اسدبیگی گفت: هیچ مهری از دفتر من پیدا نشده است.

در ادامه جلسه شاه محمدی نماینده دادستان گفت: در دو مرحله جعل انجام شده یکی ثبت سفارش و دیگری جعل که با همکاری رستمی صورت گرفته است و ذینفع این جلسه شما بوده‌اید.

شاه‌ محمدی گفت: مرز‌های افتخار در دادگاه‌های مفاسد اقتصادی در حال جدا شدن است، شما می‌گویید که باید به گردن من مدال بیاندازید، اما اگر کار درست انجام می‌دادید هیچ گاه برایتان کیفرخواست صادر نمی‌شد، شما می‌خواهید پرونده تان را به حاشیه ببرید، هیچ نگاهی از نظر من در این پرونده وجود ندارد.

وی ادامه داد: شما در تحقیقات مقدماتی گفتید که ۴۰۰ سکه‌‌ وکیوم شده‌ای که به صالحی داده‌اید از صرافی امین اسدبیگی پسر عموی شما پرداخت شده است.

اسدبیگی گفت: بنده کارگزار رسمی بانک مرکزی بودم و طبق قرارداد کارگزاری که بسته بودم، تلاش داشتم تا بتوانم منابع مسدود شده ارزی کشور را وارد کشور کنم و قرار بود بنده یک ضمانت تعهد پرداخت را به بانک مرکزی پرداخت کنم و در ازای آن ارز بگیرم و کار کارگزاری انجام دهم.

وی ادامه داد: بنده ارتباط خاصی با صالحی و سجاد نداشتم و میزان کار کارگزاری بنده ۰.۳ و حتی ۰.۲ زیر قیمت کارگزاری دیگران بود.

وی افزود: بعد از آن که با بحرانی روبرو شدم، برای پرداخت حقوق پرسنل خود تنها راهم آن بود که از این ضمانت نامه استفاده کنم؛ لذا یورو‌های بانک مرکزی را برای حقوق مصرف کردم، موضوعی که در آن زمان جرم نبود.

این متهم مدعی شد: بعد از آن نزد سجاد رفتم و گفتم ضمانت‌نامه من اجرایی نشود و ضمانت من را نگه دارید، زیرا پول‌هایم به مشکل برخورد کرده است، لذا به من ضمانت دهید تا یورو شما را برگردانم. سجاد نیز به من گفت چند روزی را به شما مهلت خواهیم داد؛ اما سود پول را به نرخ روز حساب می‌کنیم، لذا ضمانت‌نامه بانکی را برای من نگه داشتند و سودش را حساب کردند، اما با توجه به بالا رفتن ارز بنده ۴۰ میلیارد تومان پرداخت کردم و ۳۰ میلیارد تومان ضرر کردم؛ سجاد چه تخلفی برای من انجام داده که من بخواهم به او رشوه بدهم؟

متهم اسد بیگی درباره ارتباط خود با صالحی گفت: روزی صالحی به من گفت می‌خواهی برایت سهام بخرم، چرا که من می‌توانم برایت کد بورسی بگیرم، لذا من یک و نیم میلیارد تومان با او معامله کردم و سهام بورسی خریدم، اما زمانی که در پرداخت حقوق با پرسنل خود با مشکل روبرو شدم، از او خواستم سهامم را بفروشم که ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ضرر کردم، لذا بینمان اختلاف حساب پیش آمد.

کیف حاوی ۴۰۰ سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان کیفی پر از سکه را نشان داد و گفت: کتمان کافی است، این‌ها قریب به ٤٠٠ سکه است که بسته بندی سکه‌ها مربوط به صرافی پسرعموی شما است؛ این سکه‌ها از منزل سجاد و صالحی کشف شده‌اند.

وی افزود: کحال زاده گفته اسدبیگی به ما گفته بود به بانک مرکزی سکه دهید، ما هم در مراحل مختلف رشوه دادیم.

نماینده دادستان درباره ضمانت نامه بانک سپه متهم اسدبیگی گفت: اسدبیگی کارگزاری است که اول ارز گرفته و بعد از پروسه چند ماهه بخشی از ارز را تحویل داده و بعد از آن ضمانت نامه اجرایی شده است.

در ادامه متهم اسدبیگی درباره سکه‌ها افزود: این صرافی متعلق به عمو و پسرعموی من است که افراد با سابقه‌ای هستند و در بهترین نقاط کشور صرافی دارند. بسیاری از افراد با آن‌ها کار می‌کنند، اما نمی‌توان به صرف اینکه برچسب صرافی پسرعموی من بر این سکه‌ها خورده من با این صرافی ارتباط دارم.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: بسیاری از پولشویی‌های شما به واسطه همین صرافی صورت گرفته است.

شاه محمدی گفت: امروز با افرادی مواجه هستیم که رشا را قرض یا سرمایه گذاری در بورس می‌دانند.

در ادامه جلسه قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: سکه‌ها از کجا کشف شده‌اند؟

نماینده دادستان گفت: ایشان زمانی که بازداشت بودند خودشان با همسرشان تماس گرفتند و گفتند ۴۰۰ سکه باقی‌ مانده را بیاورید.

متهم سجاد گفت: تمام این سکه‌ها برای من نبود، ۴۰ عدد از آن‌ها برای پسرم بوده است.

قاضی مسعودی مقام گفت: پسر شما چه کاره است؟

متهم سجاد گفت: کارمند بانک مرکزی است.

قاضی مسعودی مقام گفت: بقیه چطور و از کجا آورده شده است؟

متهم سجاد گفت: برای خودم بوده است، شب عید در بانک به ما عیدی می‌دادند و مابقی را خودم گرفتم.

قاضی مسعودی مقام گفت: درآمد شما چقدر است؟

متهم سجاد گفت: سالی ۳۰۰ میلیون تومان.

در ادامه جلسه دادگاه سید رسول سجاد به اتهام دریافت رشوه ۸۰۰ سکه تمام بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی، دو قطعه شمش طلای ۱۰۰ گرمی از متهم سیفی، دریافت سکه تمام بهار آزادی از متهمان آل علی، فرجام، حسین زاده و عامری و همچنین یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۷۰۰ هزار دلار از متهم محمدرضا قائدی و همچنین دریافت ۳۰ هزار دلار در قالب مستر کارت و ویزا کارت از محمدرضا قائدی در جایگاه مخصوص قرار گرفت و گفت اتهامات را قبول ندارم، اینجانب مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی بودم و مدیر کل نبودم، برای اثبات نگرفتن رشوه باید یک سری مسائل محرمانه بانک مرکزی را ارائه کنم.

قاضی مسعودی مقام گفت: من فکر نمی‌کنم مسائل رشوه و گرفتن آپارتمان از این حرف‌های محرمانه باشد و ربطی به مسائل سری بانک مرکزی داشته باشد.

متهم سجاد پاسخ داد: آپارتمان نگرفته‌ام و آپارتمان وجود خارجی ندارد.

وی با اشاره به اسدبیگی گفت: اسدبیگی را مدیر حراست وقت بانک مرکزی به ما معرفی کرده است. من هیچ کارگزاری‌ای معرفی نکرده‌ام. در برج ۶ یا ۷ سال ۹۵ اولین جلسه ما با اسدبیگی برگزار شد؛ در آن جلسه ادعا کرد کار‌های مختلفی انجام می‌دهد و قصد دارد با بانک مرکزی روابط کارگزاری داشته باشد. در آن جلسه توافق شد اسدبیگی ۱.۷ کارمزد دریافت کند، البته این امر در حالی بود که آخرین مصوبه کمیته تأمین اسکناس برای تأمین درهم امارات کامزد ۲ درصد بود.

متهم سجاد گفت: اسدبیگی در نتیجه این قرارداد ۱۳۸ میلیون درهم طی ۷ فقره به حساب بانک مرکزی واریز کرد، بعد از این واریزی توسط اسدبیگی ما به او یورو یا لیر دادیم.

وی افرود: اگر ۰.۳ کارمزد روی ۱۳۸ میلیون درهم حساب کنید، معادل ریالی آن چیزی حدود ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود؛ یعنی من با هنر خودم به نمایندگی از کمیته تأمین بانک مرکزی ۴۰۰ میلیون تومان به نفع بیت‌المال و به ضرر اسدبیگی کار کردم. مگر من جرأت می‌کردم به اسدبیگی بگویم ۲۰۰ سکه به من بده، اسدبیگی از طریق مدیر حراست بانک مرکزی به من معرفی شده بود.

متهم سجاد ادامه داد: اسدبیگی از ما تقاضای ضمانت‌نامه کرد و ما موضوع را به معاونت ارزی بانک مرکزی منتقل کردیم و با امضای معاونت ارزی بانک مرکزی به مدیرعامل وقت بانک سپه نامه زدیم و اعلام کردیم شرکت آریا به مدیریت امیداسدبیگی تقاضای ضمانت‌نامه بدون قید و شرط در بانک مرکزی را دارد. نهایتا اواخر سال ۹۵ ضمانت‌نامه به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان از طرف بانک سپه ارجاع شد و اسدبیگی در قالب این ضمانت‌نامه شروع به کار با کارمزد ۰.۲ کمتر از دیگران کرد، اسدبیگی با کارمزد ۰.۳ منابع وون ما را آزاد می‌کرد. من و کمیته تأمین اسکناس هیچ امتیازی برای اسدبیگی لحاظ نکردیم. اسدبیگی ۵۰۰ میلیون دلار برای ما منابع جابجا کرد.

