سناتور سندرز: رئیس‌جمهور نابغه آمریکا باید شکست داده شود

سناتور دموکرات آمریکایی ضمن انتقاد از مدیریت بحران کرونا در آمریکا با کنایه زدن به رئیس‌جمهور این کشور، خواهان وحدت برای شکست او در انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا از رئیس جمهور این کشور برای نادیده انگاشتن نظرات پزشکان و متخصصان در خصوص شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد.

سناتور برنی سندرز در ادامه سلسله توئیت‌های انتقادی از ترامپ در حساب شخصی خود نوشت: واقعیت این است که رئیس جمهور نابغه ما ترجیح می‌دهد تا به جای پزشکان و دانشمندان، که همه آنچه شما لازم است درباره اینکه تا چه اندازه دولت ترامپ فاقد درک و تاسف برانگیز است را می‌گویند، از سوی یک مجری در توئیتر درباره همه گیری کرونا مطلع شود. ترامپ باید شکست داده شود.

پیش از این نیز سناتور ایالت ورمونت عملکرد چالش برانگیز رئیس جمهور این کشور در مواجهه با شیوع ویروس کرونا را زیر سوال برد و خواهان وحدت برای شکست او در انتخابات نوامبر شد. سندرز گفت ترامپ درباره کووید-۱۹ علم را رد می‌کند و هزاران نفر بی دلیل می‌میرند.

واکنش کُند دولت آمریکا به شیوع ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول جهان قرار بگیرد، انتقادات بسیاری را علیه رئیس‌جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب‌وکار‌ها را به‌میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آن‌ها را به تعطیلی کشانده است، به‌طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده‌اند. نرخ بیکاری در آمریکا حتی در برهه‌ای طبق آمار‌های رسمی وزارت کار این کشور به حدود ۱۵ درصد هم رسید؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از ۸۰ سال اخیر به‌شمار می‌رود.

در حال حاضر بیش از ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۴۸۳ نفر در آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از این تعداد ۱۳۸ هزار و ۲۴۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر