کد خبر: ۷۴۲۱۷۶۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
کد خبر : ۷۴۲۱۷۶۳
گروه : بوشهر » بوشهر

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر هشدار داد: با اندکی غفلت بیماری کرونا حالت انفجاری به خود می‌گیرد.

کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: میانگین سنی افراد جان‌باخته بر اثر ویروس کرونا در استان بوشهر ۵۵ سال است.

سعید کشمیری ادامه داد: آمار‌ها در استان بوشهر نشان می‌دهد ۴۳ درصد از جان‌باختگان ناشی از کرونا زیر ۶۰ سال هستند به نحوی که کمترین سن فرد فوت‌شده، ۲۵ روز و بیش‌ترین سن ۹۳ سال بوده و این آمار بیان‌گر این است که هیچ رده سنی از ابتلا به ویروس کرونا در امان نیست.

او افزود: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به افزایش بروز بیماری کرونا می‌شود به همین دلیل مردم تا اطلاع ثانوی باید به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در تجمع‌ها و ماسک زدن توجه کنند.


بیشتر بخوانید


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: هرچند در یک ماه گذشته شاهد افزایش روند بروز بیماری کرونا در استان بوشهر بوده‌ایم، اما با اعمال محدودیت‌ها و رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی اندکی موارد مثبت و بستری در چند روز گذشته کاهش‌یافته است.

کشمیری بیان کرد: با افزایش موارد مثبت در یک ماه اخیر بستری و موارد مرگ نیز در استان افزایش یافت به نحوی که بر اساس آخرین آمار ۳۳۳ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری نفر هستند که ۵۱ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند و از این تعداد ۳۲ نفر از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

افزایش بیش از ۱۱ برابری قربانیان کرونا در ۳۶ روز

او گفت: همچنین شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از ۱۳ نفر تا ۱۷ خرداد، امروز به ۱۶۲ نفر رسیده است و این بیان‌گر وضعیت قرمز استان بوشهر است.البته مردم می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جلو مرگ‌ومیر عزیزان خود را بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد از اسفند تا خرداد تنها دو هزار ابتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شد، اما از ۱۷ خرداد تاکنون با بی‌توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این رقم به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر افزایش‌یافته است.

۷۴ درصد تخت‌های کرونایی پر هستند

کشمیری درباره تخت‌های بیمارستانی نیز بیان کرد: ۵۰۰ تخت بیمارستان‌های این استان برای بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ پیش‌بینی‌شده که اکنون ۳۷۰ تخت از این شمار پر است.

او عنوان کرد: با اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای اندکی شرایط استان در زمینه بستری بهتر شده، اما همچنان در وضعیت قرمز قرار داریم و مردم ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند زیرا با اندکی غفلت این بیماری حالت انفجاری به خود می‌گیرد و به راحتی شاهد از دست رفتن عزیزانمان خواهیم بود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر همچنین گفت: تاکنون باهمت همه نهاد‌ها، شاهد کمک‌های خوبی از سوی بخش‌های مختلف ازجمله فعالان اقتصادی، حمایت مالی ۱۰ میلیارد تومانی شرکت‌های پتروشیمی و تلاش استانداری برای راه‌اندازی بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر بوده‌ایم.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