وی ادامه داد: در تاریخ ۹۶.۰۸.۰۴ آخرین مبلغ را به حساب اسدبیگی واریز کردیم. در آن موقع از مشکلات اسدبیگی در شرکت هفت تپه خبر نداشتیم. اسدبیگی را تحت فشار گذاشتیم که باید پول را به بانک مرکزی برگرداند. اسدبیگی گفت پول در بانک اسپانیا مانده است، در اوایل برج ۹ پس از آن که حدود یک ماه به اسدبیگی فرصت داده بودیم. موضوع را به مقامات بالاتر یعنی مدیر کل بین‌الملل وقت بانک مرکزی گزارش دادیم و این مقام به ما نامه زد که به اسدبیگی تعهدات قراردادی‌اش را متذکر شویم؛ اما بعد از نامه ما، باز هم اسدبیگی اقدامی برای تسویه حساب نکرد. نهایتا با گزارش آخر دستور معاونت ارزی بانک مرکزی برای اجرا گذاشتن ضمانت نامه اسدبیگی اجرا شد و مبلغ ۷۰ میلیارد تومان که شامل مبلغ ضمانت‌نامه اسدبیگی بود از حساب او در بانک سپه برداشت شد.

متهم سجاد گفت: ما در به اجرا گذاشتن تعهدات اسدبیگی و استرداد حق بیت‌المال هیچ مسامحه‌ای انجام ندادیم.

متهم سجاد افزود: هیچ چیزی از منزل من کشف نشده است، هر آنچه که بوده خودم گفته‌ام و یا تحویل داده‌ام. زمانی که افراد نزد من می‌آمدند سکه‌هایی به من می‌دادند که من بعد از رفتنشان متوجه می‌شدم که در داخل کیف سکه است. کار خاصی برای کسی انجام نداده‌ام و هر آنچه که صورت گرفته تصمیم کمیته بوده است. من از کسی رشوه نگرفته‌ام و همواره حق بیت المال را در نظر می‌گرفتم.

وی افزود: در دوران تصدی مدیریت اداره بین الملل، میلیارد‌ها تومان و میلیون‌ها دلار به نفع بیت المال کار کرده‌ام و باور نداشتم این سکه‌ها رشوه هستند، چرا که اصلا امتیازی به کسی ندادم.

این متهم در ادامه درباره اخذ آپارتمان گفت: هیچ مستندی وجود ندارد که برای بنده آپارتمانی خریداری شده است، چرا که اصلا آپارتمان وجود خارجی نداشت، همچنین اسنادی که گفته می‌شود به بنده ۳۰ هزار دلاری که از آقای قائدی گرفتم را نشان دهید، چرا که من خطایی نکردم.

در ادامه این جلسه، نماینده دادستان گفت: اقدامات مجرمانه و تخلفات پرونده دادگاه امروز مربوط به دوره قبل بانک مرکزی است و بانک مرکزی در حال حاضر حمایت و همکاری خوبی را در فرآیند رسیدگی و کشف حقیقت داشته است.

وی گفت: آقای سجاد می‌گوید در تفاهم‌نامه‌های قراردادی کارگزاری نقشی نداشته است، در حالی که استعلام شده و پاسخ آمده است شما با کارگزار صحبت می‌کردید که کارمزد چقدر باشد، شما در بانک مرکزی سمت داشته‌اید.

در ادامه نماینده دادستان با نشان دادن کیف رشوه‌هایی که پر از سکه بود، گفت: مقداری از این سکه‌ها برای شما و مقداری از آن برای متهم صالحی است، خود شما گفته‌اید ۸۰۰ سکه گرفته‌ام، شما مسئول مستقیم تفاهم‌نامه بوده‌اید. شما مدیر بین الملل بانک مرکزی بوده‌اید، در فضای مجازی با متهم اسدبیگی چت‌هایی داشته‌اید، اسدبیگی به شما می‌گوید اگر شما را نداشتم من را دراز می‌کردند. چطور می‌گویید کاری نکردم در حالی که ۸۰۰ سکه دریافت کرده‌اید، در حالی ضمانت‌نامه منقضی شده بود، شما باید آن را به اجرا می‌گذاشتید، چرا برای شما لوکیشن محل کار خود را فرستاده است، چه نیازی بود که یک مدیر ارشد بانک مرکزی، لوکیشن بگیرد.

در ادامه یک کلیپ از اقاریر متهم سجاد پخش شد، در این اقاریر متهم سجاد می‌گوید در عید ۹۶ اسدبیگی تقویمی به او داده است که متوجه می‌شود تعدادی سکه در آن بوده است، متهم سجاد در این کلیپ اقرار می‌کند که یک بسته دیگری اسدبیگی به او می‌دهد که ۱۵۰ سکه در آن قرار داشته است، متهم سجاد می‌گوید این مسئله چندبار اتفاق افتاده است، اما اعلام می‌کند که در مجموع ۷۰۰ تا ۸۰۰ سکه به او داده شده است، در این کلیپ مشخص می‌شود ۲۴۰ سکه وکیوم صرافی اسدبیگی بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: بر اساس اقاریرتان ۷۰۰ تا ۸۰۰ سکه از اسدبیگی دریافت کرده‌اید، متهم اسدبیگی از شما می‌خواهد که زمان اجرای ضمانت‌نامه‌ها را به تعویق بیاندازید و از شما طلب استمداد می‌کند و استمداد او لبیک گفته می‌شود و اجرای ضمانت‌نامه به تعویق می‌افتد.

نماینده دادستان گفت: اسدبیگی برای پر کردن وجه ضمانت نامه در بانک سپه یک تسهیلات ریالی را تحت عنوان تسهیلات خرید از بانک کشاورزی دریافت می‌کند. این تسهیلات به بانک سپه منتقل می‌شود و بر مبنای ضمانت نامه‌ای که بعد از مدت‌ها در بانک مرکزی به اجرا گذاشته شده بود مجددا پیگیری می‌شود و وجه ریالی آن توسط بانک مرکزی برداشت می‌شود. یعنی حتی این ارز‌هایی که اسدبیگی گرفته بود ارز تحویل نداد، بلکه ضمانت نامه اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: اسدبیگی کارگزار بانک کشاورزی بود و قرارداد کارگزاری داشت. اسدبیگی تضمین‌هایی از جمله ضمانت ۷۰ میلیارد تومانی بانک سپه را ارائه داده بود. اگر سجاد و همکارانشان در اداره بین الملل بانک مرکزی قبل از اینکه این تسهیلات ریالی در بانک کشاورزی به اسدبیگی داده شود در خصوص ضمانت نامه اقدام می‌کردند و آن را به اجرا می‌گذاشتند، مطمئنا به اسدبیگی تسهیلات ریالی پرداخت نمی‌شد تا بر بدهی‌های عمده او در شبکه بانکی کشور افزوده شود. امروز اسدبیگی به یک میلیارد و ۴۰۰ و اندی میلیون دلار اخلال ارزی متهم است. او ارز می‌گرفت و کالا نمی‌آورد.

وی همچنین در خصوص حمایت سجاد از اسدبیگی در خصوص دو ثبت سفارش دیگر نیز توضیح داد و گفت: این دو ثبت سفارش با پروفرم‌های ساختگی مربوط به شرکت دنیای معتمد پارسه است، برای این دو ثبت سفارش ۳۲ میلیون دلار گرفته شد و متأسفانه در بازار آزاد به نرخ آزاد فروخته شد.

در ادامه جلسه دادگاه، فیلمی در خصوص اعمال نفوذ سجاد پیرامون تخصیص چند میلیون دلار ارز دولتی برای واردات قطعات کارخانه به امید اسدبیگی به نمایش درآمد.

نماینده دادستان گفت: سکه‌هایی که در فیلم مشاهده کردید همین سکه‌هایی هستند که اینجا در جلسه دادگاه به نمایش گذاشته شدند. این سکه‌ها مربوط به صرافی هیتال است که متعلق به آقای آل علی از دیگر کارگزاران بانک مرکزی است.

نماینده دادستان در ادامه گفت: در ثبت سفارش واردات قطعات تولید نیشکر از چغندر قند قریب به ۳۴۰ میلیون دلار از بانک مرکزی به حساب شرکت دنیا معتمد پارسه واریز می‌شود؛ در اینجا شرکت صادر کننده اعلام می‌کند که این پروفرم‌ها که از طرف من در این قرارداد صادر شده، جعلی هستند.

نماینده دادستان بیان داشت: در پیام‌های رد و بدل شده میان اسدبیگی و سجاد، اسدبیگی به سجاد می‌گوید این ۲ ثبت سفارش من انجام نمی‌شود و سجاد پیگیری می‌کند و ارز دولتی به اسدبیگی تحویل داده می‌شود. در پیام‌های دیگر اسدبیگی به سجاد، شاهد هستیم که اسدبیگی می‌گوید کل بانک مرکزی را شکر می‌دهم. دستور بدهید تریلی بار کنم و شکر به بانک مرکزی انتقال دهم. در اینجا سجاد به اسدبیگی می‌گوید، چون واردات مربوط به ماشین‌ آلات است با یک ثبت سفارش نمی‌توان به آن ارز تخصیص داد، لذا برای این ارزی که اسدبیگی برای واردات ماشین آلات دریافت می‌کند، ۶۰۰ و اندی میلیون دلار ثبت سفارش صورت می‌گیرد که ۳۴۰ میلیون آن در بانک کشاورزی توسط اسدبیگی دریافت می‌شود.

در ادامه جلسه دادگاه متهم رسول سجاد، گفت: معاون ارزی بانک مرکزی نامه زد و اعلام کرد که ضمانت‌نامه به اسدبیگی تعلق گیرد، بدون دستور معاون ارزی اصلا نمی‌شد این کار را کرد؛ بنابراین من هیچ یک از این اقدامات را به صورت انفرادی انجام ندادم و همه این اقدامات با حضور اعضا انجام شده است.

قاضی مسعودی مقام از متهم سجاد پرسید: آیا در زمانی که سکه هم دریافت می‌کردید با حضور اعضا بوده است؟

متهم سجاد پاسخ داد: آن سکه‌ها عیدی بودند و برای عیدی، تنهایی می‌آمدند.

قاضی گفت: آن که شما از آن به عنوان عیدی تعبیر می‌کنید، در قانون تعریف دیگری دارد.

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: سوال ما از متهم سجاد این است که چرا وقتی تاریخ ضمانت‌نامه‌های اسدبیگی منقضی شد، در خصوص به اجرا گذاردن آن‌ها اقدام نکرد.

سجاد گفت: من نمی‌دانستم چه زمانی ضمانت‌نامه اسدبیگی منقضی می‌شد؛ ما ضمانت‌نامه او را برای حفظ حقوق بیت‌المال تمدید کردیم.

قاضی از متهم سجاد پرسید: چرا برای حفظ حقوق بیت‌المال ضمانت‌نامه را اجرا نکردید؟

متهم سجاد پاسخ داد: پول در بانک گیر کرده بود. در شرایط تحریم وقتی پول کارگزار ما گیر می‌کند ما به او فرجه می‌دهیم. ما سیاست چماق و هویج را در برابر اسدبیگی اجرا کردیم، چون می‌خواستیم او تا می‌تواند به حساب بانک مرکزی درهم واریز کند.

این متهم ادامه داد: اتهام من در مدتی چیز دیگری بوده است.

قاضی خطاب به متهم گفت: همسر شما چند سکه داده است؟

این متهم گفت: ۲۶۴ سکه.

نماینده دادستان خطاب به متهم اظهار داشت: ۳۰۰ و خرده‌ای سکه بوده است.

قاضی خطاب به این متهم تأکید کرد: بعضی از اقاریر شما با اسناد مکشوفه مطابقت دارد، اگر مطابقت نداشت حرف شما صحیح بود.

قاضی خطاب به متهم سجاد گفت: اگر این سکه‌ها را خودتان و پسرتان خریداری کردید، اسناد آن را برای ما بیاورید تا مشخص شود از کجا سکه خریدید.

در پایان قاضی مسعودی مقام ختم جلسه را اعلام کرد و گفت: ادامه جلسه پرونده حاضر، در ساعت ٩:٣٠ صبح روز چهارشنبه ٢٥ تیرماه ٩٩ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸
در انتظار بررسی: ۰
یا مهدی
|
United States
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
این خانه از پای بست ویران است،این مملکت درست بشو نیست که نیست،مگرسلطان سکه و....رواعدام کردندمشکلات حل شد،تنهاامیدنجات مردم ایران ازاین اوضاع ظهورحضرت بقیه الله الاعظم(عج)است.
چه گوارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
چه مملكت گلي
مسئولين ياران امام زمان عج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
چرا قوی قضایی به فوتبال ورود نمی کند خواهشن ورود کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
قوی قضایی فوتبال بلد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تو مملکت اسلامی چه بخور بخوره
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
همه چاق شدن
روزبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
خدایی خودتون خجالت نمیکشین من یه جوان برا هر ده میلیون یه ضامن میخوان بعد باید پولم ۶ ماه بخوابه بعدش وام بدن شما چطور این پولارو از بانک ها میگیرین
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بلد نیستی روزبه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
روزبه بدو برو پولتو بیدار کن شام حاضره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ای کاش قضات ما نهج البلاغه را در مورد دزدان واختلاسگران وکسانیکه دست درازی به اموال بیت المال دست درازی کردند خوانده باشند ای کاش هرمسئولی که میخواهد بر منصب قدرت بنشیند امتحان نهج البلاغه بدهد مانند کنکور یاعلی جانم به قربانت افسوس کتاب مقدست فقط تزئین کتابخانه ها ی خانه هایمان شده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
خوانده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ای کاش قضات ما نهج البلاغه را در مورد دزدان واختلاسگران وکسانیکه دست درازی به اموال بیت المال دست درازی کردند خوانده باشند ای کاش هرمسئولی که میخواهد بر منصب قدرت بنشیند امتحان نهج البلاغه بدهد مانند کنکور یاعلی جانم به قربانت افسوس کتاب مقدست فقط تزئین کتابخانه ها ی خانه هایمان شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
ای کاش قضات ما نهج البلاغه را در مورد دزدان واختلاسگران وکسانیکه دست درازی به اموال بیت المال دست درازی کردند خوانده باشند ای کاش هرمسئولی که میخواهد بر منصب قدرت بنشیند امتحان نهج البلاغه بدهد مانند کنکور یاعلی جانم به قربانت افسوس کتاب مقدست فقط تزئین کتابخانه ها ی خانه هایمان شده
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
اینقدر از این کیف های جادویی در ابعاد مختلف هست در آدرس های گیرنده مختلف هست
امیر
|
Germany
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
اطرافیان آقای روحانی را در سمتهای دولتی ، خوب ردیابیشون کنین که فساد در این دولت بیداد کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فقط و فقط و فقط اعدام اون هم در رسانه نشون بدین تا درس عبرت بقیه دزدا بشه اگه راست میگین و میخوایین عدالت رعایت بشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
راست نمیگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بهترین درس تربیت معلم بدترین درس بانکی سه سال اول کارش به اندازه دویست سال معلمی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بنظرم جفت دستاشونو قطع کنن همرو بعدهمرو تو چاردیواری کنار هم بزارن دورشونو دیوار وفنس بکشن جلودید عموم بزارنشون از بالا براشون نون خشک پرت کنن
V
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
چرا کسی حاظر نیست پیگیری و اعلام کنه که ریشه و سابقه این مدیران فاسد کجاست و قبل تو کدوم ارگان بودند و از کجا و چه اشخاصی حمایت میشوند.
همشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
وقتی دزدی میلیاردی میکنند وپیش خودشون میگن اگه هم لو رفتیم ا خرش چند سال زندانیه هر مسئولی وسوسه میشه بختش رو امتحا ن کنه
اما اگه اعدام بشه کسی جرات نمیکنه .قوه قضائیه تا کی میخواد ابکی برخورد کنه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خدایییییییش آبادباشی ایران ازمافرزندان خوددلشادباشی ایران

.........شهداواقعا شرمنده ایم .....
افسوس به حال خودمون افسوس به کجا داریم میریم واقعا مملکت اسلامی مملکت امام زمان /ع/امام زمان.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بانک کشاورزی مناطق یک بررسی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خدایا خودت حاج آقا رئیسی این مرد بزرگ زدفسادبرای ملت ماحفط کن تاظهورامام زمان خودحافظ این سرباز
امام خامنه ای باش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
چقدرپول
خدایاچندی گیراون اومده که این همه رشوه داده
خدایاچه خبره ....
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فقط و فقط اعدام حتی زن و بچه های آنها که با پول من تو دارن راست راست راه میرن و به همه میخندند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بازنشستگان فرهنگی یک مهر افزایش حقوق نبود پاداش بازنشستگی ندادید پول طبری بدین بازنشستگان فرهنگی یک مهر بعد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
قراداد۲۵ساله باچین وروسیه شکست عملی تحریم است دشمنان نگران ازرفع تحریم میخان مردم را بجان هم بیندازن وبا انفجارهای ساختگی میخان چین و روسیه رابترسانند.چین وروسیه کمر همت برای نابودی دلار وابوهت پوشالی آمریکا راکلید زدن آینده به نفع ملت وجوانان ایران است کیش وقشم اروپای دیگر برای رفتن به مالزی واروپا تحمل کنید اروپا کیش وقشم تمام کلاهای خارجی ارزان درکیش.وحشت به جان آمریکا.فرانسه.انکلیس.اسرائیل.آلمان.عربستان به کمک معاندین به طرفداران داخلی خود خط میدهند.قرارداد۲۵ساله شکست بزرگ برای فرانسه برای انگلیس وآمریکا واسراییل وعربستان.جوانان وهموطنان مواظب باشید اشتباه ۱۳۹۲راانتخاب نکنید حضرت آقا قول روزهای طلایی دادن. درپیش است خونسرد باشید.یکسال سخت درپیش رو است چون میگذرد غمی نیست.
پاسخ ها
قلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
زرررررررررررررررررشک . زهی خیال باطل ....تو از کجا میخوری . تحریم ها یا ......
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بابا ابوهت.....نکن اینکارا رو با خودت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
کیف من هزار تومن نداره کیف اینا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
آیا با این همه فسا د در دستگاه دولتی آیا مردم باید چقدر نکاه این سوداگری کنند تا کی باید فساد باشد با این سازمان مسول چرا برای همیشه جلوی این اختلاس ها گرفته مردم باید از درآمدشان جبران کرسی بوجه دولت واین مسولین فاسد بدهند
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تورم توسط بالا پایین رفتن سکه و ارز که دست دولت
هست ايجاد میشه و این باعث بی ارزش شدن ریال میشه
که نظم اقتصاد را بهم میریزه
و همش تحریم را بهانه می کنند
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تا زمانی که نقدینگی کنترل نشود و حذف نقدینگی اعم از ارز ، سکه ، طلای گرمی و ریال در دستور کار قرار نگیرد همین آش و همین کاسه است .
ناشناس
|
Spain
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
همین کم بود که این دلقک ها به یکدیگر "قهوه ساز" پنج میلیون تومانی هدیه دهند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بایدچندتارواعدام کنندتاحساب کاردست همه بیاد اگه نکنند حساب کاردست هیشکی نمیادبایدقانون رعایت کنندهمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
این هاواقعاخجالت نمیکشن این همه کلاهبرداری دزدی اختلاس خداخیری به اقای رئیسی بده مجرم هاروسریع دستگیرمیکنه خداکنه همه مثه ایشون باشن خداکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اينا اينهمه خوردن اعدام نميشن ولي يه نفر به جرم مشروب خواري اعدام ميشه
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
یکی آز اين کيف هارو بدین من
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تو صف زیادن داداش به من و شما نمیرسه چون بند پ نداریم
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
بقران بخدا اگه پولای این مفسدا و طبری و دار دسته اش به مردم کل کشور بدن و کشور برای یک یا دو ماه قرنطینه کنن کفاف میکنه همین که کشور به باد فنا رفته وقتی اینقدر دارن دزدی میکنن
پاسخ ها
من و ما
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
فک کردی الان اینارو بگیرن ازین همدستاشون به من و تو میدن ؟؟؟؟؟
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
یک مشت دزد بی همه چیز.......!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
دزد چیه مسعود?
تورم توسط بالا پایین رفتن سکه و ارز که دست دولت
هست ايجاد میشه و این باعث بی ارزش شدن ریال میشه
که نظم اقتصاد را بهم میریزه
و همش تحریم را بهانه می کنند
سامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
جوانهای ما برای یک وام ده تا بیست میلیونی ازدواج یا کسب و کار صد جور معلق میزنن اخر سر هم دستشون به جایی بند نمیشه اما این از خدا بی خبرها جوری از ۷۰۰ , ۸۰۰ تا سکه حرف میزنن که انگار پول خرد ته جیبشونه که میخان صدقه بدن .
اگر در زمان صدور حکم قطعی مصلحت اندیشی و فامیل بازی درنیار و صد تا از این دانه درشتهای در مسند قدرت را اعدام بکنن باز ببینیم کسی جرات میکنه دست درازی بکنه به اموال بیت المال
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
کارمندتوزندان بخاطرسکه ۱۲میلیونی حرامه تصویب کنیدبه سکه درسال ربع سکه تصویب اعدام نمیکنیدچرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
قوه قضاییه تشکر
رییسی تشکر
اشدمجازات براشون لطفا
پس گرفتن کامل وهمه اموال دزدی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اشدمجازات براشون لطفا??مجازات براکی?
تورم توسط بالا پایین رفتن سکه و ارز که دست دولت
هست ايجاد میشه و این باعث بی ارزش شدن ریال میشه
که نظم اقتصاد را بهم میریزه
و همش تحریم را بهانه می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اگر آقای رییسی نبود که این آقایون مفت خور دزد رسوانمیشدند امثال طبری بابک زنجانی منصوری توکشور زیاد هستند هنوز هم باور کنید زیاد هستند بدون ترس از قانون دارند بخور بخور میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
عجب دلو قلوای بهم میداند آدم کلش سوت میکشه چکارهاییکه نکردند بی وجدنها مردم با گرانی دارند می جنگند این افراد که انگار از کره مریخ آمده آند از هر فرصتی سواستفاده کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
به نظر شما اگر حضرت علی می‌بود با این مفسدان اقتصادی چه میکردند آیا آنها را به زندانی شبیه هتل پنج ستاره می‌بردند که هیچ اثر تربیتی نداشت و یا...؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
این مفسدان فقط باید اعدام شونددم رئیسی گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
این کثافتها رو با اشد مجازات برسونید خدا ذلیلشون کنه پول مردم را به خزانه برگردانید اعتماد رو برگردانید خیلی داره دیر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
به به چشممون روشن چه بخور بخوری. تو بانک مرکزی دهها سکه عیدی میدن. به جوونای ما از فقرو بیکاری و اعتیاد گرسنگی دارن از دست میرن. مرحبا به نظارت مسیولین.
علی برکت ا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
,چه حوصله ای داشتید این همه تایپ کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
ای بنازمتون امیدوارم شهرستانهای کوچیک هم شروع کنین باز خواست کنین ..... همه جا اینجور ادمها هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
واقعا چ خبره اینجا توایران آره هم ینجا بیخ گوشمون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
در شرع مقدس باید دست دزد قطع شود من بیاد ندارم چنین حکمی در کشور حتی در مورد یکنفر صادر و اجرا شود وقتی با مجرمین برخورد نمیشود باید هر روز شاهد انواع دزدی و اختلاس باشیم .
خادم دزفولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
عده ای مملکت را غارت کردند ومردم را بیچاره کردند .انشاءالله هر چه زودتر بدون اغماض مجازات شوند بامصادره اموال نامشروع آنها چرخهای کارخانه ها را به حرکت در بیاورید و جوانان تحصیلکرد را مشغول کار کنید.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خدایا تمام مفسدان امور مسلمین رو اصلاح بفرما اگر قابل هدایتن هدابتشان کنید وگرنه به اراده ومشیت خود دستشون رو رو ورسواشون کنید از هر قشر یا گروهی یا باندی باشن امین یا رب العالمین
arsalannami99
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خدا ازشون نگذره که امید رو در مردم کشتن .........یک عده از خدا بی خبر . امیدوارم ب سزای عملشون برسن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
واقعا بیت المال را چطور چپو کردن وبین خودشون تقسیم میکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
جانم
چه بده بستونی
محمدتقی فرشباف قویفکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
هر فردی نمی تواند به پول حلال و کم بسنده کند.لعنت خداوند بر کسانی باشد که با خیانت به ملت و غارت بیت المال فقط و فقط به فکر زندگی خود هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
یکی از ریشه های فساد کارکنان سابق بانک مرکزی بودند . علی برکت ا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اخه چقدر بخور بخور تو ملمکت هست خب این زالو ها که تمومی نداره هر روز تو کشور ماجرای فساد هست وهر روز هم بیشتر میشه چرا سم پاشی نمیشه تا کلا قطع بشه این فساد
پاسخ ها
کرم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
به خاطر گندیدن نمک.....
Worker
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خدا به داد دل کارگرانی برسد که چندین ماه حقوق نگرفته آمد از نیشکر هفت تپه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
انقد فساد در ادارات و نهاهای دولتی تا مسئولان ارشد زیاد شده که حتی به کارمندهای جز هم سکه کادو میدهند برای ایجاد رانت و پارتی بازی.
برای رفتن سر کار کادو لوکس میبرند
برای تبدیل اراضی کشاورزی به مسکونی هدیه های انچنانی میدهند
برا تبدیل اراضی ملی در کمیسیون ماده واحده سکه و طلا ممیبرند
برای خوردن حق مردم مسئولان و افراد سود جو برای خانوادهایشان درد و بالا میبرند
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
منم بیست سال کار کنم نمیتونم چهارتا سکه بخرم
محمد315
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تا موقعی که قوانین اصلاح نشن و اجراء راههای دزدی باز باشه این قارونیسم ادامه داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اقای ریسی دستان همه دزدان را قطع کنید تا درس عبرت شود
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
سلام واقعاً بادیدن این گزارش گریه کردم چرا باید اینجوری باشه کسانی واقعاً نان شب ندارن و بچه هایشان گرسنه می‌خواین ویک عده اینجوری بیت‌المال را به غارت می کشند چرا آقای ریسی لطفاً کوتاهی نکن وریشه همچین افرادی باید کنده واشد مجازات را اعمال شود دست عزیزان اطلاعات درد نکند خدا قوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
امان از این اختلاس ها که در کنارتحریم پوست ملت را میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تورم توسط بالا پایین رفتن سکه و ارز که دست دولت
هست ايجاد میشه و این باعث بی ارزش شدن ریال میشه
که نظم اقتصاد را بهم ریخته
و همش تحریم را بهانه می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
امان از این اختلاس ها که در کنارتحریم پوست ملت را میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
اصلاحات چه میکنه
من دولت پاک دستان تشکیل خواهم داد
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
اصلاحات چه میکنه?? اصلاح
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر